Los Angeles Lakers 111 – 121 Houston Rockets

Los Angeles Lakers 111 – 121 Houston Rockets

Takas döneminin sona erdiği günde, hamle yapmayarak kadrosunu koruyan Los Angeles Lakers ve Capela-Covington takasıyla birlikte iyice kısalan Houston Rockets karşılaştı. Rockets hareketli kısalarını ve şut silahlarını kullanmaya çalışırken, Lakers da Davis ile pota altı zaaflarından faydalanmaya çalıştı. Başa baş bir görüntü var ancak Rockets oldukça yüzdeli dış şut atıyor.

Rockets’ın süperstarı Harden biraz etkisiz gözüküyor ancak diğer yıldız Westbrook çok etkili, rakip oyuncular karşısında durmakta ve durdurmakta büyük zorluk çekiyor. Lakers, Davis ile pota altını işlemeye çalışıyor fakat savunmada ve hücumda işler tam olarak istedikleri gibi gitmiyor. Rockets’ın değişik tarzdaki oyununa karşılık vermekte zaman zaman zorlanıyor. Ve tabii ki Rondo berbat işler yapıyor.

Son çeyrekte LeBron-Davis ikilisiyle 9-0’lık seri yakalayan Lakers, gidiyor gibi gözüken maçı geri çevirerek öne geçmeyi öne geçmeyi başarıyor. Ancak sonrasında Rockets’ın üçlükleri ve Lakers’ın kötü hücumlarıyla birlikte maçı 121-111 kazanan taraf Houston oluyor. Lakers maç boyunca savunmada tehlikeli oyunculara sıkıştırmalar getirdi ama yan parçalara çok fazla boş şut imkanı tanıdı. Stratejik olarak da performans olarak da Lakers’ın sınıfta kaldığı bir maç oldu.

Lakers’ta Davis 32 sayı – 13 ribaundla oynarken, LeBron James 18 sayı – 15 asistle maçı tamamladı. Green ve Bradley 15’er sayı atarak günün iyilerinden oldular. Rockets’ta 41 sayı atan Westbrook maçın yıldızıydı.

Sonraki maç Pazar sabahı 04:30’da Golden State Warriors’la.