Los Angeles Lakers 104 – 128 Denver Nuggets

Los Angeles Lakers 104 – 128 Denver Nuggets

Normal sezonda üst üste iki maç kaybetmek istemiyoruz diyen Lakers’ın, üst üste kaybettiği üçüncü maç oldu Denver Nuggets maçı. Ve bu maç aynı zamanda Lakers’ın en moral bozucu yenilgisi de oldu. Sezonda 15 sayı veya üzeri fark yemeyen Lakers evinde Nuggets’tan 24 sayı fark yedi. Böylece 1 hafta öncesine kadar sadece üç yenilgisi olan takım, Clippers maçına gelirken üst üste 3. yenilgisini almış oldu.

Nuggets tarafına baktığımızda, tüm takımın katkı verdiği bir takım oyunu vardı. 8 sayı ve üst atan toplam 7 oyuncusu olan Nuggets’ta, maçın en skoreri 21 sayı ile Millsap oldu. Aynı zamanda Lakers’ın basit top kayıplarını iyi değerlendirdiler ve çizgiden de 30 denemede 27 isabet bularak elit bir yüzde ile maçı bitirdiler. Üçüncü çeyrekte maçı koparan Nuggets geniş rotasyonunun avantajını çok iyi kullandı.

Lakers’a geldiğimizde ise tam bir hayal kırıklığı tablosu vardı. Takımın LeBron’un eksikliğini hissedeceği belliydi ama 3.çeyrekteki takımın durumu hiç iç açıcı değildi. Hakemlerin çok saçmaladığı ve telafi düdüklerinin havada uçuştuğu bir sekansta ritim kaybettikten sonra takımın maçtan tamamen kopması, uzun vadeli büyük bir problem. LeBron James’in yokluğunda bu rolü uzun süreler doldurabilecek bir tane bile oyuncu olmadığı gerçeği Lakers’ın yüzüne vuruldu bugün. Maçı izlemeyen birisi için de bunun en güzel göstergesi yapılan 19 top kaybı ve takım olarak Lakers’ın 18 asistte kalması olabilir.

Anthony Davis genel olarak çok iyi bir maç çıkarıyordu. Maçı 32 sayı, 11 ribaunt ve 4 blok ile tamamlasa da, maçın koptuğu dakikalarda hem sakatlanıp hem de faul problemine girmesi maçın bittiği an oldu. Umarız ki ciddi bir sakatlığı yoktur, hem LeBron hem Davis’in böyle küçük küçük sakatlanmaya başlamaları da çektikleri yükün onları ne kadar zorladığını gösteriyor sanırım.

Bu maç hakkında uzun uzun konuşulacak fazla bir şey yok aslında ama birkaç küçük detaydan bahsetmek gerekirse, Kuzma sonunda önceki iki sezonundan esintiler sundu ve pota çevresinde yumuşak bitirişlerini yaptı. Benchten geldiğinde onun üzerine daha fazla oynayıp ritim bulmasını sağlamalı Vogel, çünkü takımda bu sorumluluğu en istikrarlı şekilde kaldırabilecek bench oyuncusu tartışmasız Kuzma.

Bir de 3 dakikalık bir Talen Horton-Tucker kesiti izleme şansımız oldu. Dribbling üzerinden yaratıcılık potansiyeli olsa da NBA seviyesinde vasat bir atlet gibi duruyor. Onun takıma bu sezon ne kadar katılacağı hakkında bir bilgi olmasa da Daniels’lara Cook’lara verilen şansın artık biraz ona verilmesini ve artılarını eksilerini görmeyi isterim.

NOT: NBA hakemleri cidden özel bir güruh…