Anthony Davis, Ekleme Olmasa Bile Şampiyonluğa İnanıyor

Anthony Davis, Ekleme Olmasa Bile Şampiyonluğa İnanıyor

Los Angeles Lakers, All-Star arasına Batı Konferansı’nda en yakın rakibinin 4 galibiyet önünde ilk sırada girdi. Ancak Rob Pelinka önderliğindeki yönetimin buy-out marketinden takıma ekleme yapmak istediği biliniyor. Takas döneminde sessiz kalan Lakers’ın yıldızı Anthony Davis ise, herhangi bir ekleme yapılamaması durumunda, kadrodaki oyuncularla da şampiyonluğa gidilebileceğine inandığını söyledi.

Takımda kanat savunmacısı ve yedek oyun kurucu gibi önemli rollerde eksikler göze çarpsa da Davis, eldeki oyunculara sezon başından beri inandıklarını ve bu malzemeyle de şampiyon olabileceklerini ifade etti.

Bu kadroyla şampiyon olabiliriz. Takımımızı ilk kurduğumuz zaman da bunu biliyorduk. Dediğim gibi, bu kadroyu oluşturduğumuzda şampiyonluk adayı olduğumuzu düşünüyorduk. Kadrodaki oyunculara hala inancımız tam. Sadece daha önce yaptığımız şeyleri yapmaya geri dönmemiz gerekiyor.

Lakers, yedek oyun kuruculuk rolü için Darren Collison’ın emeklilikten geri dönerek takıma katılmasını bekliyordu ancak Collison, şu anda buna hazır olmadığına karar verdiğini belirterek emekli kalmaya devam etmeyi seçti.

Lakers’ın serbest konumda olan Dion Waiters ve JR Smith gibi isimlerle ilgilendiği biliniyor.