Markieff Morris, Takımın “X Faktör”ü Olmak İstiyor

Markieff Morris, Takımın “X Faktör”ü Olmak İstiyor

Markieff Morris, geçen sene bu zamanlarda reddettiği Los Angeles Lakers ile şampiyonluk için savaşmaya bu kez hazır. hazır. Geçen sene bu zamanlar Lakers, LeBron James’in tüm yükü taşımaya çalışıp sakatlandığı dönemlerde, %50 galibiyet yüzdesinin altında ve play-off çizgisinden oldukça uzaktaydı. Morris de kendisiyle imzalamak isteyen Lakers’ın teklifini kabul etmeyip OKC Thunder’a katılmıştı. Bu kez ise işler değişti. 

Geçtiğimiz sezon LeBron James ve Kentavious Caldwell-Pope’un da menajerliklerini yapan Rich Paul ile çalışan Morris, artık onunla yollarını ayırmış olsa da,  ilk olarak bu ay başında karşısına çıkan Lakers fırsatını bu kez tepmek istemedi. Dün akşam, Lakers ile anlaştıktan sonra ilk kez antrenmana çıktı ve basına demeç verdi.

Benim kariyerimin artık anlamı bu olmalı. Kazanmak. Görüyorum ki bu takımın tek bir hedefi var. Ayrıca kim Lakers için oynamak istemez ki? Geçen sezon şartlar çok farklıydı. Dikkatleri üzerime çekmek de istemedim ayrıca. OKC’nin benim için doğru yer olduğunu düşündüm. Bu sezon ise yine çok fazla seçeneğim ve önümde teklifler vardı. Lakers’ın üstleneceğim rolün benim için en kusursuz rol olduğuna karar verdim.

Markieff’in önünde, Clippers’ta oynayan ikiz kardeşi Marcus Morris’e karşı aynı şehirde, ezeli rakiplerde şampiyonluk savaşı verme şansı bulunuyor. Markieff, kardeşinin Los Angeles’ta olmasının, bu kararında önemli bir rol oynadığını söylüyor. Ve ekliyor:

Ama bu sizi yanıltmasın. Bu sezon Konferans Finalleri’nde kendisiyle karşılaşırsak, ona karşı pek insaflı davranmayacağım. Bu ihtimal gerçekten inanılmaz. Zaten ikimiz de şu anda aynı şeyi istiyoruz. Biliyorum ki, birbirimize karşı inanılmaz mücadele vereceğiz. Her maç birbirimizi öldürmeye çalışıp sonra karşılıklı akşam yemeği yiyeceğiz.

Markieff, ayrıca kardeşinin birlikte yaşamak gibi bir planının olduğunu söyledi. Ki bu oldukça enteresan bir fikir. Kötü karşılayanlar olabileceği gibi, Markieff’in bazı fikirler edinerek rakip takımı tanımasına da yardımcı olabilir.

Markieff, kariyerinin hiçbir döneminde elit bir savunmacı olmadı. Ama takıma ciddi bir sertlik ve çeşitlilik getireceği kesin. Özellikle forvet savunması kısmında Kuzma’nın oldukça güçsüz kaldığı düşünüldüğünde… Hücumda da güvenilir bir üç sayı silahı Markieff. Bu sezon neredeyse %40’la atıyor. LeBron’un yönettiği takımda bolca üç sayı fırsatı bulacaktır.

Koç Frank Vogel şöyle anlatıyor: “Modern basketbolda artık point guard, pivot ve kanat forvetleriniz var. Markieff de bize forvet anlamında önemli bir derinlik kazandıracak. Şu anki forvetlerimiz farklı yeteneklere sahipler. Markieff de bambaşka bir boyutta bize katkı sağlayacak. Özellikle savunmada, play-off atmosferinde bize yardımcı olacağı çok fazla an olacak.”

Morris, sezonun bitimine kısa bir süre kalsa adapte olmak konusunda sorun yaşamayacağını söylüyor:

25 maç kala takıma tamamen alışmak her zaman zordur. Ama bu tür takımlar sizden ne istediklerini çok iyi biliyorlar. Ben sadece bu takım için x-faktör olmaya çalışacağım. Benden ne istenirse ve takım hangi alanda eksikse çıkıp gerekeni yapacağım. Beni nasıl kullanmak istiyorlarsa o şekilde kullanabilirler.

Takımın lideri LeBron James de yeni takım arkadaşı için şunları söyledi: “Biz ona yardım edeceğiz, o da bize. Biz topu oynayan kısımdayız, günün sonunda hepimizin tek ve aynı amacı var. En yüksek seviyede mücadele etmek ve her gün daha iyiye gitmek. O da bizi bu yüzden seçti zaten. Ona sahip olduğumuz için mutluyuz. “


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/2/25/21153071/lakers-markieff-morris-debut-vs-pelicans-x-factor-practice-interview-frank-vogel-lineups