Anket

Normal sezon tahmininiz nedir?

Konferansı 1-4 arası tamamlarız
12 (60%)
Konferansı 5-8 arası tamamlarız
8 (40%)
Play-off yapamayız
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 20

Oylama kapandı: 19 Ekim 2018, 10:12

Gönderen Konu: 2018-19 Sezonu Maç Takibi  (Okunma sayısı 123801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
Ynt: 2018-19 Sezonu Maç Takibi
« Yanıtla #940 : 05 Mart 2019, 09:05 »
anlamadığım şu var. bu formasını,tipini,istatistiklerini ................ herifi neden 3 sayı pozisyonlarında topu ısrarla "ŞUTU BERBAT" Rondo'dan oynamaya çalışıyor? sabote değil mi bu arkadaş?

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #941 : 05 Mart 2019, 09:06 »
İşin korkunç kısmı ben ortada önceden düşünülmüş bi rotasyon ve oyun planı olmadığını düşünüyorum. Tamamen oyunun akışına göre sen gir sen çık, sen bununla eşleş, olmadı iki dk da şöyle deneyelim gibi. Lebron un 3. çeyreğin ortasında kenara gelmesi, son periyotta giren çıkanın belli olmaması vs. Bu tarz gelişi güzel düzende özellikle gençlerin devamlılığını riske atmış oluyorsun.

Bu konuda haklısın, ama şöyle bir detay var ki LeBron Cavs'i yıllardır böyleydi. Rotasyon kısmına çok hakim değilim ama gençlerin devamlılığına zarar verme ve sistemsiz bir hücum anlayışı olarak tam da şikayet ettiğimiz problemler vardı. Sadece 2-3 yetenekli hücum silahının eline bakan basit setler ve ISO-P&R'a dayalı hücumun ben sadece koç yüzünden olduğunu düşünmüyorum.

Küçük küçük parçaları birleştirirsek, Walton'ı eleştiren Magic onun otoritesini elinden aldı, LeBron'un setleri takmadığına dair açıklamalar çıktı sezon başında. Bunların hepsini birleştirince ben problemin yönetimsel olduğunu düşünüyorum. Eğer koçun ve süperstarının uyumsuz olacağını göremiyorsan bu problem sendedir, uyumsuz parçalarda değil.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #942 : 05 Mart 2019, 09:10 »
Zaten sezon başında Lebron geldiğinde Magic'in açıklamalarını hatırlıyorum.. Daha çok 4 numarada oynayan, topa hükmeden değil daha çok bitirici pozisyonda yer alan bir Lebron olması istenmişti ve oyun planı bunun etrafında kurulacak denmişti..

Sonrası malum.. 

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #943 : 05 Mart 2019, 09:20 »
Bu konuda haklısın, ama şöyle bir detay var ki LeBron Cavs'i yıllardır böyleydi. Rotasyon kısmına çok hakim değilim ama gençlerin devamlılığına zarar verme ve sistemsiz bir hücum anlayışı olarak tam da şikayet ettiğimiz problemler vardı. Sadece 2-3 yetenekli hücum silahının eline bakan basit setler ve ISO-P&R'a dayalı hücumun ben sadece koç yüzünden olduğunu düşünmüyorum.

Küçük küçük parçaları birleştirirsek, Walton'ı eleştiren Magic onun otoritesini elinden aldı, LeBron'un setleri takmadığına dair açıklamalar çıktı sezon başında. Bunların hepsini birleştirince ben problemin yönetimsel olduğunu düşünüyorum. Eğer koçun ve süperstarının uyumsuz olacağını göremiyorsan bu problem sendedir, uyumsuz parçalarda değil.

Oyuncu tercihlerini hücum odaklı düşünmemelisin. Hücum zaten savunma sert olduğunda akar. Lebron ve Ingram bu konuda baya iyiler. Sen set oynatmasan bile iyi savunma yapıldığında iştahlanacak bireysel yetenekler takımı sürükleyecektir çoğu maçta. Cavs kadrosundan beğenmesekte Iman olsun Tristan olsun vs yamyam gibi adamlar bunlar. Malesef savunma olayı hücum gibi bireysel olarak toparlanabilecek bi olgu değil. Sert bi karakter, ruh ne dersen kazandırmak lazımdı takıma. Chandler ilk geldiğin de fark yaratmıştı, ışık görmüştüm. Fakat bugün sahada oynayan tüm oyunculara bakıyorum Hart hariç tepki koyan göremiyorum. Asıl sorun budur bence.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #945 : 05 Mart 2019, 09:28 »
Oyuncu tercihlerini hücum odaklı düşünmemelisin. Hücum zaten savunma sert olduğunda akar. Lebron ve Ingram bu konuda baya iyiler. Sen set oynatmasan bile iyi savunma yapıldığında iştahlanacak bireysel yetenekler takımı sürükleyecektir çoğu maçta. Cavs kadrosundan beğenmesekte Iman olsun Tristan olsun vs yamyam gibi adamlar bunlar. Malesef savunma olayı hücum gibi bireysel olarak toparlanabilecek bi olgu değil. Sert bi karakter, ruh ne dersen kazandırmak lazımdı takıma. Chandler ilk geldiğin de fark yaratmıştı, ışık görmüştüm. Fakat bugün sahada oynayan tüm oyunculara bakıyorum Hart hariç tepki koyan göremiyorum. Asıl sorun budur bence.

Aynen en önemli konu bu zaten, tam da bir arkadaş ile bunu konuşuyorduk. Takımda gözlerinden ateş çıkan her maçı deli gibi kazanmak isteyen oyuncular yok. Gençler biraz öyleydi bence. Belki de beklenti seviyesi yüzündendir ama geçen yılı şu sezona tercih ederim.

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #946 : 05 Mart 2019, 09:33 »
şöyle birşey var,katılan olur mu bilmem ama..

Davis olayının ortaya atıldığı ilk dönemlere baktım. bulabildiğim net tarih 23.12

ve 23.12 gününde takım 19-14 durumda...

takip eden,bu sabah dahil olan kısımda ise 11-20

Lebronsuzluk,o,bu bilemem de...

adı takas senaryolarında geçen hiçbir oyuncudan şu tarihten sonra verim alınamadığı gerçek midir? bence öyledir.. sizi bilmiyorum.

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #947 : 05 Mart 2019, 09:35 »
https://www.instagram.com/p/BunbS03l3_m/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1hk2vz2n8hab3

Maçın en güzel anıydı muhtemelen. Ben kaçırmışım.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #948 : 05 Mart 2019, 09:35 »
şöyle birşey var,katılan olur mu bilmem ama..

Davis olayının ortaya atıldığı ilk dönemlere baktım. bulabildiğim net tarih 23.12

ve 23.12 gününde takım 19-14 durumda...

takip eden,bu sabah dahil olan kısımda ise 11-20

Lebronsuzluk,o,bu bilemem de...

adı takas senaryolarında geçen hiçbir oyuncudan şu tarihten sonra verim alınamadığı gerçek midir? bence öyledir.. sizi bilmiyorum.

Tam olarak öyle değil, çünkü Ingram ve Kuzma o dönemden sonra iyi oynadılar, Lonzo ise sakattı. Veteran kısmı ise ayrı bir hikaye. Herkes hikayenin Davis takası ve LeBron sakatlığı kısmına bakıyor ama bence ana faktör Lonzo'nun sakatlığı oldu.

EDIT: Davis olayları için verdiğin tarih Christmas zamanıymış sonradan fark ettim. Davis olayları 28.01.2019 civarı patladı ama. Söylenti kısmına bakarsak senin verdiğin tarihten önce de vardı söylentiler. Hatta 19.12.2018'de Windhorst'un şöyle bir yazısını buldum ben https://twitter.com/WindhorstESPN/status/1075394336857059329
« Son Düzenleme: 05 Mart 2019, 09:45 Gönderen: yituruz »

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #949 : 05 Mart 2019, 15:19 »