Los Angeles Lakers 100 – 92 New York Knicks

Los Angeles Lakers 100 – 92 New York Knicks

Los Angeles Lakers, Boston Celtics deplasmanında sezonun en kötü mağlubiyetini aldıktan sonra Madison Square Garden’da New York Knicks’le karşılaştı. Maç boyunca adeta uyurgezer şekilde oynayan Lakers, hücumların birbirinden beter olduğu maçı 100-92 kazanmayı başardı. Bu sonuçla Lakers 44. maçında 35. kez galip geldi ve Batı Konferansı’ndaki yakın rakiplerinin kaybettiği bir gecede, aradaki farkı tekrar 4.5 maça çıkardı.

Maç oldukça yavaş tempoda başladı ve karşılıklı basketlerle geçen ilk çeyrekte iki takım da birbirinden kopmadı. İlk periyot 28-25 Lakers’ın üstünlüğüyle geçti. İkinci çeyreğin başında rakibinin top kayıplarından yararlanan Lakers yarı saha hücumunda büyük sıkıntılar yaşasa da skorda kalmaya devam etti. İlk yarı 48-48 sona erdi.

İkinci yarının başında LeBron James ve Anthony Davis’in yavaş yavaş devreye girmesiyle birlikte Lakers farkı çift hanelere çıkarttı ancak takımın eforsuz ve uyurgezer hali nedeniyle farkı açamadı. İlk yarı sayı atamayan Kuzma’nın da basketler bulmasıyla son çeyreğe 76-70’lik Lakers üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğin ilk dakikalarında hızlı hücum sayılarıyla 7-0’lık seri yakalayan Lakers, bir daha Knicks’in skoru kafa kafaya getirmesine izin vermedi. Kalite olarak diplerde olan maçı bir şekilde kazanmayı başaran Batı Lideri, yarınki Brooklyn maçına yeni bir galibiyet serisi başlatmak için çıkacak.

Lakers her ne kadar maçı kazansa da Ocak ayının son günlerinde takımın üstündeki genel yorgunluk ve bıkkınlık havası son derece hissedildi. Anthony Davis 28 sayı 5 ribaunt 5 asist, LeBron James 21 sayı 6 ribaunt 5 asist 5 top çalma, KCP ise 13 sayıyla galibiyette öne çıkan isimler oldu.

Knicks’te ise Marcus Morris 20, Julius Randle 16, Damyean Dotson 17 sayı kaydetti.