Memphis, Andre Iguodala İçin Beklediği Teklifi Alamıyor

Memphis, Andre Iguodala İçin Beklediği Teklifi Alamıyor

NBA’deki Iguodala bilmecesi, Golden State’ten Memphis’e takas edildiğinden beri sürüyor. Andre Iguodala, yaşı 36 olmasına karşın 2 ve 3 numara pozisyonlarında hala elit bir savunmacı, harika bir dış şutör ve şampiyonluk konusunda fazlasıyla tecrübeli. Bu yüzden de Lakers ve Clippers gibi şampiyonluk adayı takımların radarında olmaya devam ediyor. Özellikle onun profilinde bir oyuncusu bulunmayan Lakers için adeta panzehir anlamına geliyor.

Aslında Iguodala’nın, kendisine ihtiyacı olmaması ve büyük bir kontrata sahip olması sebebiyle Memphis tarafından serbest bırakılması (buy-out) bekleniyordu. Ama Lakers, Clippers, Mavs, Rockets gibi takımların anında ona imza attıracağı düşünüldüğü için Memphis bunu yapmadı ve ilk günden beri onun için takas tekliflerini değerlendireceklerini söylüyorlar. İstedikleri tek önemli şey ise ilk tur draft hakkı. Ama anlaşılan istediklerini alıyorlar gibi görünmüyor. Takas döneminin neredeyse yarısı tamamlanmasına rağmen, Memphis’e şu ana kadar hiç bir ilk tur draft hakkı teklifi gitmedi.

Sean Deveney’in haberine göre, NBA takımlarının Iguodala’ya olan ilgisi hala sürerken, Memphis’in beklediği ilk tur draft hakkını kimsenin teklif etmediği, teklif etme ihtimalinin de zor olduğu belirtildi. Kimse hem elindeki böylesine değerli bir parçayı verip, hem de sezon sonu bitiyor olsa da, Iguodala’nın 17 milyon dolarlık devasa kontratını üstlenmek istemiyor.

Memphis’in istediği teklifi alamaması durumunda ne yapacağı ise merak konusu. Oynatmayacakları bir adama sezon sonuna kadar o parayı ödemek yerine Iguodala ile anlaşıp buy-out edeceklerini düşünen çok fazla kişi var. Buy-out edilirse de imzalaması beklenen bir numaralı hedef, Los Angeles Lakers. Iguodala ise ilk günden beri bu konuyla alakalı hiç bir yorumda bulunmadı.

Takas için herhangi bir takımın veya buy-out için Memphis’in hamle yapabileceği son tarih 6 Şubat. O güne kadar neler olup biteceğini hep birlikte takip edeceğiz.