Los Angeles Lakers 125 – 120 Golden State Warriors

Los Angeles Lakers 125 – 120 Golden State Warriors

Los Angeles Lakers, beklenenden biraz daha zorlansa da, Golden State Warriors deplasmanında 39. galibiyetini almayı başardı. Artık düşe kalka yuvarlana yuvarlana bir şekilde All-Star arasına girmeyi bekleyen takım, eksik ve güçsüz rakibine karşı minimum efor ile oynadı. Maçı ne kadar umursamadıklarını en net gösteren istatistik, sezonun en yüksek sayısı olan 24 top kaybıydı.

Lig sonuncusu Golden State Warriors’ın neredeyse tamamı yedeklerden oluşan kadrosuyla gösterdiği efor etkileyiciydi. Özellikle Bowman-Chriss ikilisi Lakers’ın kötü savunmasını çok iyi kullandılar. Bir ara her ikili oyunda çember dibinden sayı buldu Chriss. Zaten maçı da 15’te 12 isabetle 26 sayı bularak tamamladı. Warriors forması ile ilk maçına çıkan Andrew Wiggins de iyi bir maç çıkardı. 12’de 8 isabet ile 24 sayı bulurken 5 de top çalma ile maçı bitirdi. Özellikle agresif bir şekilde çembere gittiği her pozisyonda takıma adına pozitif katkı verebileceğini gösterdi, Curry-Klay döndüğünde hücumda düzenli olarak bu boşlukları bulduğunda nasıl katkı vereceği ilgi çekici olabilir.

Lakers’a geldiğimizde ise cidden artık bu takım normal sezonla işi bitmiş gibi oynuyor. Eski savunma performansından neredeyse eser kalmamış durumda. All-Star arası büyük olasılıkla takımın hem fiziksel hem de mental olarak toparlanması için ilaç gibi gelecektir. Ama o zamana kadar bu ruhsuz basketbolu izlemeye devam edeceğiz gibi.

Maçın adamı Anthony Davis idi. Maçı 27 sayı, 10 ribaunt, 4 asist, 3 top çalma ve 1 blok ile tamamladı. Warriors’ın zayıf uzun rotasyonuna karşı hem içeriden hem de dışarıdan bulduğu basketler ile rahat bir maç çıkardı. LeBron James ise bu maçta hiç kendinde gözükmedi, hiç oyuncu kartına yakışmayan top kayıpları yaptı. Maçın sonunu da kötü oynarken geriye çekilerek eski Lakers oyuncusu Norvell üzerinde attığı üçlük ile maça noktayı koymayı başardı.

Son olarak Avery Bradley’e küçük bir parantez açmamız gerekiyor. Son 6 maçta üçlük çizgisinin gerisinden 30’da 18 gibi çılgın bir isabet ile oynuyor. Bu daha çok sıcak bir dönem olsa da, en azından belli bir seviyede tutabilirse üçlük yüzdelerini, takımın oynamak istediği basketbola katkısı katlanarak artacak. Bu maçta da 7’de 5 üçlük ile 21 sayı üreten Bradley galibiyetin baş mimarlarından oldu.

Bir sonraki maç 11 Şubat Salı, sabah 06:30’da Phoenix Suns karşısında olacak.

Kobe Bryant’ın Golden State Warriors karşısında sergilediği etkileyici performanslar: