Los Angeles Lakers 104 – 111 Milwaukee Bucks

Los Angeles Lakers 104 – 111 Milwaukee Bucks

NBA’deki en iyi iki takımın mücadelesinde Lakers, deplasmanda Milwaukee Bucks’a yenilerek 2019-2020 sezonunda ilk defa arka arkaya iki maçı kaybetti. Lakers’ın; daha önce Dallas yenilgisinden sonra Anthony Davis’ten duyduğumuz “Asla iki maç üst üste yenilmek istemiyoruz.” planını suya düşüren Bucks, 25. galibiyetini alarak NBA genelinde 1.’lik koltuğuna tek başına oturmayı başardı.

Bucks tarafından baktığımızda, çok iyi bir üçlük gecesi geçirdiler. 39 üçlük denemesinde 16 isabet bularak maçı %41 ile bitirdiler. Aynı zamanda Davis ve LeBron’u bire birlere zorlayıp, bu ikilinin üzerinden takımın ritim bulmasını engellediler. Lakers geri dönüşünün çoğunu Giannis’in faul problemi ile kenarda olduğu dakikalarda yaptı. Maçı Bucks tarafına getiren en önemli olay ise bench sayılarındaki inanılmaz farktı. Çoğu George Hill’in olsa da, bench katkısı 34’e 4 Bucks üstünlüğü ile sonuçlandı.

Giannis için ise özel bir paragraf açmak lazım. Faul problemine girmese Bucks bu maçı çift haneler ile rahat bir şekilde kazanabilirdi. Oyunun iki tarafında da muhteşem bir sezon geçiriyor. Şutu dışında komple bir oyuncu diye geçen adam çıkıp 7’de 5 üçlük atınca da size sadece boş boş bakmak kalıyor.

Lakers’a geldiğimizde ise, sezonun açılış maçı olan Clippers karşılaşmasına çok benzeyen bir maçtı, en azından hikaye olarak. İlk çeyrek başa baş, ikinci çeyrekte çılgın bir rakip serisi, 3.çeyrekte rol oyuncularının ekstra şutlarıyla maça ortak olma ama sonunu getirememe. Lakers bir türlü 2.çeyrekte girdiği çukurdan çıkamadı, lehine gelişen Giannis ve Middleton faul problemlerine rağmen.

LeBron James istatistik kağıdını güzel doldursa da bu sezon oynadığı zayıf maçlardan biriydi. Özellikle Lakers’ın neredeyse tüm oyuncularıyla çıktığı hızlı hücumda boş Davis’e pas vermek yerine kaldırıp kaçırdığı üçlük ve hemen dönüşünde Matthews’un cevap üçlüğü ile tam rüzgarı arkamıza almışken maçtan koptuk. Arka arkaya ikinci kötü maç oynamış LeBron’un Denver’a karşı nasıl bir hırsla çıkacağını merakla bekliyoruz.

Davis ise ne kadar özel bir oyuncu olduğunu gösterdi bu maçta. Bucks’ın mükemmele yakın savunmasına rağmen basket fauller olsun, el üstü şut isabetleri olsun, savunması olsun, Lakers’ı maça sokan isimlerdendi. KCP ve Green’in de ekstra skor katkıları skoru, potansiyel bir rezaletten kurtardı.

Lakers belki de en büyük rakipleri olan Clippers ve Bucks’a karşı şu an 0-2’ye geldi. Bu eşleşmeleri kaç galibiyet ile bitirecek sezon sonunda göreceğiz. Lakers’ın bir sonraki maçı 23 Aralık Pazartesi sabahı, saat 05:30’da Denver Nuggets’a karşı olacak.

One thought on “Los Angeles Lakers 104 – 111 Milwaukee Bucks

Comments are closed.