LakersTR: Haftanın En’leri

LakersTR: Haftanın En’leri

Los Angeles Lakers için korkunç bir haftayı geride bıraktık. Haftaya 24 galibiyet 3 mağlubiyet ile giren Lakers, bu hafta oynanan 3 maçtan sonra, NBA genelinde liderlik koltuğunu Milwaukee Bucks’a bıraktı, arka arkaya iki maç yenilmeme serisini kaybetti ve ilk iki ayda aldığı yenilgi sayısı kadar yenilgi aldı. Lakers adına sezonun tartışmasız en kötü haftasında LakersTR ekibi olarak “Haftanın En’leri”ni hazırladık.

Haftanın En İyi Oyuncusu: Anthony Davis

Pacers maçında sakatlığı nedeniyle dinlendirilen Anthony Davis, bu hafta çıktığı iki karşılaşmada ortalama 38.4 dakika süre aldı. Maç başına 34 sayı, 10.5 ribaunt, 3 asist ve 3.5 blok ortalamaları ile oynayan Davis, Lakers’ın bu iki maçta da yenilmesine engel olamadı. Bu iki maçta en dikkat çekici performansı ise Bucks karşısında özellikle son çeyrekte takımın skor yükünü çekmesiydi.

Haftanın En Büyük Hayal Kırıklığı: Rajon Rondo

Sezona üçlük çizgisinin gerisinden alev alev giren Rajon Rondo, son birkaç haftadır üçlük yeteneklerini kaybetmiş gibi görünüyor. Sezonda bir ara üçlükten %52 ile isabet bulan Rondo bu hafta 3 maçta 9 üçlük denemesinde bulundu ve sadece 2 isabet bulabildi. Bu hafta oynadığı üç karşılaşmada ortalama 23.7 dakika süre aldı ve bu sürede 4.7 sayı, 3.7 ribaunt, 6 asist, 1.7 top çalma ve 2.7 top kaybı ortalamaları ile oynadı.

Haftanın En Sürpriz Performansı: Pacers’a karşı Dwight Howard

Bu maçta Dwight Howard, Orlando günlerinden esintiler sundu desek abartmış olmayız. Saha içinden 10 şut denemesinde de isabet bulan Howard, 26 dakikada sahada kaldı ve maçı 20 sayı, 6 ribaunt, 2 blok ile tamamladı. 20 sayı Howard’ın bu sezon Lakers formasıyla ulaştığı en yüksek skor oldu. Ama Howard’ın bu sürpriz performansı Lakers’ın galibiyetine yeterli olamadı.

Haftanın En İyi Hareketi: Anthony Davis’in Giannis’in yanından vurduğu smaç