“Takıma B+ Veriyorum!”

“Takıma B+ Veriyorum!”

Dün akşamki antrenman sonrası muhabirler tarafından “takımın ilk yarı performansına ne puan verirsiniz?” sorusu, ilk olarak Dwight Howard’a soruldu. Howard’ın yanıtı ise “Bu bizim değil, koçun işi. Ben yalnızca sahaya çıkıp en iyi oyunumu oynarım. Biz her maçı kazanmak ve en iyisini yapmak için çıkarız. Bizi değerlendirme işini koça bırakırız.” şeklinde oldu. Koç Frank Vogel ise, Howard’ın aksine, takımına not verme konusunda hiç tereddütte bulunmadı.

Muhtemelen B+ verirdim. Bence gayet iyi bir iş çıkardık ve çok yüksek yüzdeli bir kazanma oranı yakaladık. Ancak sezonun ikinci yarısında eksiklerimizi gidermek için önümüzde hala uzun bir yol var.

Son derece gerçekçi bir yorum olduğunu söylesek yalan söylemiş olmayız. Lakers, 33 galibiyet ve 8 mağlubiyet ile tarihinin en iyi başlangıçlarından biri yaptı. Ama eksi puan olarak da, şampiyonluk yolunda en büyük iki rakibi olarak gözüken Milwaukee Bucks ve Los Angeles Clippers’a karşı oynadığı toplamda 3 maçı da kaybetti.

LeBron James’e “sezonun şu ana kadarki favori bölümü” sorulduğunda, takımdaki arkadaşlık ve kimya üzerinde duruyor: “Tüm takım olarak birbirine çok yakın bir ekibiz. Benim için sezonun en iyi hareketi (highlight) budur.”

Quinn Cook’un aynı soruya yanıtı şu şekilde: “Yalnızca kazanmak ve Batı’da birinci sırada olmak, benim için sezonun şu ana kadarki favori noktası. Şu ana kadar bu noktaya gelmek için çok savaştık. Savaşmaya ve aynı şeyleri yapmaya devam etmeli, saha içinde kendimize sürekli iyi alışkanlıklar edinmeliyiz.”

JaVale McGee’nin favori kısmı ise takım savunması üzerine oldu: “Savunma. Savunmamızın gayet iyi olduğunu hissedebiliyorum. Ancak düzeltmemiz gereken ufak tefek şeyler var. Ondan sonra mükemmel hale geleceğiz.”

Vogel, Cook ve McGee, Lakers’ın daha iyi olabileceği noktalara odaklanırken, James daha çok takımdaki dostluk ve bunun getirdiği pozitif enerjiye ağırlık veriyor. Her iki taraf da, başarıya ve şampiyonluk kazanmaya odaklanmış durumda.

Dwight Howard ise her maçtan keyif almaya çalışan ve bunu da sürekli gözler önüne seren bir ruh halinde: “Sezonun benim için favori bölümü için her maç diyebilirim. Şu ana kadar geçirdiğimiz her an mükemmeldi. Los Angeles’ta şu ana kadar geçirdiğim her andan büyük keyif aldım. Harika bir ekibe ve arkadaşlığa sahibiz. Hepimiz oynadığımız oyundan ve kazanmaktan keyif alıyoruz. Buradaki kültür inanılmaz, taraftarlar inanılmaz ve şu ana kadar ne yaptıysak aynı şekilde devam ettirmek istiyoruz.”

Sonuç olarak, tüm oyuncular ve ekibin başarmaya odaklandığı tek bir şey var. Los Angeles’a 17. şampiyonluk kupasını getirmek.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/1/17/21071246/lakers-first-half-season-takeaways-lebron-james-dwight-howard-frank-vogel-quinn-cook-javale-mcgee