Avery Bradley Deplasmanda Yok

Avery Bradley Deplasmanda Yok

Sezona pek çoklarının beklentisini aşarak giren, takımda Vogel’ın deyimiyle “savunmanın tonunu ayarlayan adam” olan, ardından sakatlanarak bir süre sahalardan uzak kalacağı açıklanan Avery Bradley’nin, Lakers’ın dört maçlık deplasman turunda da olmayacağı açıklandı. Deplasman turu dönüşü doktorlar tarafından tekrar değerlendirilecek olan Bradley’nin, dönüşü için şimdilik kesin bir tarih yok.

San Antonio Spurs maçında dizine aldığı darbe nedeniyle bir maç dinlendirilen Bradley, sahalara dönüp iyi de performans vermesine rağmen ağrıları geçmemesi üzerine tekrar doktorlar tarafından değerlendirilmişti. İleri incelemelerde bacağında ufak bir çatlak tespit edilen Bradley için o dönemde doktorların verdiği zaman çizelgesi en az 1-2 hafta beklenip sonra tekrar değerlendirilmesiydi.

Şimdilik süreç bu ilk açıklamaya paralel gidiyor. Ama işin içinde Lakers ve sakatlık kelimeleri geçince, hele bir de Bradley gibi kronik sakat bir oyuncu bu denkleme dahil olunca, Lakers taraftarlarını korkutan bir sakatlık oldu diyebiliriz. Umarız deplasman turu dönüşünde iyi haberlerini alabiliriz.