Los Angeles Lakers 101 – 96 Atlanta Hawks

Los Angeles Lakers 101 – 96 Atlanta Hawks

Karşısında Atlanta Hawks’ı gören Lakers meşhur “nasıl olsa kazanırız” modunu açmaz mı? Açar elbette. Açsın da zaten, sezon uzun. Maça bu modda başlasak da ilk yarıda Kral ağırlığını koyuyor ve showtime esintileri sunuyor. Spin move sonrası smacı ve hızlı hücumda Howard’a attığı bacak arası pas görmeye değerdi. Devre biterken uzaklardan üçlüğü de gönderen LeBron devreyi 23 sayıyla bitirdi.

Howard’ın savunma müdahaleleri ve Rondo’nun etkili oyunu ilk yarıda göze çarpan diğer unsurlardı. İkinci yarıda da antrenman havası devam ediyor. O kadar çok top kaybı ve kaçan şut var ki izlemesi zor bir hal almaya başlıyor. İlk yarıdaki smaç şovlar da yok bu devrede. Lakers baştan sona önde götürdüğü, koparmak yerine ter attığı maçı 101-96 kazanarak sezonun 24. galibiyetini elde ediyor.

LeBron James 32 sayı, 13 ribaund ve 7 asistle maçın yıldızı olurken, Anthony Davis 27 sayı, 13 ribaund ile eşlik etti. Rondo, Green ve Kcp çift haneli skor üreten diğer isimler. Rondo 11 sayısının yanında 7 ribaund, 5 asist ve 2 top çalma ekliyor. Howard 8 ribaund ve 3 blokla savunma görevini tamamlıyor. Caruso, Miami Heat maçında olduğu gibi yine 15 dakika gibi az bir süre alıyor. Lakers 22 top kaybıyla sezon rekoru kırarken, %16 ile üçlük atarak Lonzo Ball’a rahmet okutuyor.

Önümüzdeki maç Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece 03:00’da Indiana Pacers ile.

Not: Atlanta Hawks çok kötü takım.