Magic Galibiyetinin Ardından: Kim Ne Dedi?

Magic Galibiyetinin Ardından: Kim Ne Dedi?

Beş maçlık Doğu deplasman turunun ilk maçında; müthiş başlayıp, farkı 24’e kadar çıkardıktan sonra uyuyan, sonlarda tekrar harekete geçerek kazanan bir Lakers vardı karşımızda. Koç ve oyuncuların geneli bu galibiyetin “çirkin bir galibiyet” olduğunun farkındaydı. Ama galibiyet, galibiyettir. Hele böyle bir turun ilk maçında, Heat ve Bucks gibi deplasmanları kaybetme toleransı tanıması için çok önemliydi.

İşte bu galibiyet sonrası koç ve oyuncuların söyledikleri..

Koç Frank Vogel: “Maça savunmada çok sağlam başlayıp, ağırlığımızı koyup, bir anda farkı 25 seviyesine çıkarınca gardımızı düşürdük ve ‘nasıl olsa kazandık’ havasına girdik. Güzel bir galibiyet olmayabilir, ama hoşuma giden şey; her şekilde kazanabiliyor olmamızdı. 2 gün önce 140 sayı atarak kazandık. Bugün kısır geçen bir maçta savunmamızı sertleştirerek, rakibi 90 sayının altında tutarak kazandık.”

Vogel (Bradley’nin dönüşü hakkında): “İnanılmaz, Bradley geri döndü ve biz bir takımı 90 sayı altında tuttuk.” (gülümseyerek)

Vogel (Dudley hakkında): “Kendini böylesine hazır tuttuğu için tebriği hak ediyor. Her maçta bu kadar süre bulamayacağını biliyor ama rolünün farkında. Bugün ihtiyaç duyuldu ve işini çok iyi yaptı. Üç tane üçlük attı, takım arkadaşının arkasını kolladı ve dışarı çıktı (gülerek). Yaptıkları galibiyet için kritik şeylerdi.

LeBron James: “Kazanma şeklimiz tatmin edici değildi tabii ki, ama galibiyet aldığımız için mutluyum. Maç beraberliğe geldiğinde sakinliğimizi koruyabildik, bu önemliydi. Önümüzdeki maçlar çok daha zor. Bundan çok daha iyi olmamız gerekiyor.”

Jared Dudley (Maçta çıkan kavga ve atılması ile ilgili): “Adamınızın arkasında olmak ve bunu rakibe hissettirmek zorundasınız. Bu bazen iterek, bazen de gerçekten sert bir faul yaparak olabilir. Takım arkadaşımın bir tartışmada haklı veya haksız olduğu beni ilgilendirmez. Bir oğlunuz, çocuğunuz varsa ve başı birileriyle derde girerse, sebebine bakmaksızın orada olmak ve olaya müdahale etmek zorundasınız. Dwight ile öyle bir ilişkimiz var. O benim oğlum. Maçı kazandığımız için çok mutluyum. Tekrar sahada olmak ve takıma yardımcı olmak çok iyi hissettirdi. Her zaman hazır olun ki ihtiyaç duyulduğunda hazırlanmak zorunda kalmayın.”

James (Jared Dudley ile ilgili): “Ufacık bir itme için oyundan atılmak mı? Kariyerim boyunca bunlardan yüzlerce kez gördüm. Bugünlerde oyundan atılmak çok kolay. O, her zaman kendini hazır tutan, gerçek bir profesyonel. Hem fiziğini, hem zihnini her zaman hazır tutup çok çalışıyor. Kuzma’nın yokluğunda orada ve hazırdı. Bize çok yardımcı oldu.”

Dwight Howard: “Yalnızca sağlam ve sakin durmaya çalıştım. O pozisyonda bana kasti olarak faul yapacaklarını biliyordum. Faul sonrasında da beni kışkırtmak için çok uğraştılar ama daha fazla çabalamaları gerekiyor. Çünkü ben yalnızca işime odaklanmıştım. Dud’ın bana arka çıkması beni çok mutlu etti. Bir şey olacağı yoktu. Yalnızca galibiyetimizi perçinlemek için biraz kıvılcım yaratmaya çalışıyorduk ve işe yaradı (gülerek). Teşekkürler JD.”

Anthony Davis (Jared Dudley’nin atılmasıyla ilgili): “Ne olursa olsun birbirimizin arkasını kollamak zorundayız. Jared de kardeşi için orada ayakta durdu. Kazandığımız için mutluyuz. Her galibiyet göze hoş gelecek diye bir şey yok. Galibiyet, galibiyettir.”

Danny Green: “Deplasman turunun ilk maçı çok önemliydi. Orlando’dan galibiyetle ayrıldığımız için mutluyuz. Çirkin bir galibiyetti, ama kazanmayı başardık. Savunmamızı gerektiği zaman ortaya koymayı bildik.”