Los Angeles Lakers 122 – 101 Atlanta Hawks

Los Angeles Lakers 122 – 101 Atlanta Hawks

Kobe Bryant’ın kızıyla birlikte saha kenarından izlediği maçta, Los Angeles Lakers ustalara selam kuşağı tadında bir maç çıkardı. Maç öncesi Howard, Davis ve LeBron ile selamlaşan Kobe kızıyla birlikte sakin bir Lakers galibiyeti izledi. Maç içinde git geller olsa da Lakers, Hawks her yaklaştığında farkı tekrar yirmilere çekmeyi bildi.

Fikstürün azizliğine uğrayan Hawks NBA yönetimini güzel anmıştır bu haftasonu programı için. Cumartesi gecesi Clippers’tan 49 sayı fark yiyen takımın bir gün sonra Lakers gibi savunması ve sertliğiyle öne çıkan bir takımla oynamasının sonu Hawks’ın çaresizliği ile sonuçlandı. Lakers fırtına gibi girip maçın ilk çeyreğinin bitimine 04:31 varken farkı 24’e çıkarmıştı bile. Küçük küçük yaklaşsa da Trae Young dışında ciddi skor katkısı verecek bir oyuncu olmaması, Lakers’ın elini kolaylaştırdı.

Lakers tarafına geldiğimizde biraz hayal kırıklığı bir maçtı aslında. Anthony Davis bu hayal kırıklığının en büyük nedeniydi. Takım olarak da, kolay rakip rahat maç temposuna girip, Lakers bir iki vites düşürmek yerine komple boşa alıp Hawks’ı birkaç defa maçın içine soktu.

LeBron James yine yeni yeniden maçın adamıydı. İlk yarı bittiğinde +/- istatistiğinde +41’deydi. Üçlükleri de girince, çok fazla kendini yormadan 33 dakikada 33 sayı 7 ribaunt 12 asist ile maçı bitirdi.

Anthony Davis’in artık omuz ve üstüne geçirdiği kaburga sakatlıklarından etkilendiğini kabul edebiliriz. Savunmada yine muhteşemdi ve bu savunma performansını 5 blok ile taçlandırdı. Ama hücumda toparlanmasını beklerken iyice geriye gitti. Maçın içinde olmadığını en net gösteren istatistik ise 28 dakikayı sadece 1 ribaunt ile bitirmesi oldu. 2017-2018 sezonunda 5 dakika oynadığı bir Portland maçından beri aldığı en düşük ribaunt sayısıydı bu.

Maçın en belirleyici noktalarından biriyse Lakers’ın üçlük performansı oldu. LeBron bu konuda 6 üçlük ile başı çekerken, Kuzma 3, Green 3, Rondo 2 ve Caruso 1 adet üçlük isabeti buldu. Takım olarak da Lakers maçı 35’de 15 üçlük isabetiyle bitirdi.

Son olarak Lakers bu maç ile taco serisini sürdürüyor. Bir sonraki maç çarşamba sabahı 06:30’da OKC Thunder karşısında.

 

2 thoughts on “Los Angeles Lakers 122 – 101 Atlanta Hawks

Comments are closed.