Anthony Davis, Kontrat Uzatma Teklifini Reddetti

Anthony Davis, Kontrat Uzatma Teklifini Reddetti

Los Angeles Lakers, Anthony Davis’e 4 yıl ve 146 milyon dolarlık maksimum kontrat teklifinde bulundu. Ancak Davis, tamamen bu sezona odaklandığını ve başka bir şey düşünmediğini ileterek bu teklifi şimdilik “kibarca” reddetti. Ancak Lakers taraftarı için paniğe gerek yok, çünkü sezon sonu serbest kalacak maksimum oyuncular için erken kontrat uzatmak pek tercih edilen bir şey değildir.

Genelde bu oyuncular serbest kalmayı tercih ederler, çünkü serbest kaldıklarında onlara ödenecek miktar da, verilecek kontratın süresi de artar. Sonra yine imzayı, bulundukları takıma atabilirler. Lakers ise tahmin edileceği üzere, bunu bilmesine rağmen resmi olarak kontrat uzatma teklifinde bulunabileceği ilk anda, muhtemelen yapması gerektiğini düşündüğü için “prosedür gereği” yaptı. Lakers kaynakları, oyuncunun serbest kaldıktan sonra tekrar Lakers’a imza atmasına kesin gözüyle bakıyorlar.

Davis’in, yazın serbest kaldıktan sonra 5 yıl ve 200 milyon doların üzerinde bir supermax kontrata imza atması çok olası.

Davis ayrıca, 2020-21 sezonu için 28,7 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu da elinde bulunduruyor, ama tabii ki bunu kullanmayacak.