Kobe Bryant ve Kızı İçin Duygusal Tören

Kobe Bryant ve Kızı İçin Duygusal Tören

Maalesef trajik bir kaza sonucu hayatını kaybeden Kobe ve Gianna için dün akşam Staples Center’da anma töreni düzenlendi. Törene basketbol ve sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı. Eşi Vanessa Bryant, eski takım arkadaşı Shaquille O’Neal, efsane basketbolcu Michael Jordan gibi isimler konuşma yaparken, Beyonce, Alicia Keys ve Christina Aguilera da sahne alan sanatçılardı.Törende duygusal anlar yaşandı.

Kobe’nin eşi Vanessa Bryant, kazanın ardından ilk kez bu törende kamuoyunun önüne çıktı. Konuşmakta zaman zaman zorlanırken, tören boyunca göz yaşlarına hakim olamadı;

17 yaşımdan beri onunla beraberdim. O benim her şeyimdi. Kobe’nin ilk kız arkadaşı, ilk aşkı ve en yakın arkadaşıydım. Onu herkes basketbol sahasındaki rekabetçiliğiyle tanıyor. Harika bir basketbolcu olmasının yanı sıra o bir yazar, Oscar kazanmış bir yapımcı ve Black Mamba’ydı. Benim biricik kocam ve harika bir babaydı. Kobe beni hayal edemeyeceğim kadar çok sevdi, benim için her şeyi yapardı. Karizmatik, sevgi dolu, kibar ve romantikti. Kobe, bir kız çocuğunun isteyebileceği en iyi babaydı.

Kızım Gianna da çok kibar bir ruha sahipti. Yatmadan önce ve her sabah beni mutlaka öperdi. Beni çok sevdiğini biliyorum çünkü bunu çok iyi gösterirdi. Ayrıca harika bir sporcuydu. Çok güzel dans ederdi. Okuldaki erkek basketbol takımına üçgen hücum öğretmeye çalışıyordu. Harika bir WNBA oyuncusu olacağını biliyordum. O, babasının kızıydı. Tanrı, onların bu dünyada birbirlerinden ayrı kalamayacaklarını biliyordu. Onları evimizden birlikte aldı. Bebeğim, Gigi’mize iyi bak. Nani, Bibi ve Koko’ya  ben bakacağım. Tekrar buluşana kadar kendinize iyi bakın. Seni her zaman sevip özleyeceğim.

Törende bir diğer gözyaşlarını tutamayan isimse Michael Jordan’dı;

Kobe ölünce benim de içimden bir parça öldü. Buraya ve tüm dünyaya baktığımda sizlerden de bir parça öldüğünü görüyorum. Onun için her zaman olabileceğim en iyi büyük ağabey olmaya çalıştım. Huzur içinde uyu lütfen.

Ayrıca Jordan; “Kobe yüzünden yine yıllarca ağladığım capsleri görmek zorunda kalacağım.” şakasıyla törendekileri gülümsetti.

Shaq ise eski takım arkadaşı Kobe’nin saygısını nasıl kazandığına dair anılarını paylaştı. Kobe’ye “Takımda ben diye bir şey yoktur.” dediğimde bana; “Takımda kesinlikle ben varım.” cevabını verdi. O zamandan beri Kobe’nin çok özel bir oyuncu olacağını bildiğini belirtti.

Shaq ayrıca her zamanki mizahi yönüyle; ” Kobe. Kızların Bianka, Capri ve Natalia’ya senin tüm hareketlerini öğreteceğim. Ama merak etme, kendi faul atış stilimi öğretmeyeceğim.” diyerek salondakileri güldürdü.

Tören, Kobe’nin Oscar ödülü kazandığı basketbola veda mektubu olan “Dear Basketball” adlı kısa animasyon filmiyle noktalandı.

Törenden bazı kareler;