Gönderen Konu: Yönetim (Front Office)  (Okunma sayısı 823 defa)

badass

  • Rookie
  • *
  • İleti: 42
Yönetim (Front Office)
« : 12 Temmuz 2017, 23:46 »
Rob Pelinka ve Magic Johnson önderliğindeki front office'imizi burada konuşabileceğimiz düşündüm ve forum yönetiminden de izin alarak bu başlığı açıyorum :)

kısa bir özet geçelim.

geçmişi başarılarla dolu da olsa, son zamanda takıma enkaz yüklemekten başka bir iş yapmayan, son olarak da geçen sezon başında "efsane" deng ve mozgov kontratlarını da camianın göbeğine çakan Mitch Kupchak "do it mitch" reisle yollar ayrıldı ve ofisin başına efsanemiz Magic Johnson getirildi, kısa bir süre sonra da genel menajerlik görevine Rob Pelinka getirildi. ikili gün itibariyle birbiriyle gayet uyumlu çalışıyor ve tamamen lakers'ın gerçekten başarısına odaklanmış durumdalar. icraatleri de bunu doğrular nitelikte. en azından şimdilik.

- ilk 3 draft seçimine ihtiyaç vardı
- takımı yönlendirecek bir oyun kurucuya ihtiyaç vardı
- salary cap'i boşaltmaya ihtiyaç vardı
- ilk beş başlayacak 2 numaraya ihtiyaç vardı

biraz şans, biraz özverili çalışmayla bir offseason'da yapılabilecek her şeyi yaptılar. takım şu anda hem cap olarak, hem rotasyon, hem kalite, hem de birbirini tamamlayacak oyuncu olarak geçen sezondan çok ama çok yukarıda. ve tabi ki gelecek için hamle esnekliği olarak geçen seneyle karşılaştırılamaz bile. umarım sonunu getirebilecek hamleleri de yaparız.

Zulada

  • Senior
  • **
  • İleti: 93
  • Cinsiyet: Bay
Ynt: Yönetim (Front Office)
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2017, 20:36 »
- ilk 3 draft seçimine ihtiyaç vardı
- takımı yönlendirecek bir oyun kurucuya ihtiyaç vardı
- salary cap'i boşaltmaya ihtiyaç vardı
- ilk beş başlayacak 2 numaraya ihtiyaç vardı
ilk 2 seçenek pek yönetim başarısı sayılmaz, şansımıza 2 numaraya düştük ve kim olsa lonzo'yu alırdı zaten. kcp de güzel bir fırsat imzasıydı, hallettik. şu ana kadarki en iyi hareket mozgov'un kontratını boşaltan takastı.

esas 2018'de belli olacak. süperstarları ikna etmek, yan elemanlarla birlikte cap'i ayarlayıp şampiyonluk kalibresinde bir takım ayarlamak tamamen onların işi. görücez...