Los Angeles Lakers 121 – 96 Utah Jazz

Los Angeles Lakers 121 – 96 Utah Jazz

Back-to-back maçı, Utah deplasmanı, bazı oyuncular hasta, Davis ve Kuzma gibi. Ama yine de maça iyi başlayıp kontrolü hemen ele alan bir Lakers. LeBron-Davis önderliğinde gayet etkili bir ilk yarı. Yan parçalar da görevini layıkıyla yapıyor. Savunmada yine etkiliyiz ancak ilk yarıda hem de Utah’a karşı 65 sayı gibi gayet yüksek bir skor yaparak 18 sayı farkla soyunma odasına gidiyoruz.

İkinci yarıya McGee önderliğinde biraz kötü başlasak da tekrar toparlanarak farkı 20’ye bağladık Utah’ta. Davis müthiş yüzdeyle skor üretmeye devam ederken savunmada da dominantlığı elden bırakmadı. Son çeyrekte Howard önce orta mesafe ardından üçlük isabeti buldu. Kuzma ikisi üst üste 3 blok yaptı. İşte öyle bir maç. Oyunun her alanında üstünlük kurarak Jazz’i sürklase ettik adeta. Top çalmada 13-3, blokta 11-3, ribaund ve asistte de üstünüz. Şut yüzdemiz %51, üçlük yüzdemiz %48. Müthiş müthiş. 121-96’lık skorla b&b maçını beklenmedik şekilde çok çok rahat kazanıyoruz.

Davis 11’de 9 isabetle 26 sayı, 6 ribaund ve 3 blokla maçı noktalarken, LeBron James 20 sayı – 12 asist ile oynadı. Kcp, Rondo ve Kuzma çift haneli skor üreten diğer isimler oldu. Hatta Rondo 14 sayı, 12 asist ve 9 ribaundla triple-double’ı kıl payı kaçırdı. Howard 7 sayı, 9 ribaund ve 3 blokla müthiş katkı yaptı benchten. Ve tabi Caruso istatistiklere pek yansımasa da iyi oynadı yine.

Önümüzdeki maç Cumartesi sabahı 06:30’da Portland deplasmanında.