Los Angeles Lakers 125 – 103 Washington Wizards

Los Angeles Lakers 125 – 103 Washington Wizards

Sezon başından bu yana süren görece kolay fikstürün son ayağına gelmiş bulunuyoruz. Son zamanlarda olduğu gibi yine maça müthiş(!) başlayan Lakers, Wizards karşısında 13-4 geri düştü. Ancak bu kez toparlanmamız zaman almadı ve 29-4’lük seriyle öne fırlayıp ilk çeyreği 14 sayı farkla önde kapattık. Bu bölümde Anthony Davis’in oyunu sahanın iki yönünde de çok etkiliydi.

İkinci çeyrekte oyun biraz al gülüm ver gülüme dönse de farkı koruyup hatta biraz daha açarak soyunma odasına girdik. Üçüncü çeyreğe 1.5 gün sonra oynayacağımız Dallas karşılaşmasını da düşünerek hızlı girdik ve arada şov da yaparak farkı 35’lere kadar çıkarıp maçı koparmayı bildik. Bu bölümde Kuzma ufak bir sakatlık geçirdi ancak önemli bir şeyi yok gibi gözüktü ve maça geri döndü. Son çeyrekte iki takım da yedek oyuncularını sahaya sürdü ve garbage time ile birlikte 125-103 maç sona erdi. Lakers bu sezon belki de en rahat galibiyetini aldı. Bunda bizim etkili oyunumuz kadar Wizards’ın sınırlı kadrosunun ve kötü performasının da payı vardı elbette.

Galibiyet serimiz böylece 10 maça çıkmış oldu ve 17-2 ile lig liderliğimizi sürdürüyoruz.

Davis 26 sayı, 13 ribaund ve 3 blokla etkili bir oyun oynarken, LeBron James 23 sayı ve 11 asistle maçı tamamladı. Mcgee, D.Green, Cook ve Rondo da takımın diğer çift haneli skor üreten oyuncuları oldu.

Önümüzdeki maç yarın (Pazar gecesi) 00:00’da Mavericks ile Staples Center’da.