Play-Off’lara Kadar Kendini Geliştirmesi Gereken 3 Oyuncu

Play-Off’lara Kadar Kendini Geliştirmesi Gereken 3 Oyuncu

All-Star arasının sonuna geldik sayılır. Aynı zamanda sezonun da son düzlüğüne giriyoruz. Play-off’ların başlamasına yalnızca 29 maç kala, Batı Konferansı’nın zirvesinde bulunan ve tek hedefi şampiyonluk olan Los Angeles Lakers’ta kendine gelmesi ve oyununu bir ileri seviyeye taşıması gereken oyuncular var. James ve Davis’e şu ana kadar başarıyla eşlik eden, ancak eksiklerin ara ara göze çarptığı Lakers’ta, oyununu ileri taşıması gereken isimler şöyle..

JaVale McGee

Sezon sonuna doğru gelirken, Lakers’ın daha fazla verim alması gereken oyunculardan biri McGee. Lakers’a geldiğinden beri genel olarak iyi bir performans gösteren McGee’nin, bu seviyede bir takım için bazı eksikleri bulunuyor. Aslında Dwight Howard ile çok iyi bir pivot ikilisi oluşturdular, ancak Howard son zamanlarda ön plana çıktı ve McGee’nin verimliliği azaldı. Maç başına aldığı süre 15 dakikalara kadar düştü. Ayrıca son dört maçta ortalama 4 sayı ile oynuyor McGee.

Sezonun ikinci yarısının da sonlarına doğru gelirken, ilk beşten yedeğe düşme riskiyle karşı karşıya McGee. Her an yerini Howard’a kaptırabilir.

Ayrıca performansı düştükçe, Lakers belki Davis’i de 5 numarada daha fazla kullanmak isteyebilir. Özellikle işlerim sıkıştığı maçlarda ve play-off’larda bu durumu sıkça görmemiz olası. McGee’nin buna engel olmak için daha fazla çalışması ve maça odaklanması gerekiyor. Sezonun ilk yarısındaki çember savunuculuğu ve bitiricilik özelliğini son zamanda sahaya malesef yansıtamıyor.

Rajon Rondo

Lakers’ın sezon sonu ve play-off’larda daha iyi olmasını beklediği bir diğer oyuncu da Rondo. Kendisi, bu sezon Lakers’ın en çok konuşulan oyuncularından biri.

Rondo, istatistik yapma konusunda çok yetenekli, ama takıma gerçekten katkıda bulunma konusunda aynı şey söylenemez. Ancak kendisinin oyun kuruculuk yetenekleri, şüphesiz ki bu takımın fazlasıyla ihtiyacı olan bir şey. LeBron James sahada olmadığı zaman, Lakers olumsuz anlamda farklı bir takıma bürünüyor. James yokken Rondo’nun daha fazla sorumluluk alması ve bu oyun kuruculuk yeteneklerini sahaya yansıtmasına çok ihtiyaç var. Ayrıca savunmada yarattığı sıkıntılar da cabası.

Rondo’nun iyi oynadığı maçlar oldu. Ancak bunu asla istikrarlı bir şekle büründürebilmiş değil. Daha düzenli şekilde kaliteli bir hücum katkısı vermesi ve savunmadaki noksanlarını gayretiyle gidermesi gerekiyor. Tabii kendisi hiçbir zaman iyi bir savunmacı değildi ancak istediği ve çabaladığı zaman savunmadaki çabuk elleriyle rakiplere sıkıntı yaratabildiğini biliyoruz. Daha fazla konsantre olmalı ve istemeli.

Kyle Kuzma

Ligin sonlarına gelirken, performansını kesinlikle arttırması gereken en önemli oyuncu kesinlikle Kyle Kuzma. Lakers, maddi olarak olmasa bile Kuzma’ya manevi olarak çok büyük bir yatırım yaptı. Genç çekirdekten takımda ısrarla tutulan ve takas döneminde de asla gitmesine izin verilmeyen tek oyuncuydu.

Lakers’la geçirdiği üst üste iyi iki sezondan sonra bu sezon ritmini bir türlü bulamadı. Yaz aylarında da onun için çok büyük bir fırsat olan Amerika Milli Takımı’nın bir parçasıydı. Ancak orada sakatlandı ve bu onun hazırlık kamplarını kaçırmasına sebep oldu.

Yeni koç ve takım arkadaşlarıyla geçirme şansı olan zamanın bir çoğunu es geçmek zorunda kaldı. Bu da yeni rolüne alışmasına engel olmuşa benziyor. Devamlılık şu anda onun için büyük bir sorun ve umarız bu sorun en kısa sürede çözülebilir.


Şuradan çeviri: https://lakeshowlife.com/2020/02/18/los-angeles-lakers-3-players-must-improve-star-break/