DeMarcus Cousins Çalışmalara Başladı

DeMarcus Cousins Çalışmalara Başladı

DeMarcus Cousins, yazın Lakers ile yalnızca 3,5 milyon dolar karşılığında imzaladığında bu imzanın Lakers için büyük bir “steal” olabileceğini düşünenlerin sayısı epeyce fazlaydı. Yaşadığı büyük sakatlıklar sonrasında kimse eski günlerine dönüp ligi dağıtacağını söylemiyordu ama eski performansının %60-70’ine bile ulaşsa, Anthony Davis ile beraber korkunç bir ikili olacaklarına şüphe yoktu.

Fakat korkulan oldu. Cousins’ın yazın yaşadığı korkunç sakatlıkla beraber Lakers, Dwight Howard ile imzaladı ve aslında beklenenin de üzerinde bir katkı aldı. Ama Howard, savunmadaki tecrübesiyle katkı verip, hücumda takım arkadaşlarına perdeler hazırlamaktan ve hazırlanan boş smaçları bitirmekten daha ileri gidecek bir durumda değildi. Diğer tarafta ise, henüz 2 sene önce 44 sayı, 22 ribaund, 10 asistlik insanüstü bir trible-double’a imza atmış bir oyuncudan bahsediyoruz. Yalnızca dönüp o tehdidi oluşturması, bir uzun oyuncu olarak o eşsiz oyun görüşüyle fark yaratması bile bu takım için çok şey ifade ediyor.

Lakers, Cousins’ın sezonu kapatma ihtimali yüksek olan bu sakatlığına rağmen oyuncusuyla yollarını ayırmadı. Hatta Cousins, tüm deplasman maçlarında dahi takımla beraber yolculuk edip benchte oturuyor.

Ayrıca Cousins, yakın zamanda topla çalışmalara bile başladı. Her gün antrenörler eşliğinde şut ve ısınma antrenmanları yapıyor. Rehabilitasyon ve kuvvetlenme süreci de aynı zamanda devam ediyor.

Koç Frank Vogel, geçtiğimiz günlerde oyuncunun sıkı bir iyileşme sürecinde olduğunu ve çok çalıştığını, bu sezon dönmesini umduğunu söylüyor. Bazı kaynaklar Boogie’nin 2020’nin ilk aylarında bile dönebileceğini yazarken, çoğunluk playofflar başlamadan veya başladıktan kısa bir süre sonra Lakers ile resmi maçlara çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.