LakersTR: Haftanın En’leri

LakersTR: Haftanın En’leri

Los Angeles Lakers, belki de en keyif verici haftalardan birini geride bıraktı. 3’te 3 yapmanın haricinde, bu galibiyetlerin nasıl geldiğiydi Lakers taraftarlarının ağzında güzel tat bırakan. Knicks maçını rahat geçen Lakers, Davis’siz çıktıkları Mavericks maçını ve üstüne LeBron-Davis-Green’siz çıktıkları Thunder maçlarından da rahat galibiyetler alarak, Batı 1.liği koltuğundaki yerini sağlamlaştırdı. Ve LakersTR ekibi olarak, sizlerin tercihleriyle, “Haftanın En’leri”ni hazırladık.

Haftanın En İyi Oyuncusu: LeBron James

LeBron James özel bir haftayı daha geride bıraktı. Sadece 2 maça çıkmış olsa da bu iki maçta gösterdiği performans haftanın oyuncusu olmasına yetti. Özellikle Dallas Mavericks karşısındaki performansı, bu maçta mesaj vermeye çıktığını gösteren cinstendi. Sezonda ikinci defa 35 sayıya ulaşan James’in, bu sezon 35 sayıyı geçtiği diğer maçın da Dallas Mavericks’e karşı olması tesadüf değil gibi duruyor. Knicks’e karşı farklı kazanılan galibiyette de sahanın en iyisi olan James, 33.5 sayı 10.5 ribaunt 6 asist ortalamalar ile bitirdiği haftada, tekrardan Haftanın En İyi Oyuncusu oldu.

Haftanın En Büyük Hayal Kırıklığı: Anthony Davis

Aslında bu kategori için aday bulmak çok zor oldu. Beklentilerin altında performans gösteren oyuncu yok bile diyebilirdik. Ama Knicks karşısında sakatlanmadan önce, galibiyete rağmen kendi standartlarında zayıf bir maç geçiren Anthony Davis, bu kategorinin tek adayı olduğu için Haftanın En Büyük Hayal Kırıklığı oldu. Knicks karşısında 28 dakikada sadece 5 sayı ve 6 ribauntta kalan Davis, bu maçta 3 top çalma ve 2 blok ile oynasa da, vasat altı bir seviyede kalmıştı. Umarız bu maçta sakatlanarak haftanın diğer iki maçını kaçıran Davis’in, kalçası tez zamanda iyileşir.

Haftanın Sürpriz Performansı: Thunder karşısında Kyle Kuzma

Sezon başında neredeyse tüm otoritelere sorulduğunda Lakers’ın en iyi iki oyuncusu LeBron-Davis, bu ikilden sonra gelen oyuncu ise Danny Green idi. Ve Lakers formda bir Thunder’a karşı, deplasmanda, bu üç oyuncudan yoksun olarak çıktı. Böyle bir maçta, benim de dahil olduğum pek çok Lakers taraftarı yenilgi kesin diye bakarken, Kyle Kuzma “KUZMANIA” modunu açıp 36 sayı atarak galibiyetin baş mimarı oldu. Anthony Davis’in yokluğundaki üç maçta ilk beş çıkan Kuzma’nın, bu maçlarda ortalama 28 sayı üretmesi de rolünü bulduğunda verebileceği skor katkısının ön gösterimi olabilir.

Haftanın En Güzel Hareketi: Alex Caruso’nun smacı