LakersTR.com Forum

Los Angeles Lakers => Lakers Genel => Konuyu başlatan: Jr. Kobe - 06 Temmuz 2019, 14:04

Başlık: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 06 Temmuz 2019, 14:04
Anketi oylayalım lütfen.

Kawhi falan derken neredeyse sona geldik. Önümüze bakıyoruz. LeBron & AD ikilisi ve yan parçalarla güçlü bir kadromuz var. 1-2 sağlam eklentiyle çok daha güçlü hale getirip, Batı finali hedefiyle yola çıkabiliriz diye düşünüyorum ben. Bu yolda Clippers, GSW, Houston ve Portland en belirgin rakiplerimiz olacaktır. Batı hala çok güçlü.

Bu başlıkta hem kadro yapılanmasını ve rotasyonu, hem önemli gelişmeleri, hem de yeni sezonun tüm akıbetini konuşabiliriz. Sezon başladığında da maç takibini yaparız.

Kesinleşen rotasyon şimdilik bu şekilde:

Rondo / Cook / Caruso
Green / Avery / KCP / Troy
LeBron / Dudley
Davis / Kuzma
Cousins / McGee


Hangi eklentiler yapılmalı? Kalan cap kimlere kullanılmalı? Rotasyon nasıl olmalı?

Buyursunlar.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: badass - 06 Temmuz 2019, 14:13
off en sevdiğim konu rotasyon :) salary cap uzmanları bir baksın bakayım şu kadro kurulabilir mu?

PG: Avery Bradley/Rondo/Caruso
SG: Danny Green/KCP
SF: LeBron James/Kyle Kuzma
PF: Marcus Morris/Jared Dudley
C: AD/McGee

bu kadro kurulabilirse ben batı finali diyorum, bir tık altı olursa 2. tur.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Marcellus - 06 Temmuz 2019, 14:27
Rotasyon bu gece biraz daha şekillenecektir. Bakalım daha kimlere imza attıracağız. PG olarak kimi alacağız? Uzun rotasyonuna en az 2 eklenti daha gelecek. Onlar kim olacak? (Umuyorum ki Morris ve Boogie). Ayrıca hala Iggy söylentileri dolaşıyor ortalıkta. Rotasyonu iyice netleştikten sonra konuşmak daha doğru diye düşünüyorum. Ama eğlenceli bir sezon olacağı kesin ve her halükarda güçlü bir kadromuz olduğuna katılıyorum.

Bu sezondan en büyük eklentim, Anthony Davis için:

(http://test.seattle24x7.com/wp-content/uploads/2016/05/MVP-Logo.png)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: DeadAsDeadCanBe - 06 Temmuz 2019, 14:55
Şahsen halen sağlıklı bir Cousins'ın AD ile 4-5 oynadığı, McGee'nin bunları yedeklediği bir senaryo çok daha hoş geliyor gözüme.

PG hamlemizi merakla bekliyorum. Şu ana dek yaptığımız hamleler bence fena değildi.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 06 Temmuz 2019, 15:19
Konu Anthony Davis üzerinden açılmış ama Kawhi'ın kararıyla birlikte artık tescillendi, Lakers bir LeBron takımıdır. Klasik bir LeBron takımıyız, ikinci bir top yönlendirici yok. Yanında takım kötü performans sergilediğinde günah keçisi olacak bir Davis var. Kadronun geri kalanını da şut atan ve savunma yapan oyuncular ile dolduracağız büyük olasılıkla. Ben hep biraz daha değeri NBA genelinde görülmeyen genç yetenekleri de araya sıkıştırma taraftarıydım ama bunu yapmayacağımız da kesinleşti gözümde.

Danny Green ve KCP hamleleri beklenen ve doğru hamlelerdi. Mcgee keza takımda geçen sezondan kalmasını istediğim oyunculardan biriydi. Davis'in normal sezonda 5 oynayacağı süreleri düşük tutmak için ideal parçalardan biri.

Gelmesini isteyeceğimiz oyunculara gelirsek: Trey Burke iyi bir yedek oyun kurucu olur ve adı da zaten bizle anılmıştı. Hala Quinn Cook da istediğim parçalardan, savunma yapmaz oyun kurmaz ama kurulu şutör rolünü iyi götürür. Alex Caruso'yu da tutacağız gibi görünüyor söylentilerden. Guard eklemesi olarak Avery Bradley ve Iman Shumpert da hala 30'un yanlış tarafında olmayan ve savunma yapıp arada şut sokabilecek opsiyonlar olarak düşünülebilir.

Forvet olarak Marcus Morris'in çok adı geçiyor, özellikle taraftarlar arasında ama ben artık sıcak bakmıyorum Morris transferine. Green 3 oynayabilir, LeBron-Kuzma zaten 3/4 oynuyorlar, Davis 4 oynayacak normal sezonda ağırlıklı olarak ve Jared Dudley de var. Bence rotasyonda yeri yok Morris'in şuan kurduğumuz kadroda. Gelirse üzülmem ama guard seçeneklerine daha çok yönelmeliyiz gibi geliyor. Hala da 2-3 yedeği olarak bir Stanley Johnson çok tatlı olur diye düşünüyorum.

Son olarak pivot pozisyonuna gelirsek, Mcgee eklemesi dışında bir Demarcus Cousins riski alınabilir. Zaten cap'te yer kalmadığı için Lakers'a gelirse düşük bir miktar paraya geleceği kesin. Aşil sakatlığı üzerinden 1,5 sene geçmiş olacak ki tam sağlıklı dönmesi için ideal süre geçmiş olacak. Aynı zamanda sakatlanmadan önce Davis ile tam uyum yakalamaya da başlamışlardı Pelicans forması altında. Onun dışında belki Khem Birch alınabilir 3.uzun olarak ama şart da değil.

İyi şeylerden de bahsetmek lazım, ligin en iyi 7-8 oyuncusundan 2 tanesine sahibiz. LeBron kariyerinde uzun süredir ilk defa dinlenebildiği bir yaz geçirdi. Davis ve LeBron geçen sezonki drama+sakatlık+performansları nedeniyle beklentilerin altında kaldıkları için ikisinin de tekrar kendilerini kanıtlama sezonları olacak ve ekstra bir hırsla oynamalarını bekliyorum(umuyorum). Çok keyifli bir sezon bizi bekliyor her şekilde.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Pardus - 06 Temmuz 2019, 17:20
Nasıl bir kadro kurarsak kuralım batı konferansı hayvanlar gibi kuvvetli. Pasifiğin dahi mutlak favorisi değiliz. Kawhi bize gelseydi tüm ligin en iyi takımı olacaktık. Clippers'a gitti ve batı onun sayesinde hepten dengeli ve çok güçlü oldu. O yüzden Doğu takımları ve lotarya takımlarıyla olan maçları en az hasarla geçireceğimiz bir sezon olur umarım..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 06 Temmuz 2019, 18:01
Davis 5, Kuzma 4 numara gibi başlar bence.. 
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: vence - 06 Temmuz 2019, 18:46
Kawhi gelse lig bitmişti ama gelmediği halde dahi hiç fena durumda değiliz.

Cousins bu noktada kumar olmaktan ziyade epey akıllı bir hamle olabilir gibi görünmeye başladı. Piyasada daha ziyade rol oyuncuları kaldı ve Cousins'a verebileceğimiz geçen senekine benzer bir tek yıllık mid level seviyesi kontratla alabileceğimiz daha iyi bir adam ya da tamamlayıcı parça yok. Öte yandan Davis ile beraber Pelicans'da çok iyi bir ikili oluşturmaları, geçirdiği büyük sakatlığın etkilerini önümüzdeki sene atlatacağı, skor yükünü çekecek oyuncu sıkıntısı çekiyor oluşumuz ve dış şut da atabiliyor oluşu sebeplerinden ötürü gelinen noktada muhakkak peşine düşmemiz gereken bir oyuncu.

Mevcut durumda oyun kuruculuk görevini LeBron üstlenecek. Aslında bu ideal senaryo denilebilir zira LeBron'un en verimli hali bu. Ana skor opsiyonumuz yanında şutörlerle LeBron üzerinden gerçekleştirdiğimiz hücumlar olacak. Dışarıda ceza şutunu sokabilecek oyunu genişleten şutörler, top elinde bir James, içeride Davis ve McGee ile işletilebilecek bir yapı oluştu diyebiliriz.

Oyun kurucu pozisyonu için dış şutu ve savunması olan, LeBron oyundayken üstündeki yükü azaltacak, oyun dışındayken de takımı idare edebilecek birden fazla oyun kurucuya ihtiyacımız var. Caruso geçen senenin sonundaki haliyle qualifying offer ile tutulabilirse iş görür. Rondo yine LeBron benchteyken takımı çekip çevirebilecek profilde bir yedek olur. Delon Wright, Quinn Cook, Jeremy Lin rotasyonda düşünülebilirler (yazarken Cook 2 sene 6 milyona gelmiş. Güzel hamle).

Green bu yaz için olabilecek en iyi hamlelerden biriydi. Tam ihtiyacımız olan adam. Sözleşmesi de hem 2 sene olması açısından hem de muadillerine bakınca gayet yerinde. KCP salt imza attığı para ve verebildikleri üzerinden düşünüldüğünde kötü oldu diyemem. Yine de buyout İguodala, Bradley gibi oyuncuları kovalamayı ya da daha önce yazdığım Justin Holiday'e daha düşük bir kontrata imza attırmayı KCP'ye 8 milyon gömmeye tercih ederdim. Daniels da varken payroll'da gereksiz yer tutacak. Yine de bundan sonraki ana oyuncu ekleme aracımız takaslar olacağı için 16 milyon/2 sene dövünülecek bir kontrat değil.

McGee'nin kontratı adil. Davis'i 5'te görmeyi tercih etsem de 4 numarada oynamak istiyor. Cousins'ın gelmesi bu noktada iyice önem kazanıyor. Hem hücumun çeşitliliği hem de rotasyonun genişlemesi için çok faydalı olur.

Kimseyi overpay etmemiş olmamız da güzel. Ben bu yaz için şimdiden Pelinka performansına A verdim.

Son durumda elimizdeki takım şu şekilde;

Cook
Green/KCP/Daniels
James/Dudley
Davis/Kuzma
McGee

Caruso'nun ayrılacağını sanmıyorum. Hem kimsede verecek para kalmadı, hem de 1 numaradaki personel eksikliğinden doğacak fırsat sebebiyle kalmayı tercih edeceğini tahmin ediyorum.

Bu saatten sonra 3-4 numaralarda Marcus Morris, Jabari Parker gibi 8+ milyonluk free agent'lara gitmenin bir anlamı kalmadı. Iguodala getirilebilirse özellikle Clippers'ın mevcut durumu sonrası kusursuz ekleme olur. Minimum ile alınabilecek Korver gibi şutörlerin tamamının alınmasında fayda var.

Payroll'da 20 milyona yakın bir boşluk yaratabilseydik, Miami'nin göndermeye çalıştığı Dragic'in tek senelik sözleşmesini alabilirdik. Son sözleşmelerden sonra buyout haricinde pek muhtemel görünmüyor. Alabileceğimiz oyun kurucu da lig genelinde kalmadı. Belki önümüzdeki dönemde çok daha kolay ikame edilebileceği için Kuzma ekseninde bir oyun kurucu takası gerçekleştirmeyi düşünebiliriz. Avery Bradley de kalan parayı gömmek için 1-2 oynayabilmesi, 3&D işini görebilecek nitelikte olması ve LeBron'un yükünü azaltabilmesi sebepleriyle İggy ile beraber en mantıklı seçenek olabilir.

Öncelik sıralamam Cousins, İguodala(buyout durumunda), Bradley, Caruso, Justin Holiday, Korver.

NBA'de net bir favori yok ve sağlıklı kalabilen şampiyon olacak gibi görünüyor. Ben Batı finaline ulaşmazsak başarısız olduk sayarım.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Zulada - 06 Temmuz 2019, 21:08
hala paramız var :)

https://twitter.com/EricPincus/status/1147565301103390725
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 06 Temmuz 2019, 21:48
Kesinleşen rotasyon şimdilik bu şekilde:

Quinn Cook
Danny Green / KCP / Troy
LeBron James / Jared Dudley
Anthony Davis / Kyle Kuzma
DeMarcus Cousins / JaVale McGee

Rotasyonumuz güncellenmiştir. :)

Devam..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: DeadAsDeadCanBe - 06 Temmuz 2019, 21:50
Rotasyonumuz güncellenmiştir. :)

Devam..

Abi şuraya LeBron'suz dakikalar için eli birazcık top yapan, oyun kuran sağlam bir yedek guard koyalım bence tamamız.

Gerisi sadece LeBron'un geçen seneki geberik performansını bildiğimiz LBJ ile değiştirmesine bakıyor.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 06 Temmuz 2019, 21:59
Abi şuraya LeBron'suz dakikalar için eli birazcık top yapan, oyun kuran sağlam bir yedek guard koyalım bence tamamız.

Gerisi sadece LeBron'un geçen seneki geberik performansını bildiğimiz LBJ ile değiştirmesine bakıyor.
Gözün aydın, o da geldi. Ahahaha.

Tekrar güncellenmiştir kadromuz.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Hollywood - 06 Temmuz 2019, 22:00
Yalnız bir de buy-outlardan Iggy'i bi koparabilsek çok iyi bir offseason geçirmiş oluruz her şeye rağmen.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: DeadAsDeadCanBe - 06 Temmuz 2019, 22:01
Gözün aydın, o da geldi. Ahahaha.

Tekrar güncellenmiştir kadromuz.

Ahahaha... Forumca 16'dan geri saydığımız günlerdeki sinerjiyi yakaladık sabahtan beri. Önce sinir krizleri, sonra kimi istesek 5 dakikaya duyurulur oldu.  :D
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Hollywood - 06 Temmuz 2019, 22:05
Günün en güzel tweeti hahaha :D

https://twitter.com/ali_behpoornia/status/1147580373284487168
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 06 Temmuz 2019, 22:08
Marcus Morris de yolda sanırım, yine başardık ilginç karakterler ile doldurmayı kadroyu. Bu sefer daha çok kazandığımız ama yine saçmalıklarla geçen bir sezon bizi bekliyor sanırım. LAKERS'IN DRAMASI BİTMEZ!!!
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Ahkam Kuşu - 06 Temmuz 2019, 22:43
Pelinka'ya pek bayılmam. Ama yalan yok adam 18 saatte dantel gibi işledi kadroyu. Cebinde B Planı hazırmış. Hem 2021 yazını riske etmeden, hem de gayet makul kontratlarla yapılacak ne kadar akıllıca iş varsa tıkır tıkır yaptı.

Bakıyorum; 3-4-5 rotasyonu bu ligin çok üzerinde. 1-2 rotasyonu da sırıtmayacak ve bekleneni verecek durumda.

Bir tane sağlam kanat savunmacısı (mümkünse iggy), bir de kalıplı, savunması olan bir pg'ye hayır demem. Onun da acelesi yok. Şubat ayına bırakalım heyecanın birazını.

Yalnız tam Lonzo'nun yer alması gereken bir takım oldu bu. Yazık.

Frank Vogel'ın alameti farikası savunma derler. O sağlam bir iş çıkartırsa savunma konusunda, bu takımın sırtı yere gelmez.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 06 Temmuz 2019, 23:00
Cook ve Rondo alınmışken, zaten elde Lebron da var, muhtemelen başka gard alınmayıp Iguodala ve Korver ikilisini zorlayacağız gibi geliyor..

Do it Pelinka.. 
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 06 Temmuz 2019, 23:02
Cook ve Rondo alınmışken, zaten elde Lebron da var, muhtemelen başka gard alınmayıp Iguodala ve Korver ikilisini zorlayacağız gibi geliyor..

Do it Pelinka..

Caruso'yu tutalım da, gerisi hikaye :D
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Hollywood - 06 Temmuz 2019, 23:04
Memphis Iggy'i waive etmeyecek takas kovaliyorlar laflari cikmisti bir kac gun once ama bakalim. Eger Iggy'i de alabilirsek ligin en iyi kadrosunun yine bizde oldugunu soyleyebiliriz.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Kara_Mamba - 06 Temmuz 2019, 23:26
Tek eksigimizin Lou Williams gibi bi adamimiz olmamasi bence.Hem dis sutu olan hem de iceriye penetre ederek kendi sutunu yaratabilen bi kisamiz yok.Benchten getirirsek Kuzma bunu yapabilir belki.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 07 Temmuz 2019, 08:49
Bobby Marks: Looks like the remaining room for LAL goes to Caruso. The Lakers would could still have the $4.8M room ML. Roster is now up to 13.

ee kapandı mı yani transfer dönemimiz?

Caruso çöpü ile bitmemeliydi...


(https://i.ibb.co/T8wyFVd/66637734-2347134422014730-49236065389923380-n.jpg) (https://ibb.co/T8wyFVd)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 07 Temmuz 2019, 09:11
Bobby Marks: Looks like the remaining room for LAL goes to Caruso. The Lakers would could still have the $4.8M room ML. Roster is now up to 13.

ee kapandı mı yani transfer dönemimiz?

Caruso çöpü ile bitmemeliydi...


(https://i.ibb.co/T8wyFVd/66637734-2347134422014730-49236065389923380-n.jpg) (https://ibb.co/T8wyFVd)

Caruso'nun neden çöp olduğunu düşünüyorsun?
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: badass - 07 Temmuz 2019, 11:48
bir uzun yedeği almayacak mıyız ya?
Bobby Marks: Looks like the remaining room for LAL goes to Caruso. The Lakers would could still have the $4.8M room ML. Roster is now up to 13.

ee kapandı mı yani transfer dönemimiz?
imzaların hepsini resmi olarak da açıkladık. bir tane uzun yedeği ile imzalamalıyız hala. morris kaçtı ama illa ki birileri vardır. ben bunu bekliyorum hala. bir room exp. daha var. do it rob!

bu arada 13. adam kim? kadro 12 kişi diye biliyorum şu an. burada da öyle.

Rajon Rondo / Quinn Cook / Alex Caruso
Danny Green / KCP / Troy
LeBron James / Jared Dudley
Anthony Davis / Kyle Kuzma
DeMarcus Cousins / JaVale McGee

Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Marcellus - 07 Temmuz 2019, 12:05
bu arada 13. adam kim? kadro 12 kişi diye biliyorum şu an. burada da öyle.
Draft'ten seçtiğimiz Talen Horton-Tucker olabilir. Henüz resmi olarak imzalamadık sanırım.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 07 Temmuz 2019, 12:10
https://twitter.com/LakersNation_PH/status/1147651202219302912
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Zulada - 07 Temmuz 2019, 13:25
pazar keyfi olarak dilim döndüğünce bir şeyler karalayayım.

öncelikle şampiyonluk veya batı finali neyse, tüm bu yolda, hatta southwest grubunda dahi en büyük rakibimiz clippers olacak gibi. sezon içinde 4 kere, lig durumuna göre de playofflarda karşılaşmamız çok olası. bir kere kawhi ve pg ile eşleşecek oyuncu boşluğunu doldurmadık aslına bakarsanız. hadi kawhi-green eşleşmesi olabilir ama pg için bir iggy hamlesi yapılabilirdi. hatta hiç biri olmuyorsa lance ile tekrar anlaşılabilirdi belki. neyse. dudley falan bir şekilde artık deneyeceğiz şansımızı.

onun dışında clippers'ın fazlaca ve gereksiz pompalandığını düşünüyorum. tamamen 2 tane sf üzerinden ne kadar dengeli bir takım olabilirler emin değilim. bizim ise şut atabilen 2 uzun (ad ve cousins) ile uzunları dışarı çekebilmemiz olsun, boyalı alanda hem hücum hem savunmadaki gücümüz olsun. o anlamda çok başka bir seviyedeyiz. en azından kağıt üzerinde. takımda rondo, lebron gibi takımı yönlendirme ve oyun kurma konusunda uzman 2 oyuncu var. clippers'ta bundan 1 tane bile yok.

tekrar hücum planına dönüyorum. ad ve cousins o kadar kritik bir ikili oldular ki. pelicans'ta yaptıkları etkinin çok daha fazlasını yapacaklardır çünkü orada asla lebron gibi bir oyuncu yoktu. ikisi de hem içerden hem dışardan oynayabilen ve savunmacıların odaklanması gereken oyuncular, bir de lebron eklenince  bolca boş alan bulabileceğimiz bir sistem yaratabiliriz. şutörler green, troy, cook, kuzma, kcp, dudley bolca boş şut imkanı bulacaklardır. ve onların formu bu süreçte büyük önem arz edecek.

işin savunma kısmına geldiğimizde biraz defolarımız ortaya çıkıyor evet. boyalı alanda yine bir sorun yaşamayız muhtemelen çünkü ad, mcgee gibi iki müthiş blok tehtidi ve cousins gibi kalıplı bir oyuncumuz olacak. 3-4 savunması için de dudley'e güveniyorum. yalnız backcourt kısmında green hariç iyi savunmacımız yok gibi. özellikle point guardlara karşı umarım bir cevabımız olur. o kısımda da muhtemelen yakın savunup içerdeki kapı gibi uzunlarımıza güveneceğiz. ki kadro yapısı itibariyle çok mantıksız olmayabilir. hepsi bir kenarı, vogel'ın en büyük koçluk özelliğinin "savunma" olduğunu da unutmamak lazım.

ben bu sezon genelinde anthony davis üzerinden oyun döneceğini düşünüyorum. olması gereken de bu. bu anlamda topicin başlığını da çok beğendim :) lebron'dan hayvani istatistikler beklemek zorunda olmadığımız için çok memnunum en azından. geçtiğimiz sezon tamamen lebron'un üzerine binen yük, etrafındakilerin aralık ayından itibaren düşmesi derken takım patladı. lebron ve ad özellikle içeriyi zorladıklarında bire birde savunulması imkansız oyuncular olduğu için mutlaka yardım gelecektir ve bu durumda çevresindeki oyunculara bolca boş alan sunacaklardır.

bununla da bağdaştırırsak sezonun kilit noktaları;

1- cousins'in sağlığı ve formu
2- rol oyuncularının şut performansı

bu iki kilit nokta istediğimiz gibi olursa gerisini her türlü hallederiz.

güzel bir sezon olsun. takım ve forum için hayırlısı olsun.

iyi pazarlar.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: bombaleya - 07 Temmuz 2019, 13:31
clippers ile karşılaştırma yapılıyor bolca. ben de şöyle bir ekleme yapayım. playofflarda karşılaşırsak, sezon sıralamasına bakılmaksızın saha avantajı her türlü bizde :)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 07 Temmuz 2019, 18:57
Caruso'nun neden çöp olduğunu düşünüyorsun?
19 yıldır izlediğim takımda bazı oyuncular bende bu imajı bırakmıştı.. bu formanın bir ağırlığı olmalı,böyle oyuncular kadroda olmamalı diye düşünüyorum...
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: DeadAsDeadCanBe - 07 Temmuz 2019, 20:32
19 yıldır izlediğim takımda bazı oyuncular bende bu imajı bırakmıştı.. bu formanın bir ağırlığı olmalı,böyle oyuncular kadroda olmamalı diye düşünüyorum...

Hocam Dwight'a ikinci bir şansı hak ediyor deyip Caruso'ya çöp demen de... Ne bileyim.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Pardus - 07 Temmuz 2019, 20:54
Yeni oyuncularımız DMC ve AD'yi yakından tanıyalım:

Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Hollywood - 07 Temmuz 2019, 23:15
Lakers taraftarı olarak Kawhi'ın bize gelmemesinden hoşlanmasam da olaya bir basketbolsever olarak bakarsak harika bir sezon bizi bekliyor. Son bi kaç yıldır rekabetin düşük olduğu, çok tahmin edilebilir bir NBA vardı. Ayrıca 3-5 takım haricinde de gerçekten maçlarını izlemeye değecek takım yoktu. Bu sezon; Lakers, Clippers, Warriors, Rockets, Jazz, Nuggets, Blazers, Bucks, Sixers, Nets, Pacers, Celtics, Heat (Westbrook'u alabilirlerse) şampiyonluk için oynayacaklar ve bu takımların hepsinin maçları bir anlam ifade edecek. Ayrıca izlemesi keyif verecek Hawks, Pelicans, Kings, Mavericks gibi geleceğin takımları var. Uzun yıllar sonra süper bir sezon bizi bekliyor umarım sonunda da biz şampiyon oluruz.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: bombaleya - 09 Temmuz 2019, 00:55
yeni güncellemeyle birlikte kadro böyle görünüyor.

Rondo / Cook / Caruso
Green / Avery / KCP / Troy
LeBron / Dudley
Davis / Kuzma
Cousins / McGee

bir şey söylemek istiyorum. iggy tarzı bir savunmacı için hala yerimiz var mı? bir de 2 numara biraz şişkin görünüyor ama yeterince 3 ve 4 numaramız yok. sezon içinde bu bir sorun teşkil etmeyecek mi?
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 09 Temmuz 2019, 07:25
iggy tarzı bir savunmacı için hala yerimiz var mı?

Bir kişilik yerimiz kaldı.. Iggy dininiz amin.. Kanat savunmacı lazım..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 09 Temmuz 2019, 09:02
Vince Carter gibi bir "vet" mi? yoksa Iggy mi...

Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 09 Temmuz 2019, 09:47
Iggy, hem mükemmel bir veteran hem de takıma katkısı daha fazla olacak bir oyuncu.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 09 Temmuz 2019, 10:23
tek bir hamle kaldı değil mi? 14 oldu kadro...

bakalım...

Trey Burke adını duymuştum sanki bir de ama...
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Ahkam Kuşu - 09 Temmuz 2019, 11:00
Tahminim iggy'yi bekleyecekler durumu netleşene kadar. O olmazsa Carmelo'yu alacaklar yazın sonunda.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: badass - 09 Temmuz 2019, 11:57
sizce süreler ve rotasyon kabaca nasıl olacak? troy daniels normal şartlarda süre alamaz gibi geliyor bana. pg için her ne kadar caruso > rondo olarak düşünsem de caruso geride kalacaktır ve sakatlık ve kopan maçlar dışında caruso'nun da süre alamayacağını düşünüyorum. onun dışında dudley'nin de 3-4 numaralarda lebron, kuzma, ad üçlüsünden arta kalan aşırı kısıtlı zamanı alacağını, iggy de gelirse hiç süre alamayacağını düşünüyorum.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 09 Temmuz 2019, 12:00
Tahminim iggy'yi bekleyecekler durumu netleşene kadar. O olmazsa Carmelo'yu alacaklar yazın sonunda.

Carmelo mu?

(https://i.ibb.co/Rb3CryN/maxresdefault.jpg)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: badass - 09 Temmuz 2019, 12:55
Alıntı
$37,436,858 LeBron James
$27,093,018 Anthony Davis
$14,634,147 Danny Green
$08,089,282 Kentavious Caldwell-Pope
$05,000,000 Luol Deng (stretched)
$04,767,000 Avery Bradley (estimate)
$04,000,000 JaVale McGee
$03,500,000 DeMarcus Cousins
$03,000,000 Quinn Cook
$02,750,000 Alex Caruso
$02,564,753 Rajon Rondo (estimate)
$01,974,600 Kyle Kuzma
$01,620,564 Jared Dudley
$01,620,564 Troy Daniels
Twoway contract Zach Norvell Jr.

$118,050,786 Guaranteed Total:
ve cap için hala stretch kullanmamış olmamız enteresan. hala bir oyunculuk yerimiz var. andre iguodala olmasını umuyoruz ama ancak buy-out edilirse imzalayabiliriz. edilmeyip takasa açılma söylentileri de var. umarım clippers veya Batı'dan bir contender almaz. clippers eşleşmesinde kesssinlikle ona ihtiyacımız olacak.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Marcellus - 09 Temmuz 2019, 13:10
Rotasyondan bahsedilmiş. Herkes AD ve Boogie'yi ilk beşe yazıyor ama benim şöyle bir fikrim var;

Boogie yedek olarak başlamalı ve form durumuna göre 20-30 dakika arası değişken oynayabilir. Bunun takıma 2 artısı olacaktır.

1- Ana pota altı skorerimiz AD iken McGee de ilk beşte maçın baskısız anlarında sahaya enerji koyan  gücümüz olur. Tıpkı geçen seneki gibi. Bu sefer fark, AD gibi bir süper gücümüzün olması.

2- Boogie'nin benchten gelip "2nd unit" dediğimiz yedek rotasyonunun ana hücum gücü olmasını sağlarız. Böylece hem o ekibe liderlik edecek birini sahada tutmuş oluruz. Hem de Kuzma'yı benchin birincil skoreri olma baskısından kurtarmış oluruz.

%70'iyle oynayan bir Boogie bile çok rahat 15-10'luk bir pivot zaten.

Bilmiyorum siz ne düşünürsünüz...

Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 09 Temmuz 2019, 17:56
Bradley-Green-Lebron-AD-Mcgee beşi olur.. Bench'ten de Rondo liderliğinde Kuzma-Boogie gelir..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Pardus - 09 Temmuz 2019, 18:01
Bu sezon bütün gözler lakers’ta olacak

https://twitter.com/wachalytics/status/1148317480311578626
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Hollywood - 10 Temmuz 2019, 00:45
Bu sezon bütün gözler lakers’ta olacak

https://twitter.com/wachalytics/status/1148317480311578626

Her sezon olduğu gibi :D
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Zulada - 10 Temmuz 2019, 09:36
NBA şampiyonluğu bahislerinde clippers'la birlikte en favori durumunda olan takımız. kawhi ve pg aldıklarında farkla önümüzdelerdi, hatta biz 3. sırada falandık. ne kadar doğru fa imzaları attırdığımızın göstergesidir bu biraz da. tekrar tekrar söylemeye devam edicem. cousins başta olmak üzere takım olarak sağlık sorunu yaşamazsak 1 numaralı favori kesinlikle biziz.

(https://i.ibb.co/fq1vVQv/D-EWXwi-Uc-AAXQO7.jpg)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: bombaleya - 10 Temmuz 2019, 10:27
rob pelinka diye yazılır adam diye okunur.

magic şovmenine rağmen 2019 off-season notu: A+

itirazı olan?

(https://i.ibb.co/ZSq935p/D-ENy-Uk-VUAAX5b2.jpg)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 10 Temmuz 2019, 13:47
Lakers'ın yukarıda olması değil de, Warriors'ın, Utah'ın üstünde olması çok saçma.. Utah taş gibi takım beyler :( ..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 10 Temmuz 2019, 13:52
Lakers'ın yukarıda olması değil de, Warriors'ın, Utah'ın üstünde olması çok saçma.. Utah taş gibi takım beyler :( ..

Utah'ın dışında Denver da normal sezon için çok iyi kadrolara sahipler ama şampiyon olacak kadroları yok kesinlikle. Süperstarsız şampiyon olamıyorsun.

Denver > Utah ayrıca bence.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 10 Temmuz 2019, 13:55
Lakers'ın yazı A+ diyemeyiz. Ana planını gerçekleştiremeyip başarısız olan bir takım iyi toparladı diye tam puan veremeyeceğim. Ama başarılı bir yaz geçirdiğimizi düşünüyorum tüm olasılıkları ve kaçırdığımız(!) oyuncuların aldıkları kontratları hesaba katınca.

Utah konusunda da katılmıyorum, taş gibi takımlar ve bizden daha iyi bir normal sezon da geçirebilirler ama öyle bir seride serinin en iyi iki oyuncusu bizde olacağı için Lakers'ı Jazz'ın üzerine koyarım.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 10 Temmuz 2019, 14:00
Lan ben Utah'ı ne bizle ne de Denver'la karşılaştırdım.. Demagoji yapmayın gelirim oraya..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: badass - 10 Temmuz 2019, 14:07
Lakers'ın yazı A+ diyemeyiz. Ana planını gerçekleştiremeyip başarısız olan bir takım iyi toparladı diye tam puan veremeyeceğim. Ama başarılı bir yaz geçirdiğimizi düşünüyorum tüm olasılıkları ve kaçırdığımız(!) oyuncuların aldıkları kontratları hesaba katınca.
katılmıyorum. gayet de a+ diyebiliriz çünkü kawhi leonard konusunda yapabilecek bir şeyimiz yoktu. üç takımın parasal teklifi aşağı yukarı aynıydı. kadro gücü de benzerdi (George'u hesaba katınca) ama kawhi'ın sinsice planlar yaptığını bilemezdik. muhtemelen 3 takım da kawhi'ın maddi/manevi tüm şartlarını kabul etti ve beklemeye çekildi. Toronto'nun da bizim de bu konuda bir başarısızlığı söz konusu değil. bizim herhangi bir sinsi plan yapacak kadro yapılanmamız yoktu. Toronto zaten şampiyon takım. elden daha fazla bir şey gelmezdi.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: DeadAsDeadCanBe - 10 Temmuz 2019, 14:32
Kaan Kural'ın söylediği bir şey var: Belki Kawhi'a bizim bir B planımızın da olduğu net olarak gösterilip bir deadline verilebilirdi. Bu sayede hem onun opsiyonlarını kısıtlamış hem de FA piyasasına daha geniş açıyla bakmış olurduk.

Ama yituruz'un da dediği gibi oyuncuların aldığı abartılı kontratlar bizim olası diğer senaryoda en fazla bir Kemba çıkarabileceğimizi ve rotasyonun da şimdikinden fersah fersah geride olacağını gösteriyor.

Aşağı yukarı senaryo yine böyle olacaktı. Olduysa, hayırlıdır diyelim.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 10 Temmuz 2019, 15:10
Bu eklentiler (Green, Bradley, Cousins, Cook vs.) yerine Irving veya Kemba'dan birine maksimum verip etrafını veteranlarla doldurmuş olmak ister miydiniz? Ben istemezdim şahsen. Bu anlamda badass'in yazdıklarına katılıyorum ve bir puan verilecekse bence de tam puan verilebilir. Başından beri söylüyordum. "Kawhi oluyorsa maksimumu verelim, olmuyorsa LJ ve AD'nin etrafını kaliteli rol oyuncularıyla dolduralım." diye. Ha Kawhi'ı bu kadar beklemeseydik biraz daha kaliteli parçalar alabilirdik belki ama Kawhi Leonard için bu riski almaya değerdi.

16 Haziran tarihli postum:

Ben maksimum verilecekse sadece Kawhi için verilmesi taraftarıyım. Kawhi için her türlü riske değer. O gelmeyi kabul etmezse Kemba, Kyrie gibi maceralara girmeyip iki süperstarın etrafını yan parçalarla doldurmak daha mantıklı gibi. Green, Taj Gibson, Reddick, Beverly, Ariza gibi çok güzel yan parçalara konulabilir.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Crazy_Kobe - 10 Temmuz 2019, 15:53
Kaan Kural'ın söylediği bir şey var: Belki Kawhi'a bizim bir B planımızın da olduğu net olarak gösterilip bir deadline verilebilirdi. Bu sayede hem onun opsiyonlarını kısıtlamış hem de FA piyasasına daha geniş açıyla bakmış olurduk.

Ama yituruz'un da dediği gibi oyuncuların aldığı abartılı kontratlar bizim olası diğer senaryoda en fazla bir Kemba çıkarabileceğimizi ve rotasyonun da şimdikinden fersah fersah geride olacağını gösteriyor.

Aşağı yukarı senaryo yine böyle olacaktı. Olduysa, hayırlıdır diyelim.

Benim anlamadığım şey de şu; görüşmelere başlamanın resmi tarihi 30 haziran değil mi? Sen nasıl oyuncuya 27 haziranda karar vermesini dikte edeceksin ki? Ha bu kurala kimse uymuyor o ayrı konu ama adam resmi tarihle birlikte toplantı yapmaya başladı. Oyuncuların %90'ı ilk gün anlaştı zaten o saatten sonra 3 gün beklemiş 5 gün beklemiş önemli değil. Takımlar onu beklerken onun alttan alttan George'u ayartması da hiç etik olmadı bence ama o da ayrı konu.

Yaza puan verme meselesinde ise Kawhi'ı beklemek uzun vadede mantıklı olabilir. Yıldız oyuncular kararını vermiş zaten, diğer oyuncuların da aldıkları kontratlar şişikti. Tabii risk almayıp daha sağlam bir kadro kurarak önümüzdeki 2 senenin mutlak favorisi olabilirdik bu da başka bir bakış açısı. İyi toparladık gibi gözükse de en iyi yan parçaları değil kalanları aldık sonuçta en fazla boşluk bizde olmasının da kolaylığıyla. Cousins, Bradley falan eski hallerinden uzakta. Hayal ettiğimiz katkıları yaparlarsa ne ala tabi. Geniş çaplı düşündüğün zaman Kawhi'ın gelişi çok daha büyük bir fark yaratırdı elbette ama bu risk yüzünden eldeki bulgurdan da olmayız umarım. Baya iyi takımlar var özellikle batıda.

Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: badass - 10 Temmuz 2019, 16:08
Yaza puan verme meselesinde ise Kawhi'ı beklemek uzun vadede mantıklı olabilir. Yıldız oyuncular kararını vermiş zaten, diğer oyuncuların da aldıkları kontratlar şişikti. Tabii risk almayıp daha sağlam bir kadro kurarak önümüzdeki 2 senenin mutlak favorisi olabilirdik bu da başka bir bakış açısı. İyi toparladık gibi gözükse de en iyi yan parçaları değil kalanları aldık sonuçta en fazla boşluk bizde olmasının da kolaylığıyla. Cousins, Bradley falan eski hallerinden uzakta. Hayal ettiğimiz katkıları yaparlarsa ne ala tabi. Geniş çaplı düşündüğün zaman Kawhi'ın gelişi çok daha büyük bir fark yaratırdı elbette ama bu risk yüzünden eldeki bulgurdan da olmayız umarım. Baya iyi takımlar var özellikle batıda.
risk almayıp ve leonard'ı beklemeyip kimi alabilirdik ki şu ankinden çok farklı olsun? belki ariza, belki brook lopez. onun dışında konuşulan middleton, horford gibi adamlar 25-30 milyonluk saçma sapan rakamlara imzaladılar zaten. başka da elden kaçan adam yok pek. çok fark olmazdı şu anki kadroyla arasında.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Crazy_Kobe - 10 Temmuz 2019, 17:14
risk almayıp ve leonard'ı beklemeyip kimi alabilirdik ki şu ankinden çok farklı olsun? belki ariza, belki brook lopez. onun dışında konuşulan middleton, horford gibi adamlar 25-30 milyonluk saçma sapan rakamlara imzaladılar zaten. başka da elden kaçan adam yok pek. çok fark olmazdı şu anki kadroyla arasında.

Yani evet atıyorum Brogdon-Redick (Beverley) falan yapmak bile sıkıntı uzun, tuzlu kontratlar yüzünden. Geniş çaplı düşündüğün zaman Kawhi'ın gelişi çok daha büyük fark yaratırdı bu hesaplardan dememin nedeni bu zaten. Green iyi bir yan parça ama Cousins ve Bradley hangi seviyede oynayacaklar ve sağlıklı kalabilecekler mi onu merak ediyorum.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 10 Temmuz 2019, 17:20
O zaman da dedim, gidenlerin çoğu overpaid halde, Korver'ın yandan yemişi Seth Curry gibi tek özelliği şut atmak olan adam bile 8 milyonluk kontrat aldı.. Brogdon 20 milyonluk adam mı? Bizim kadro özelinde Lopez'e 12 milyon gömülür mü? 34 yaşındaki Ariza'ya 12.5, 35 yaşındaki Reddick'e 13.25 vereceğime, 32 yaşındaki Green'e 15 vermeyi tercih ederim.. Zubac'ın 7'ye imzaladığı ligde biz o rotasyona Mcgee ve Cousins bağladık.. Bu liste daha çok uzar gider..

Belki Bogdanovic ve Cory Joseph olabilirdi ama bu ikisinin alacağı miktarın toplamı bu sene için 29 milyon..

İmzaladığımız bu adamların yüzde 90'yla da zaten önceden anlaşıp, beklemeye aldığımızı düşünüyorum..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 10 Temmuz 2019, 17:38
Caruso'nun neden çöp olduğunu düşünüyorsun?

Caruso Lakers'ta değil, Popovich'in koçluğunda Spurs'te olsa imrenerek bakıyorduk..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 11 Temmuz 2019, 08:21
katılmıyorum. gayet de a+ diyebiliriz çünkü kawhi leonard konusunda yapabilecek bir şeyimiz yoktu. üç takımın parasal teklifi aşağı yukarı aynıydı. kadro gücü de benzerdi (George'u hesaba katınca) ama kawhi'ın sinsice planlar yaptığını bilemezdik. muhtemelen 3 takım da kawhi'ın maddi/manevi tüm şartlarını kabul etti ve beklemeye çekildi. Toronto'nun da bizim de bu konuda bir başarısızlığı söz konusu değil. bizim herhangi bir sinsi plan yapacak kadro yapılanmamız yoktu. Toronto zaten şampiyon takım. elden daha fazla bir şey gelmezdi.

Burada A+ demememin çok net bir nedeni var, üzerinden zaman geçtiği için çok konuşmuyoruz ama Lakers'ın ana planı 2 FA çekmek ve GEREKİRSE bir yıldız için de takas yapmak idi. Ama o kadar fazla yönetimsel saçmalık yaşadık ki, Lakers şu an Davis takasını 2.süper yıldızı aldık diye yediriyor gibi geliyor biraz. Kawhi kesinlikle sinsice planlar kurmuş olabilir, ama bu planların kurulmasının bir nedeni de Lakers'ın yönetiminin yıllardır düzenli bir yapı oturtamaması ve güven vermemesinin payı var. Sen ana hedefin olan oyuncuyu alma konusunda bire bir rekabetine o oyuncuyu kaybediyorsan burada Lakers'ın hatası yok diyemem ne yazık ki.

Bu arada Lakers o kadar büyük marka ve lokasyon avantajı var ki bir şekilde iddialı bir takım kurmayı başardık ama bu kadro kurulurken en önemli parçalar olan süper yıldızların gelmesinde yönetimin çok büyük başarı hikayeleri anlatacağı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında rol oyuncularında ise zaten yapmaları gerekeni yaptılar genel olarak, ama beklentimiz artık o kadar düşmüş durumda ki bunlara sevinir hale geldik.


Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 11 Temmuz 2019, 08:39
Çok güzel bir detay var bu arada Lakers'ın gelecek sezonu için, böyle hikayeleri sever spor yorumcuları en azından, Lakers'ın tüm oyuncularının kendilerini kanıtlama isteği var.

LeBron James ne kadar izlemeyen insanlar tarafından istatistikleri gösterilerek iyi bir yıl geçirdiği iddia edilse de kötü bir yıl geçirdi ve Lakers formasıyla başarısız oldu. Bu sezon "Playoff modu"nu çok daha erken açabilir, özellikle de tüm yaz dinlenmişken.

Anthony Davis geçen sezonun dramasında ve New Orleans'ın sakatlıkları vs derken bireysel gelişim gösterdiği tamamen unutuldu. Hatta takas dönemi sonrası neredeyse doğru düzgün oynamadığı için All-NBA takımlarının hiçbirine seçilmedi. Bu sezon burada da pek çok kişinin daha önce bahsettiği gibi MVP yarışında tepeye oynayacak bir sezon geçirebilir.

Demarcus Cousins aşil sakatlığından normal sezonda beklentilerin çok üstünde dönmüştü, ama tekrar quadriceps'inden yaşadığı bir sakatlık nedeniyle playoff'ları genel olarak etkisiz geçirmişti. O da 2 yıldır hak ettiğinin çok altında kontratlar aldığı için kendini kanıtlama sezonu geçirmek isteyecektir ki son açıklamaları da bu yönde görünüyor.

Son olarak da bu sezon ne kadar tepeye oynayacağımızı en çok belirleyecek olan oyunculardan biri olan Kyle Kuzma, çaylak sezonu hype'ından sonra biraz beklentilerin altında kalmıştı 2.yılında. Bir de genç çekirdeğimizden kalan son parça olarak kendini kanıtlamak isteyecektir winner bir takımda. (Biraz daha fazla workout haberi, biraz daha az da Kendall Jenner haberi çıkarsa sevineceğim.)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 11 Temmuz 2019, 09:18
kadrodaki son boşluk için var mı adı geçen birileri?

ya da hamleler bitti mi?
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 11 Temmuz 2019, 09:28
kadrodaki son boşluk için var mı adı geçen birileri?

ya da hamleler bitti mi?

Vogel Lance Stephenson ve Marresse Speights'ın workout'larını izledi tarzı bir haber gördüm, onun dışında bir şey yok. Buyout'u beklemek her türlü mantıklı ama. Iguodala olmasa da başka birileri düşebilir piyasaya. Korver deniyor çok sıcak bakmasam da yaşından ve bizim daha çok savunması ön planda oyunculara ihtiyacımız olmasından dolayı. Iman Shumpert hala boşta, sağlık durumuna çok hakim değilim ama geçen sezon Kings formasıyla fena bir sezon geçirmemişti. O da iyi bir transfer olabilir veteran minimuma.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 11 Temmuz 2019, 09:57
Vogel Lance Stephenson ve Marresse Speights'ın workout'larını izledi tarzı bir haber gördüm, onun dışında bir şey yok. Buyout'u beklemek her türlü mantıklı ama. Iguodala olmasa da başka birileri düşebilir piyasaya. Korver deniyor çok sıcak bakmasam da yaşından ve bizim daha çok savunması ön planda oyunculara ihtiyacımız olmasından dolayı. Iman Shumpert hala boşta, sağlık durumuna çok hakim değilim ama geçen sezon Kings formasıyla fena bir sezon geçirmemişti. O da iyi bir transfer olabilir veteran minimuma.
peki ya Amare/Monta kumarı? gelir mi böyle bir hamle... ya da Melo? :/
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: badass - 11 Temmuz 2019, 10:44
Burada A+ demememin çok net bir nedeni var, üzerinden zaman geçtiği için çok konuşmuyoruz ama Lakers'ın ana planı 2 FA çekmek ve GEREKİRSE bir yıldız için de takas yapmak idi. Ama o kadar fazla yönetimsel saçmalık yaşadık ki, Lakers şu an Davis takasını 2.süper yıldızı aldık diye yediriyor gibi geliyor biraz. Kawhi kesinlikle sinsice planlar kurmuş olabilir, ama bu planların kurulmasının bir nedeni de Lakers'ın yönetiminin yıllardır düzenli bir yapı oturtamaması ve güven vermemesinin payı var. Sen ana hedefin olan oyuncuyu alma konusunda bire bir rekabetine o oyuncuyu kaybediyorsan burada Lakers'ın hatası yok diyemem ne yazık ki.

bunların yapılamamasının bir sürü nedeni var. bir çoğu da elimizde değildi. bir kere magic Johnson faktörü bizi çok geriye götürdü. bilmiyorum los angeles ve Amerikan basınını yakın takip ediyor musunuz ama egoları ve saçma sapan huyları yüzünden bir sürü gereksiz işe kalkışıp eline yüzüne bulaştırdı. herkesle kötü oldu sonra geri vites yapıp tekrar iyi oldu. anlaşılması inanılmaz zor bir adam. pelinka ile de anlaşamadılar. nihayet gitti derken yine kawhi olayına burnunu soktu bir şekilde. yine işe yaramadı, sonrasında da saçma sapan demeçler verdi yine. ben öncesini saymıyorum, hazirandan itibaren gördüğümüz rob pelinka ve FO yönetiminden bahsediyorum.

hadi bunlar biraz göreceli olabilir ki bence değil. bir yıldız için takas yapmak olayında yönetim magic döneminde yine süreci iyi yönetemedi, ad takasında da "görece" fazla parça vermiş gibi göründük fakat bunda da lonzo, ingram, hart'ın bir türlü istenne seviyede görünmemesi çok etkili oldu. hangisi için kesin yıldız olacak diyebiliriz? tatum, mitchell, doncic gibi adamlar çok daha değerli parçalar aynı jenerasyondan maalesef. ingram 4 senedir şut atmayı öğrenecek. lonzo ayakta durup sağlıklı kalmayı, boş üçlük atmayı öğrenecek. ayrıca mental olarak da çok soru işaretli oyuncular olması takasta elimizi güçsüz hale getirdi ne yazık ki. karşılığında aldığın adam da nba'in en iyi uzunu ve aynı teklifi o zaman kabul etmemeleri pelicans FO'sunun inadıydı.

geçtiğimiz sene lebron'u çektik, ki buna itirazı olacak biri olduğunu sanmıyorum. bizde kötü bir sezon geçirdi ama geldiği günkü şartlarda dünyanın "açık ara" en iyi oyuncusuydu. kontratı biraz uzun olabilir. lebron james'e de 2+1 senelik kontratı kabul et veya gelme diyemezsin maalesef. geliyorsa şartlarını kabul etmek zorundasın. ki yıllardır kötü yönetilen bir lakers'a böyle bir adam getirmek için aramızdan kim olsa bu hamleyi yapardı.

bir şekilde 2 yıldıza konmuş olduk bu plan üzerinden. 3. yıldız için Jr. Kobe düşüncelerimi özetlemiş aslında. kawhi olmadıysa ben de irving, kemba, jimmy falan istemezdim. ha diyorsun ki, kawhi'ın gelmeme sebebi önceki yıllardan beri süregelen plansızlık, yönetim saçmalıkları. evet kawhi buna güvenmemiş olabilir. ama puanlama olarak zaten rob pelinka ve bu yazı puanlıyoruz. öncesine gidersek D- bile yetersiz kalabilir.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 11 Temmuz 2019, 10:52
peki ya Amare/Monta kumarı? gelir mi böyle bir hamle... ya da Melo? :/

GELMEZ!!! (Melo'dan korkuyorum, ama son yerimizi ona ayırmayız diye umuyorum)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 11 Temmuz 2019, 12:26
bunların yapılamamasının bir sürü nedeni var. bir çoğu da elimizde değildi. bir kere magic Johnson faktörü bizi çok geriye götürdü. bilmiyorum los angeles ve Amerikan basınını yakın takip ediyor musunuz ama egoları ve saçma sapan huyları yüzünden bir sürü gereksiz işe kalkışıp eline yüzüne bulaştırdı. herkesle kötü oldu sonra geri vites yapıp tekrar iyi oldu. anlaşılması inanılmaz zor bir adam. pelinka ile de anlaşamadılar. nihayet gitti derken yine kawhi olayına burnunu soktu bir şekilde. yine işe yaramadı, sonrasında da saçma sapan demeçler verdi yine. ben öncesini saymıyorum, hazirandan itibaren gördüğümüz rob pelinka ve FO yönetiminden bahsediyorum.

hadi bunlar biraz göreceli olabilir ki bence değil. bir yıldız için takas yapmak olayında yönetim magic döneminde yine süreci iyi yönetemedi, ad takasında da "görece" fazla parça vermiş gibi göründük fakat bunda da lonzo, ingram, hart'ın bir türlü istenne seviyede görünmemesi çok etkili oldu. hangisi için kesin yıldız olacak diyebiliriz? tatum, mitchell, doncic gibi adamlar çok daha değerli parçalar aynı jenerasyondan maalesef. ingram 4 senedir şut atmayı öğrenecek. lonzo ayakta durup sağlıklı kalmayı, boş üçlük atmayı öğrenecek. ayrıca mental olarak da çok soru işaretli oyuncular olması takasta elimizi güçsüz hale getirdi ne yazık ki. karşılığında aldığın adam da nba'in en iyi uzunu ve aynı teklifi o zaman kabul etmemeleri pelicans FO'sunun inadıydı.

geçtiğimiz sene lebron'u çektik, ki buna itirazı olacak biri olduğunu sanmıyorum. bizde kötü bir sezon geçirdi ama geldiği günkü şartlarda dünyanın "açık ara" en iyi oyuncusuydu. kontratı biraz uzun olabilir. lebron james'e de 2+1 senelik kontratı kabul et veya gelme diyemezsin maalesef. geliyorsa şartlarını kabul etmek zorundasın. ki yıllardır kötü yönetilen bir lakers'a böyle bir adam getirmek için aramızdan kim olsa bu hamleyi yapardı.

bir şekilde 2 yıldıza konmuş olduk bu plan üzerinden. 3. yıldız için Jr. Kobe düşüncelerimi özetlemiş aslında. kawhi olmadıysa ben de irving, kemba, jimmy falan istemezdim. ha diyorsun ki, kawhi'ın gelmeme sebebi önceki yıllardan beri süregelen plansızlık, yönetim saçmalıkları. evet kawhi buna güvenmemiş olabilir. ama puanlama olarak zaten rob pelinka ve bu yazı puanlıyoruz. öncesine gidersek D- bile yetersiz kalabilir.

Ty Lue'yu almak isteyip alamamak, Vogel'ın yanına Kidd eklemek vs de bu yaz olan şeyler. Keza Magic Johnson'ı kontrol edememek de yine bu yaz olan şeyler. Bu adamın takımla bağlantısını kesemezsin ama Kawhi ile görüşmesini sızdırmamasını sağlama görevini de bir zahmet Lakers yönetimi yapsın biz mi söyleyeceğiz bunları :D

Kawhi kısmında ise %99 katılıyorum, emin değilim başka birine max vermek isteyip istemeyeceğime. Ama Kawhi için all-in girmek zorunda olduğumuzu düşünüyordum, gelirse 5 sene kafan rahatlayacaktı çünkü. Ve alternatif planları da başarılıydı buna hiçbir itirazım yok. Sanırım daha kırık notlu bir hocayım :P
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Ahkam Kuşu - 11 Temmuz 2019, 12:43
Ty Lue'yu almak isteyip alamamak

Ty Lue'yu alamamış değiliz. Biz almadık. Kendi şartlarımızı masaya koyduk ve onun işine gelmeyince anlaşılamadı. Ayrıca ona kıyasla daha iyi bir koç ekibi kurduk.

Ty Lue olayından beri yazılanları okuyorum da, sanki Brad Stevens'i alamadık. Lue'nun adının geçmesiydi belki asıl başarısızlık.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 11 Temmuz 2019, 12:54
Ty Lue'yu alamamış değiliz. Biz almadık. Kendi şartlarımızı masaya koyduk ve onun işine gelmeyince anlaşılamadı. Ayrıca ona kıyasla daha iyi bir koç ekibi kurduk.

Ty Lue olayından beri yazılanları okuyorum da, sanki Brad Stevens'i alamadık. Lue'nun adının geçmesiydi belki asıl başarısızlık.

Daha çok neresinden tutarsan elinde kalıyor olayıydı diyebiliriz.

Ty Lue'yu beğeniyorsan anlaştılar noktasına kadar getirip sonra alamamak da sıkıntı, ki dediğin şartlarımızdan birinin Kidd olması da bir problem.

Ty Lue'yu bir koç olarak beğenmiyorsan da ana hedefimizin o olması problem.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: vence - 11 Temmuz 2019, 15:02
Lakers'ın yazı A+ diyemeyiz. Ana planını gerçekleştiremeyip başarısız olan bir takım iyi toparladı diye tam puan veremeyeceğim. Ama başarılı bir yaz geçirdiğimizi düşünüyorum tüm olasılıkları ve kaçırdığımız(!) oyuncuların aldıkları kontratları hesaba katınca.
Burada A+ demememin çok net bir nedeni var, üzerinden zaman geçtiği için çok konuşmuyoruz ama Lakers'ın ana planı 2 FA çekmek ve GEREKİRSE bir yıldız için de takas yapmak idi. Ama o kadar fazla yönetimsel saçmalık yaşadık ki, Lakers şu an Davis takasını 2.süper yıldızı aldık diye yediriyor gibi geliyor biraz. Kawhi kesinlikle sinsice planlar kurmuş olabilir, ama bu planların kurulmasının bir nedeni de Lakers'ın yönetiminin yıllardır düzenli bir yapı oturtamaması ve güven vermemesinin payı var. Sen ana hedefin olan oyuncuyu alma konusunda bire bir rekabetine o oyuncuyu kaybediyorsan burada Lakers'ın hatası yok diyemem ne yazık ki.

Bu arada Lakers o kadar büyük marka ve lokasyon avantajı var ki bir şekilde iddialı bir takım kurmayı başardık ama bu kadro kurulurken en önemli parçalar olan süper yıldızların gelmesinde yönetimin çok büyük başarı hikayeleri anlatacağı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında rol oyuncularında ise zaten yapmaları gerekeni yaptılar genel olarak, ama beklentimiz artık o kadar düşmüş durumda ki bunlara sevinir hale geldik.

Öncelikle Lakers'ın ana, yan, diğer planlarının toplamında temel amacı contender olacak bir kadro kurmaktı. A, B, C planları bu açıdan amaçlananı gerçekleştirebilmek adına kullanılması tasarlanan yöntemlerdir. Aslolan hangi planı uyguladığından bağımsız olarak amacı gerçekleştirebilmektir.

Doğru işi yapmak, işi doğru yapmaktan önemlidir. Kawhi boştaysa Kawhi beklenir. Bu alternatifinin kim olduğundan bağımsızdır. Durant'in sakatlanması ve LeBron'un yaşıyla birlikte NBA'de en üst seviyede denenmiş, genç ve bir organizasyonun kaderini değiştirecek nitelikte Kawhi haricinde kimi sayabilirsiniz? Kawhi gelseydi lig neredeyse başlamadan bitecekti- ki şansımızı düşük bir ihtimale de değil, Clippers'ın Staples kira sözleşmesi hariç gelecekte ne varsa vermesine kaybettik. Paul George'un takası olmasa final buluşmasını hangi şehirde yapacağımızı konuşuyorduk bugün. Bedeli Brogdon/Beverley+Redick ya da maksimuma Butler, D'Angelo filan alamamaksa aynı kumarı 100 kere tekrar tekrar oynarım. LeBron'u geçtim, Kawhi-Davis ikilisi bile NBA tarihinin en acayip savunma/hücum ikilisi olup karakterleri de birbirlerine uygun olduğu için 5+ senelik bir hanedan kurmaya yetebilecek uyumlu bir temel oluşturabilirdi. Kawhi'ın gelmeme sebebi de organizasyondaki karmaşadan ziyade belli ki LeBron'un arkasındaki 2. adam olmak yerine kendi takımını kurmak istemesi. Burada Lakers karar vericilerinin en ufak bir hatası yok.

A planı Kawhi getirmekti. A planı işlemediği anda B planına dönüldü ve piyasada alınması gereken her kim varsa alındı. O saatten itibaren şunu da kaçırdık diyebileceğimiz kim var? Green hazırda tutulmuş, imzalandı. JaVale uygun paraya tutuldu. KCP her ne kadar tercih etmesem de LeBron'un oyun kurucu oynadığı 5'ler için savunması sebebiyle mantıklı ve piyasaya bakınca uygun fiyata tutuldu. Şutör yan parçalar geldi. Şu anda her türlü oyunu oynayabilecek her mevkide farklı tipte özellikleri olan gayet derli toplu ve mantıklı bir kadro kuruldu.

Durant, Irving beraber Nets'e gittiler. Bu ikiliden birini çekme ihtimalimiz zaten yoktu. Bir de LeBron-Irving, Cavs'de Love ile oynadılar. Burada A. Davis'i hücumda Love gibi oynatmaya kalksak hak ettiğinin çok altında bir rol oynaması gerekecek ve asıl fark yaratan özelliklerini çok az kullanıyor olacaktık. Topla oynayan 2 kısa yanındaki sıradanlaşmış uzun olarak Bosh ile benzer kaderi paylaşacaktı. Aksi durumda da top paylaşımı ve kullanımı problem yaratabilecekti. Irving bu açıdan zaten çok da mantıklı değildi. Maksimuma Butler gelse dış şut zaafiyeti devam edecekti. Klay, Middleton zaten mevcut takımlarıyla max kontrat imzaladılar. Kemba süperstar sınıfında olmadığı gibi dış şut sıkıntısına da ilaç olmayacaktı.

Beverley mevcut takımıyla 3 yıl 40 milyon imzaladı. 15 verip getirsek insanlar 8 sayı 4 asist ile oynayan adama savunma yapıp 3'lük atıyor diye bu kadar para verilir mi diye isyan edecekti. 35'lik savunması olmayan Redick 13 milyona imza attı. %35 ile üçlük atan 34'lük Ariza gitti 12,5 milyon kaldırdı. Savunması olmayan ve LeBron ile pozisyonu çakışan Bogdanovic 17 milyon aldı. Bunları mı kaçırdık Kawhi bekleyip? Kawhi beklemek şu ekibe para saçmak yerine Green'i 2 yıl/30 milyona almamıza vesile olmuşsa hayırlı bile olmuş. 

İşin aslı Kawhi Toronto'da kalsa, biz de ilk günden James-Davis etrafına B planı olarak topladıklarımızı toparlasak insanlar çok memnun olacaktı. Zaten bu işin oluru da buydu. İmzalanan kontratlara bakınca bir tek Brogdon+Beverley yapsan bundan iyiydi.

Lakers, A planını gerçekleştirememiş olabilir. Doğru olan A planını uygulamaya çalışmaktı. Olmadığı noktada B planı uygulandı ve gerek oyuncu seçimleri, gerekse de maaş/kontrat süresi açılarından gayet de doğru olduğu görüldü. Lakers karar vericileri-kendilerini hiç tutmasam da- mevcut imkanlar ve ortam dahilinde Davis takası da dahil oyuncular konusunda ne yapmaları gerekiyorsa onu yaptılar. Bu açıdan belki de Jerry West'ten beri en düzgün yazı geçirdik diyebilirim kendi adıma. Tereddütsüz ve gönül rahatlığıyla bir A+ veriyorum.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 11 Temmuz 2019, 15:30
Puanlamamız farklı genel olarak ya, anlaşamayacağımız konusunda anlaşabiliriz. Ama yapabileceğinin en iyisini yaptığını kabul ediyorum yönetimin. Transferlerden hoşuma gitmeyen 2-3 oyuncu var, özellikle Rondo gibi. A+ bana çok farklı bir şey ifade ediyor ama sizlere ifade ettiğinden diyebilirim :)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: DeadAsDeadCanBe - 11 Temmuz 2019, 15:44
Bence herkesin unuttuğu şey AD'nin de alınmış olması. Çok erken duyurulunca sanki yaz planları Kawhi ile başlamış gibi garip bir algı oluştu.

Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 11 Temmuz 2019, 15:51
Transferlerden hoşuma gitmeyen 2-3 oyuncu var, özellikle Rondo gibi. A+ bana çok farklı bir şey ifade ediyor ama sizlere ifade ettiğinden diyebilirim :)

Rondo dışında kimler peki?

Rondo'ya ben de çok sıcak bakmayan biriyim ama bu kadroda faydalı olabilir.. Ön yargılı davranmadan önce rotasyonu, süreleri, kimin kimlerle sahada olacağını görmek gerekiyor..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 11 Temmuz 2019, 16:00
KCP ve Troy Daniels. Ama dediğin gibi rotasyonları görmek lazım.

Vogel'ın yaz ligindeki röportajını dinledim bu arada, LeBron oyun kurucu muhabbeti için dedikleri beni umutlandırdı. Tam alıntılamadan çevirmek gerekirse;"LeBron oynadığı takımlarda her zaman ana top yönlendiriciydi ve ben LeBron'un yıllardır yaptığından farklı bir şey yapmasını istemeyeceğim."
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Pardus - 11 Temmuz 2019, 18:25
Pace nasıl olacak acaba yeni oyuncularımızla bu sezon? geçen sene durum böyleymiş

http://www.espn.com/nba/hollinger/teamstats/_/sort/paceFactor/order/false
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Zulada - 11 Temmuz 2019, 18:36
Pace nasıl olacak acaba yeni oyuncularımızla bu sezon? geçen sene durum böyleymiş

http://www.espn.com/nba/hollinger/teamstats/_/sort/paceFactor/order/false
çok bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum bunun. oyun tarzıyla alakalı ama bir şey göstermez. lig genel olarak zaten topluca hızlanıyor. NBA şampiyonu tam ortada (16.) mesela. NBA finalisti de 20. iken doğu finalisti en hızlılardan biri. ne anlamalıyız bundan? cevap veriyorum: hiçbir şey.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Ahkam Kuşu - 11 Temmuz 2019, 21:41
Rondo ben dahil kimsenin içine sinmedi. Ama Lebron 2 hafta sakatlansa, neden bu kadroda olması gerektiği daha iyi anlaşılacaktır.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: system_k - 12 Temmuz 2019, 17:46
Öncelikle herkese merhabalar.

Genelde herkes gerçekçi konuşmaya, uçmamaya gayret gösteriyor. Ben ise sağlıklı kaldığımız sürece NBA şampiyonluğunun en büyük favorisi olduğumuzu düşünüyorum. Sebeplerini sıralayalım.

Öncelikle yıllar sonra LeBron ilk kez bu kadar kafası rahat ve dinlenerek bir yaz geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Geçen sezon onun da hataları vardı ama takım da berbat haldeydi. Buna rağmen 27/8/8 ile bitirdi sezonu ki, sizlere katılıyorum, bu çok iyi olduğunu göstermiyor. Ama onun ölüsü bile bu. En azından bunu biliyoruz. Bu sezon hem çok daha dinç olacak, hem de şampiyonluk moduyla oynayan bir LeBron olacağı için konsantrasyonunun çok üst düzeyde olacağını ve özellikle asist kısmında kariyer rekoru (9.1) bile kırma ihtimalinin olduğunu düşünüyorum.

Gelelim Anthony Davis'e. Bence ligin en underrated oyuncusu. Açık ara hem de. Çünkü bazı insanlar için playoff maalesef gereğinden fazla şey ifade ediyor. Bu adam da şu ana kadar şanssız olduğu için, ilk kez iddiası olan bir takıma gelip playoff oynayacak. O yüzden yeterince ciddiye alınmadı şu ana kadar. Yeterince ciddiye almayanlar dahi kendisinin ligin en iyi uzunu olduğunu kabul edecektir fakat buna rağmen underrated. Uzun koysan ayak çabukluğuna ve dribling kabiliyetine yetişemez, kısa koysan boyuna yetişemez. Zaten wingpsan'i boyuna göre bile çok iyi. Prime Pau Gasol'ün daha hızlısı ve daha atletiği. En net tabir bu bence. Kariyerinin en iyi sezonunu geçirme ihtimalini çok yüksek görüyorum. İnatla 4 numara oynamak istiyormuş. Makul bir istek. Daha az gereksiz temasa girip, tamamen hücumdaki "öldürücülük" görevine odaklanmak isteyecektir muhtemelen. LeBron & AD ikilisi, NBA'in en iyi birbirini tamamlayan ve en korkutucu ikilisi kesinlikle. Yardımsız savunmak imkansız olan 2 oyuncu.

Yazın en kritik 2 imzasından biri de Danny Green. 2 kere NBA şampiyonu, mükemmel dış savunmacı ve harika dış şutu var. LeBron'un en sevdiği tipte oyuncu. LeBron, AD ve Cousins'in (onun oyun görüşüne birazdan geleceğim) boşalttığı ve gördüğü boşlukları en iyi değerlendirecek oyuncumuz olacaktır.

Boogie Cousins. 2 imzadan birisi de bu ve adeta "offseason steal"ımız oldu. Nasıl LeBron'un ölü hali 27/8/8 yaptıysa, Boogie'nin ölümcül sakatlıktan döndüğü paramparça hali bile fark yaratmaya yetmişti geçen sezonki bazı maçlarda. 16-8 yaptı çok kısıtlı sürelerle. %100 iyileştiğini ve 82 maç oynama hedefinin olduğunu söylemiş. Kanıtlayacak ve motive olacak çok şeyi var. Tekrar bir yıldız olduğunu kanıtlamak zorunda. Çok çalıştığını ve kilo verdiğini gördük. 18 kilo vermiş. Ve oyununun en ignore edilen özelliklerinden biri "oyun görüşü". Draymond Green ayarında olmasa da bir uzuna göre mükemmel bir oyun görüşüne sahip Boogie. Kesinlikle sezonun en kritik parçası olacak. Kariyerinin en olgun zamanında. Ben çok güveniyorum Boogie'ye.

Kyle Kuzma. Flaş bir çaylak sezonundan sonra geçen sezona da iyi başlayıp düşüşe geçti. Tıpkı tüm takım gibi. LeBron, AD ve Boogie'den doğacak boşlukları ve boş atışları Green'den sonra en istikrarlı atmasını beklediğim oyuncu bu sene. "Beklemekle" olmuyor tabii, hepimiz bekliyoruz ama bunun için tüm şartlar oluşmuş durumda ve o yetenek onda fazlasıyla var, bunu kanıtladı. Bu yaz savunma üzerine de çok çalışma yaptı bizim Metta Artest'le.

Yeniden imzalanan McGee başta olmak üzere, KCP, Rondo ve Caruso kararlarının da yerinde olduğunu düşünüyorum. Rondo benim de içime son sinmede de, onunla ilgili düşüncem de hemen üstümde duran Ahkam Kuşu'nun son mesajında duruyor.

Quinn Cook da %40-45'lerde çok istikrarlı üçlük atan, tam aradığımız tipte bir point guard bence. Düşündüğümüzden daha fazla süre alacağını düşünüyorum.

Geldik teknik ekibe. Frank Vogel hoca Indiana'daki günleri gibi savunmaya odaklar ve rotasyonu iyi oturtursa, uyum ve takım kimyası konusunda en ufak bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. LeBron ve AD üzerinden (hatta Boogie) bol bol set çizerse, hem onların dominasyonu artar, hem de yarattıkları boşluklardan çok fazla ekmek yeriz. Jason Kidd'in nasıl bir etki edeceğini çok kestiremiyorum sadece.

En son playoff göreli 6 sene olmuş. Bu hissiyatı çok özledik.

Saygılar.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Zulada - 12 Temmuz 2019, 21:16
"bizim için şampiyonluk dışında hiçbir şey başarı sayılmayacak" demiş rob başkan.

https://twitter.com/taniaganguli/status/1149745120515747840
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: bombaleya - 13 Temmuz 2019, 13:42
kadroya 15. oyuncuyu mutlaka katıcaz. yerimiz var. ama kim olacak? iguodala için bekledik ama buy out edilemeyeceği ve karşılığında 1. tur draft hakkı istendiği kesinleşti. şu an boştaki diğer oyuncular içinden hangisini istersiniz?

Kyle Korver
Shaun Linvingston
Pau Gasol
Justin Holiday
Kenneth Faried
Trey Burke
Jeremy Lin
Nik Stauskus
Iman Shumpert
Jamal Crawford
Vince Carter
Jonas Jerebko
Lance Stephenson
Carmelo Anthony
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Marcellus - 13 Temmuz 2019, 13:52
kadroya 15. oyuncuyu mutlaka katıcaz. yerimiz var. ama kim olacak? iguodala için bekledik ama buy out edilemeyeceği ve karşılığında 1. tur draft hakkı istendiği kesinleşti. şu an boştaki diğer oyuncular içinden hangisini istersiniz?

Kyle Korver
Shaun Linvingston
Pau Gasol
Justin Holiday
Kenneth Faried
Trey Burke
Jeremy Lin
Nik Stauskus
Iman Shumpert
Jamal Crawford
Vince Carter
Jonas Jerebko
Lance Stephenson
Carmelo Anthony
İlla birini katmak gerekiyorsa ben uzun katma taraftarıyım. AD, Boogie, McGee uzun rotasyonuna 4. bir ismin katılmasını bekliyorum. Marcus Morris olmadı, veteranlardan pek süre almamayı dert etmeyecek ama ihtiyaç halinde oynayacak birinin alınmasını isterim. Chandler tercih edilebilirdi. Bu listeden eski dost Gasol olabilir sağlıklıysa. Veya AD yedeği olarak Kenneth Faried düşünülebilir. Ama görünen o ki, maç içinde ara sıra kısalarak LeBron ve Kuzma'nın 4 numaradaki sürelerden çalacağını düşünüp son bir uzun katmayı planlamıyoruz. O halde tercihim Kyle Korver olurdu. Hala boşta olması ilginç.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 13 Temmuz 2019, 14:15
kadroya 15. oyuncuyu mutlaka katıcaz. yerimiz var. ama kim olacak? iguodala için bekledik ama buy out edilemeyeceği ve karşılığında 1. tur draft hakkı istendiği kesinleşti. şu an boştaki diğer oyuncular içinden hangisini istersiniz?

Kyle Korver
Shaun Linvingston
Pau Gasol
Justin Holiday
Kenneth Faried
Trey Burke
Jeremy Lin
Nik Stauskus
Iman Shumpert
Jamal Crawford
Vince Carter
Jonas Jerebko
Lance Stephenson
Carmelo Anthony

Dediğin gibi kesin bir şart yok. Sezon içinde buyout piyasasına düşecek herhangi bir oyuncu için şubata kadar açık bırakabiliriz o pozisyonu. Zaten çaktırmadan yeterince derin bir kadromuz oluştu normal sezon için. Boşluğumuz var sezon başlayana kadar doldurmalıyız diye bir heyecan içinde olduğunu düşünmüyorum Lakers yönetiminin.

Iguodala hikayesi de çok doğal, her zaman Chandler gibi aralıkta olmuyor buyout'lar. Genelde şubata kadar beklenir ve aradığı takası bulamazsa oyuncu ve menejeri ile sıkıntı yaşamamak için o dönemde bırakılır böyle oyuncular. Iguodala'ya 1.tur verecek ve 17M dolarlık kontratı match edecek piyasada çok bir takım yok, olsaydı 20 kere bu haber salınmazdı medyaya ve çoktan takas gerçekleşirdi.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 13 Temmuz 2019, 14:20
Bir ihtimal daha var..

Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: DeadAsDeadCanBe - 13 Temmuz 2019, 15:39
Lance'e bunca nefret niye anlamıyorum. Herif gayet iyi top oynadı geçen sene.  :-[
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: RuSTeDSouL - 13 Temmuz 2019, 16:16
Şu anda bu takımın en son ihtiyacı yedeğin yedeği bir uzun. 5-10 dakika arası bir uzun isteniyorsa Johnathan Williams' gibi birini G-Lig'den de buluruz.

Sağlam bir kanat savunucusuna ihtiyacımız var.. Bunun için de aslında listeye göre en ideal isim Holiday. Yeterince değeri bilinmeyen ideal bir 3&D.. Plase Shumpert, geçen sezonu fena geçirmemişti..
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Ahkam Kuşu - 13 Temmuz 2019, 17:35
Sağlam bir kanat savunucusuna ihtiyacımız var.. Bunun için de aslında listeye göre en ideal isim Holiday. Yeterince değeri bilinmeyen ideal bir 3&D..

Ben de kesinlikle Holiday'i isterdim.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 14 Temmuz 2019, 09:50
Tahmin ettiğimiz gibi, kadroda 1 kişilik yeri açık bırakacağımızı onayladı Pelinka da.

https://twitter.com/LakersSBN/status/1149818749803016192
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 16 Temmuz 2019, 21:32
Resmi forma numaraları belli oldu.

https://twitter.com/Lakers/status/1151197021904052224
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 17 Temmuz 2019, 13:31
Anthony Davis Not Yet Ready To Think Long-Term With Lakers

noliy? :/

"sadece bu sezona odaklandım,neler olacağını bilmiyorum.bir yıl buradayım,en iyisini yapacağım.zamanı geldiğinde ya da sezon bittiğinde "haziran ortası olmasını umuyorum" düşünmek için birkaç günüm olacak. ve bunun hakkında konuşabileceğiz.ama o zamana kadar bu takımın kazanmasına yardım etmek için ne yapabiliyorsam yapacağım"

demiş...
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 17 Temmuz 2019, 15:29
Kyrie de sezon başında beni kabul ederseniz kalmaya hazırım demişti Boston'a. Çok önemli değil, politik açıklamalar gibi duruyor sadece.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 19 Temmuz 2019, 20:51
Benim de sektördeki idollerimden olan Lakerfilmroom Davis-LeBron ortaklığı ve bu ortaklığa Danny Green'in katkısına dair bir analiz videosu hazırlamış, iyi seyirler :)


Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 21 Temmuz 2019, 19:09
şut antrenörü olarak,teknik ekibe eski oyuncularımızdan Mike Penberthy katılmış...

(https://i.ibb.co/vJPWjVQ/hi-res-11912cb38c4f5096e3c94338db133801-crop-north.jpg) (https://ibb.co/vJPWjVQ)
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: DeadAsDeadCanBe - 21 Temmuz 2019, 19:57
şut antrenörü olarak,teknik ekibe eski oyuncularımızdan Mike Penberthy katılmış...

(https://i.ibb.co/vJPWjVQ/hi-res-11912cb38c4f5096e3c94338db133801-crop-north.jpg) (https://ibb.co/vJPWjVQ)

Demin baktım da %40 ile saha içi, %40 ile de üçlük atmış... Adamın kendine hayrı yokmuş belli ki. Neyse, hayırlısı olsun.  ;D
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 03 Ağustos 2019, 21:12
Açılış maçı da Clippers Lakers olacakmış. Nba bu rekabetin marketingini bayağı iyi yapacak gibi duruyor.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 12 Ağustos 2019, 22:35
Fikstür belli olmuş.

https://twitter.com/LakerFilmRoom/status/1160992740068323328
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Pardus - 13 Ağustos 2019, 11:01
Fikstür belli olmuş.

https://twitter.com/LakerFilmRoom/status/1160992740068323328

Ocak ayındaki deplasman turu sıkıntılı gibi bir tek. onun dışında güzel fikstür
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 13 Ağustos 2019, 12:15
Ocak ayındaki deplasman turu sıkıntılı gibi bir tek. onun dışında güzel fikstür

1-18 Mart arası da sert

Pelicans-Sixers-Bucks-Clippers-Nets-Rockets-Nuggets-Jazz-Jazz

Tabi bu sekansın artısı Clippers da evimizde olacağı için uzun bir süre deplasmana çıkmayacak olmamız olacak.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 15 Ağustos 2019, 11:38
İlk 10 maç tam dişimize göre. Baya iyi bir yüzdeyle çıkabiliriz buradan. İlk maçı kazanırsak efsane olur, o gazla yürürüz zaten.

At Clippers
Vs Jazz
Vs Hornets
Vs Grizzlies
At Mavs
At Spurs
At Bulls
Vs Heat
Vs Raptors
Vs Suns
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 15 Ağustos 2019, 19:01
beyler...

Adrian Wojnarowski
@wojespn


Lakers center DeMarcus Cousins has suffered a possible knee injury and will undergo further testing today in Los Angeles, league sources tell ESPN. Cousins was working out in Las Vegas on Monday when he had to leave the court, sources said. He signed a one-year deal in July
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: Jr. Kobe - 15 Ağustos 2019, 19:52
"Torn ACL" diyorlar. Geçmiş olsun. Sezon başlamadan bitti.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 15 Ağustos 2019, 20:15
yok ya biz nasıl bir lanet aldık başımıza acaba 2010 sonrası...

2010 sonrası yüzümüzün güldüğü tek sezon var mı?
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 15 Ağustos 2019, 20:33
beyler...

Adrian Wojnarowski
@wojespn


Lakers center DeMarcus Cousins has suffered a possible knee injury and will undergo further testing today in Los Angeles, league sources tell ESPN. Cousins was working out in Las Vegas on Monday when he had to leave the court, sources said. He signed a one-year deal in July

Şimdi gördüm:( Bu kelebek etkisiyle Davis'i de sezonda 5 oynamaya zorlayacağımız anlamına geliyor bir de. Hiç hoş değil.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 15 Ağustos 2019, 20:59
bu sakatlandığı aktivite neymiş? workout hangi terimin karşılığı tam olarak? bireysel çalışma mı?

Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 15 Ağustos 2019, 23:33
bu sakatlandığı aktivite neymiş? workout hangi terimin karşılığı tam olarak? bireysel çalışma mı?

Las Vegas'ta 5e 5 maç falan yapıyordu, Drew League gibi. Sanırım orada oldu.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 16 Ağustos 2019, 12:17
bu durumda B planımız nedir?
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 16 Ağustos 2019, 16:02
Yazılan bir B planı görmedim. Noah-Gortat-Howard-Faried gibi oyuncular var boşta sadece. Noah geçen sezon Memphis'te fena değildi. Faried de normal sezonu idare edecek ve playoff'larda süresi kesilince çok tepki göstermeyecek bir oyuncu. Bu ikisine okey olurum şu rezalet durumda.
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 16 Ağustos 2019, 17:18
Howard'ın laneti diyorum ben...

alın bari kapansın olay...
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 17 Ağustos 2019, 13:06
Şöyle bir buyout piyasasına da baktım, Tristan Thompson dışında gerçekçi bir pivot adayı göremedim serbest bırakılabilecek. Davis paşam en iyi oynadığı pozisyon olan pivot oynamazsa düzenli olarak, çok küfredeceğimiz bir normal sezon olacak yine :D
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: yituruz - 18 Ağustos 2019, 15:52
Howard'ın laneti diyorum ben...

alın bari kapansın olay...
https://twitter.com/ShamsCharania/status/1163070574370992129?s=19
Başlık: Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu
Gönderen: lakerforever - 19 Ağustos 2019, 10:04
https://twitter.com/ShamsCharania/status/1163070574370992129?s=19

ben de tam bunu alıntılamak için girmiştim :D bakalım olacak mı bu hamle...