Los Angeles Lakers 118 – 119 Orlando Magic

Los Angeles Lakers 118 – 119 Orlando Magic

Los Angeles Lakers adına sezonun en garip maçlarından biri bu sabah Orlando Magic karşısında Staples Center’da oynandı ve Doğu yedincisi maçı Markelle Fultz’un harika oyunuyla 119-118 kazanmayı başardı. Lakers bu sonuçla birlikte 41.maçında 8.kez mağlup oldu ve ilk kez %50 galibiyet yüzdesinin altındaki bir takıma kaybetti. Orlando ise derecesini 20-21’e getirdi.

Orlando maça hızlı başlayarak ilk çeyreği 35-29 önde bitirdi ve ikinci çeyreğe 13-0’lık seri yaparak girdi. Lakers benchten gelen Quinn Cook ve Troy Daniels’ın çabalarıyla maça ve skora tutundu, neredeyse tamamen çift haneli farkla geçen ikinci çeyreğin sonunda McGee’nin bloğu ve Daniels’ın 3+1’i ile devreye 65-58 geride girdi. İlk devrede yüzüne dirsek yiyen Alex Caruso, maça geri dönmedi.

Üçüncü çeyreğin başında Magic bir kere daha savunmayı sertleştirip hücumda da Lakers’tan daha eforlu oynadı ve 21-4’lük seri yakalayarak farkı 21 sayıya çıkardı. Ancak Lakers yine Daniels, Cook ve KCP’nin üçlükleriyle farkı kapattı ve son çeyreğe 1 sayı geride girdi.

Son çeyrekte skor sürekli kafa kafaya gitti ancak maç sonunda LeBron James’in hücumda bu sene çokça gördüğümüz yetersiz performansı işleri zorlaştırdı. Savunmada McGee’nin hatalarını iyi değerlendiren Orlando, Fultz’tan da ekstra katkı aldı. Son hücumda LeBron James 3 sayı gerideyken üçlüğü kaçırdı ve Orlando fauller sonrasında maçı 119-118 kazandı.

Quinn Cook ve Troy Daniels’ın maç boyunca Lakers’ın galibiyeti en çok isteyen iki oyuncusu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Cook 22, Daniels ise 17 sayıyla oynadılar. KCP de benchten gelerek 17 sayı kaydetti. LeBron James ise maç boyunca neredeyse sıfır eforla oynamasına rağmen 19 sayı 19 asistle mücadeleyi tamamladı. Kuzma sezonun en kötü hücum performanslarından birini çıkararak 4 sayıda kaldı.

Orlando’da ise Markelle Fultz 21 sayı 10 ribaunt 11 asist, Aaron Gordon 21 sayı, Vucevic ve kariyer maçını oynayan Iwundu 19’ar sayıyla oynadılar.

Bu sonuçla beraber Lakers’ın 9 maçlık galibiyet serisi sona erdi ve takım 10 günlük oldukça zorlu Grammy Trip öncesi muhtemelen sezonun en kötü mağlubiyetini aldı.