Los Angeles Lakers Geri Dönüyor

Los Angeles Lakers Geri Dönüyor

Son maçını All-Star arasından önce, 13 Şubat Perşembe sabahı oynayan Los Angeles Lakers, tam 9 günlük aradan sonra ligin ikinci ve son bölümüne bu gece (daha doğrusu sabah) oynayacağı maçla başlıyor. Sabaha karşı 06:30’da, Staples Center’da oynanacak olan Memphis Grizzlies maçı NBA TV’den canlı olarak yayınlanacak. Lakers bu sezon biri deplasmanda, biri Staples’ta olmak üzere Memphis ile oynanan iki maçtan da galip ayrılmıştı.

Memphis, 28-27’lik derecesi ile play-off sıralamasında 8. sırada bulunurken, son dönemki iyi oyunu, Ja Morant’in geçirdiği müthiş çaylak sezonu, genç ve enerjik kadrosuyla Batı play-off sıralamasında son sıranın en büyük adayı konumunda.

Lakers ise 41-12’lik galibiyet-mağlubiyet oranı ve en yakın rakibi olan Denver ile arasındaki 5 mağlubiyetlik farkla konferansta lider durumunda. Sezon böyle tamamlanırsa, ki bu hiç az bir ihtimal değil, iki takım play-off’ların ilk turunda da karşı karşıya gelecekler. Ayrıca iki takımın bir sonraki karşılaşması da sadece 8 gün sonra.