Lakers, Harkless’ın Buy-Out Edilmesini Bekliyor

Lakers, Harkless’ın Buy-Out Edilmesini Bekliyor

Maurice Harkless, trade deadline’ın son gününde Marcus Morris takasında Los Angeles Clippers’tan New York Knicks’e takaslanmıştı. Şimdi ise bu sezon için herhangi bir amacı kalmamış olan Knicks’in onu buy-out edebileceği ve Harkless’ın menajerinin de Knicks’e bu konuda baskı yaptığı söyleniyor. Olası bir serbest kalma durumunda da Lakers’ın kendisine ilgi duyduğu, gelen haberler arasında.

Los Angeles Lakers, 6 Şubat’ta sona eren takas döneminin bitimine kadar herhangi bir takas hamlesi yapmadı. Ancak bu, kadronun geliştirilmesi gerektiği gerçeğini değiştirmiyor. Serbest oyuncu piyasasında bulunan Darren Collison, Reggie Jackson gibi hedeflerini gerçekleştiremeyen Lakers’ın arayışı devam ediyor.

Harkless, Lakers’ın tam olarak aradığı forvet profili olmasa da, bu forvetsizlikte katkı sağlama ihtimali hiç de az değil. Kariyer üç sayı ortalaması %32 olsa da, bu sezon köşelerden %40,5 ile atıyor. Savunma konusundaki gayretiyle de ön plana çıkan Harkless, 2,06 boyu ve 230 cm’lik kanat genişliğiyle LeBron James’e iyi bir yedek olabilir.

New York Post’tan Marc Berman’ın haberine göre, Harkless tarafı isterse Knicks’in de Harkless’la buy-out konusunda görüşmede bulunabileceği söyleniyormuş.