Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 9715 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
Tenis
« : 02 Temmuz 2017, 20:22 »
Yarın Wimbledon başlıyor.

Nadal, Roland Garros'u rahat aldı, çok formda. Federer aylardır bu turnuvaya hazırlanıyor. Novak son çim turnuvasını kazandı. Epey güzel geçecek gibi duruyor.

Çevrimdışı rafa_mamba

• Rookie
  • *
Ynt: Tenis
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2017, 21:32 »
Lakerstr'nin yeniden aktif hale gelmesi çok sevindirici. Wimbledon'a gelecek olursak sezonun en iyi isimleri açık ara Federer ve Nadal. Nadal Toprak sezonunda rakiplerinden çok başka bir seviyede oynadı ve 5 Toprak turnuvasının 4'ünü kazandı.  Federer ise Aus OPEN, İndian Wells ve Miami üçlemesinin ardından Toprak sezonunu pas geçti ve çim sezonuna dinç girdi. Nadal'ın malum dizindeki sakatlıklar çim kortta tam performans göstermesini engelliyor. Ama yine favoriler arasında. Federer, Sampras ile birlikte Wimbledon'ı en fazla kazanan isim konumunda (7 kez) bu alanda tek başına zirvede yer almak için elinden geleni yapacaktır. Bu ikili dışında bir favori daha eklemek gerekirse kariyer Grand Slam ini tamamlamak isteyen Wawrinka olur. Keyifli iki hafta olur umarım.

Çevrimdışı Zulada

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2017, 21:57 »
federer, nadal'a karşı çok ciddi psikolojik üstünlük kurdu son 3 turnuvada, ama nadal da aşırı formda. zaten finalden önce karşılaşmaları imkansız. finale kalırlarsa yine enfess bir maç izleriz.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2017, 22:17 »
Wawrinka ilk turda Medvedev'e elenerek turnuvanın ilk sürprizine imza attı.

Çevrimdışı rafa_mamba

• Rookie
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2017, 00:39 »
Sezonun en iyisi ve en formda olan raketi Rafael Nadal, Roland Garros'ta bıraktığı yerden Wimbledon'da devam diyor. Zayıf rakibini 6-1, 6-3, 6-2 ile geçerek 2.tura yükseldi. #vamosrafa

Çevrimdışı rafa_mamba

• Rookie
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2017, 19:03 »
Novak Djokovic ve Roger Federer rakiplerinin maçtan çekilmesiyle Wimbledon'da 2.tura yükseldiler

Çevrimdışı Kerem

• Rookie
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2017, 13:15 »
Federer'in kurası diğer favorilere göre zor gözüküyor ama Djokovic aniden geçtiğimiz yıllardaki seviyesine dönmezse kimsenin Fedex'e rakip olabileceğini düşünmüyorum.

Çevrimdışı rafa_mamba

• Rookie
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Temmuz 2017, 03:17 »
Rafael Nadal'ı sanırım pek izlemedin. Sezona harika başladı. Toprak sezonu ile zirve yaptı. Cimde ne yapacağı merak konusuydu ama ilk 2 tura baktığımızda toprakta kaldığı yerden devam ediyor. Wimbledon'da Federer'in en büyük rakibi Nadal olacaktır. Hatta Nadal Wimbledon'da ikinci haftayı görebilirse zeminin agirlaşmasi ve yavaşlaması sayesinde en büyük favori konumuna gelebilir.

Çevrimdışı Kerem

• Rookie
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Temmuz 2017, 18:15 »
Nadal'ın bu sezon tüm maçlarını izledim. Millman ya da Young ona rakip olabilecek adamlar değiller kort çim olsa bile. En iyi ihtimalle yarı final yapar diyorum ama finalde yine Fedal eşleşmesi yaşarsak bence Avustralya Açık finalinden daha kolay bi galibiyet olur Federer için.

Çevrimdışı Zulada

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz 2017, 18:19 »
Nadal'ın bu sezon tüm maçlarını izledim. Millman ya da Young ona rakip olabilecek adamlar değiller kort çim olsa bile. En iyi ihtimalle yarı final yapar diyorum ama finalde yine Fedal eşleşmesi yaşarsak bence Avustralya Açık finalinden daha kolay bi galibiyet olur Federer için.
bir federerci olarak umduğum benim de bu ama çok formda olması beni korkutuyor açıkçası. ama senin söylediğini çok kişi söylüyor, ben tam olarak bir mantığa sığdıramıyorum.