Los Angeles Lakers 123 – 113 New Orleans Pelicans

Los Angeles Lakers 123 – 113 New Orleans Pelicans

Los Angeles Lakers’ın eski evlatlarını ağırladığı maçta kazanan yine Lakers oldu. Bir önceki Suns maçının kopyası gibiydi maç. Lakers yine büyük farkla öne geçip, efor seviyesini düşürünce rakibin son çeyrekte maça ortak olmasına neden oldu. Yine de Lakers, %50 galibiyet yüzdesi altındaki takımlara yenilmeme serisini 19 maça çıkardı ve kazanması gereken maçlarda hata yapmamayı başarabildiğini gösterdi.

New Orleans Pelicans tarafına baktığımızda, evlatların öne çıktığı bir maç oldu. Ingram 27, Ball 16 şut kullanarak takımın en çok top kullanan bir ve iki numaralı oyuncuları oldu. Ingram özellikle sık sık Davis’in onu savunması nedeniyle bu maçta zor anlar yaşadı. Ball ise 27-10-10’luk triple-double’ından sonra bu maçta da 23 sayı attı ve kariyerinde ilk defa arka arkaya iki maçta 20 sayı atmış oldu. Takım olarak da son çeyreğe 22 sayı geride girmelerine rağmen, Lakers’ın çöken efor seviyesini iyi değerlendirip farkı tek hanelere indirmeyi başardılar ama bu performans galibiyete yeterli olmadı.

Lakers’a geldiğimizde ise yine yeniden büyük bir farkla öne geçtiği bir maçta, rakibi maça ortak etmeye başardılar. Bu takımın net bir değişikliğe ihtiyacı var gibi gözüküyor. Yetenek seviyesi olarak çok değişmese bile personel değişikliği gerekiyor. Özellikle LeBron’un olmadığı dakikalarda Rondo yine takımı hiçbir şekilde yönetemedi ve son çeyrekte bu maçın başa baş hale gelmesine neden oldu.

Maçın adamı yine Anthony Davis’ti. Pelicans maçlarına özel bir motivasyon ile çıktığını belli eden bir performanstı. Bu iki takımın karşı karşıya geldiği ilk maçta 41 sayı atan Davis, bu maçta 3 çeyrekte 40 attı. Son çeyreğe büyük bir fark ile girilince, sahaya çıkmaz diye beklerken farkın kapanmasıyla tekrar oyuna girdi ve maçı 46 sayı, 13 ribaunt ile bitirdi.

LeBron James de ilk çeyrekte maça çok iyi başlamıştı. İlk çeyreği 8 asist ile tamamladı. Maç genelinde de 15 asist yaparak takımı müthiş yönetti. Maçın sonlarına doğru Hart ile çarpışmasından sonra calf’ını tuttuğu an ise bütün Lakers taraftarlarına flashback yaşatmış olsa gerek ama oynamaya devam etti ve galibiyeti getiren faktörlerden biri oldu.

Son olarak Danny Green’e de değinmek gerekiyor, bu maçta alev alevdi. İlk çeyrekte 4 üçlük soktu ve maçı da toplamda 6 üçlük isabeti ve 25 sayı ile tamamladı. Her maç bu kadar olmasa da istikrarlı bir katkı vermesi Lakers’ın hedefleri için çok önemli.

Bench ise komple bir hayal kırıklığıydı. Yine farkı koruyamayıp ve LeBron ile Davis’in dinlenme sürelerinden çaldılar. Biraz tekrara düşecek ama bu takıma bir takviye şart. Özellikle de Rondo’nun yerine bir oyuncu. Belki dini yolculuğundan daha da aydınlanmış dönen bir Collison olabilir mi ne dersiniz?

Lakers’ın bir sonraki maçı 6 Ocak Pazartesi, 06:00’da Detroit Pistons karşısında olacak.