Los Angeles Lakers 105 – 96 Denver Nuggets

Los Angeles Lakers 105 – 96 Denver Nuggets

Zorlu deplasman maçlarının ilk halkası. Önümüzdeki 9 maçın 8’i dışarıda. Kolay fikstürün de yardımıyla 17-3 derece yapan Los Angeles Lakers’ı zorlu bir sınav bekliyor bu süreçte. Maça 5-0 ile hızlı ve coşkulu başlayan Denver’a hemen 10-0’la karşılık veriyoruz. Bu bölümde Kcp’nin etkili oyunu göze çarptı sayı, top çalma ve asistleriyle. Sonrasına ağırlık koyan isim ise LeBron James’ti.

Daniels’ın üst üste 2 üçlüğüyle birlikte fark çift hanelere dayandı. İkinci çeyrekte de kontrol Lakers’ta gözüküyordu. Maç öncesinde biraz hasta olduğu açıklanan Davis ilk çeyreği sayısız kapattı ancak 2. çeyreğin son bölümünde o da ağırlığını koydu. Benchten gelen oyuncular da oyuna katkı yaptı, özellikle Rondo. Devre arasına 60-49 önde giren ekip Lakers.

Üçüncü çeyreğin başında korkulan oluyor, 15-4’lük seriyle Denver eşitliği sağlıyor ve momentum bir anda el değiştiriyor. Lakers adına tembel hücumlar, gevşeklik ve top kayıpları göze çarpıyor. Neyse ki kısa beşin getirdiği hareketlilikle birlikte çeyreği 84-76 önde bitiriyoruz.

Son çeyreğin ilk kısmını farkı koruyarak götürsek de bu sezon bolca yaptığımız gibi yine maçı son anlara bıraktık. Ve yine son anları iyi oynayan taraf Lakers’dı. Son iki dakika rakibi kilitledik ve 105-96 ile kazanmayı başardık.

LeBron bazen düşük viteste gidip bazen ağırlık koyduğu maçta 25 sayı, 6 ribaund ve 9 asistle oynadı. Davis hasta olmasına rağmen 25 sayı, 10 ribaundluk katkı yaptı. Özellikle Rondo ve Howard benchten müthiş bir katkı yaptı. Caruso’nun ilk yarıdaki smaçını ve ikinci yarıdaki savunma müdahalelerini de atlamamak gerek.

Önümüzdeki maç bu gece (back-to-back) 05:00’da Jazz deplasmanında.