Gönderen Konu: Koç Luke Walton  (Okunma sayısı 9764 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
Ynt: Koç Luke Walton
« Yanıtla #30 : 05 Mart 2019, 09:37 »
İyi bir koç değil ama, başarısızlığı bu adama yıkmak da kolaycılık. Sorun Walton değil. Eğer asıl mesele sorunu çözmekse, Walton'ı sorgulamak zaman kaybı.

Lebron bu yaz belli bir pozisyonu ve görevi oynamak için geldi. Walton planlarını ona göre yaptı, FO kadroyu ona uygun olarak dizayn etti. Ama Lebron ligin 2. haftasında o posizyonu oynamaktan vazgeçti.

Zaten birinci ayın sonunda da "Lebron Walton'ın setlerini oynamıyor, onu dinlemiyor" diye haber yaptırdı.

Walton mı suçlu burada?

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #31 : 05 Mart 2019, 09:50 »
Clippers maçı sırasında röportajını gösterdiler. "Maç ölüm kalım maçı değil, kazansak da olur kaybetsek de." minvalinden gerzek açıklamalar yaptı.

Kovun artık şu şadırvan suratlı herifi.

Tam böyle dememişti ya, link var mı?

Bu arada;
https://twitter.com/RicBucher/status/1102820516782460928

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #32 : 05 Mart 2019, 10:02 »
İyi bir koç değil ama, başarısızlığı bu adama yıkmak da kolaycılık. Sorun Walton değil. Eğer asıl mesele sorunu çözmekse, Walton'ı sorgulamak zaman kaybı.

Lebron bu yaz belli bir pozisyonu ve görevi oynamak için geldi. Walton planlarını ona göre yaptı, FO kadroyu ona uygun olarak dizayn etti. Ama Lebron ligin 2. haftasında o posizyonu oynamaktan vazgeçti.

Zaten birinci ayın sonunda da "Lebron Walton'ın setlerini oynamıyor, onu dinlemiyor" diye haber yaptırdı.

Walton mı suçlu burada?

Söylediklerine katılmıyorum bu adamın böyle bi karaktere sahip olduğu yıllardır biliniyor. Lecoach olayını en az bu sene konuşturdu hatta bence. Bunu bilip adamı getirmişlerdir diye düşünüyordum ki Walton'un çocuksu inatlarını anlayana kadar. Ego çatışmasına girmemeli bi koç oyuncularıyla.

Suçlu arıyorsak sezonun çöp olmasına ve gençlerin iyi giden kariyer gelişimlerine engel olan etmenler bence şu sırayla:

A. Davis takasındaki rezillik > Walton > Lebron > Sakatlıklar

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #33 : 05 Mart 2019, 10:07 »
Söylediklerine katılmıyorum bu adamın böyle bi karaktere sahip olduğu yıllardır biliniyor. Lecoach olayını en az bu sene konuşturdu hatta bence. Bunu bilip adamı getirmişlerdir diye düşünüyordum ki Walton'un çocuksu inatlarını anlayana kadar. Ego çatışmasına girmemeli bi koç oyuncularıyla.

Suçlu arıyorsak sezonun çöp olmasına ve gençlerin iyi giden kariyer gelişimlerine engel olan etmenler bence şu sırayla:

A. Davis takasındaki rezillik > Walton > Lebron > Sakatlıklar

Yönetimin hiç mi suçu yok kadro yapılanmasında :(

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #34 : 05 Mart 2019, 10:23 »
Yönetimin hiç mi suçu yok kadro yapılanmasında :(

Neye göre kadro yapılanması hatalı? Bu Lebron'a göre mi, yoksa sene başında ben top getirmeyeceğim, 4 numarada bitirici pozisyona getireceğim diyen Lebron'a göre mi?

Lebron yine Cavs'daki gibi oynayacağını söylese, Randle bırakılmazdı mesela. Sen Randle'ın pozisyonunda Lebron'u oynatacağım deyip Randle'ı bırakıyorsun, sonra Lebron'un canı onu oynamaktan sıkılınca planlar değişiyor.

Bir anda Lonzo ve Rondo takım içinde abuk subuk bir konumda buluyorlar kendilerini. Çünkü sadece topla üretebilen bu oyuncular, Lebron fikrini değiştirdiği için sg oynamak zorunda kalıyorlar.

Hızlı oynayacağım diyorsun, bu konuda ihtisasını GSW'de yapmış Walton'ı tutuyorsun. Üstelik geçen sene bunu gayet iyi oynatıyor adam. Sonra yine bir bakıyorsun Lebron çıkmış yarı saha çizgisinde 45 saniye topu sektirmeden hücumu başlatmıyor.

Sonra işin savunma kısmı var. Oturuyorsun yıllarca herkesin adam değişebileceği bir savunma sistemini parkeye yansıtacak "pozisyonsuz" oyuncular seçiyorsun drafttan. Serbest oyuncu pazarından o tip oyuncular alıyorsun. Ve bunu harika yapacak bir ekip kuruyorsun. Ama bir bakıyorsun takımdaki bir oyuncu, adı Lebron, değiştiği hiçbir oyuncuya gitmemeye başlıyor. O saatten sonra ne yapacaksın? Savunma stratejisini değiştirip, oyuncuları bu yeni savunma stratejisini yapacak oyuncularla mı takaslayacaksın tümüyle?

Hücumda ve savunmada bu takımın tek problemi Lebron James.

Bir kadro, bir oyuncunun sene içinde istediği her şekilde oynayışına uygun olarak dizayn edilemez.

Ayrıca Anthony Davis takasının yatması takımda neyi daha kötüye götürdü ki oyuncu bazında? Ingram mı bundan etkilendi? Kuzma mı? Lonzo zaten sakat. Lance belki etkilenmiş gibi görünüyor, o da etkisiz eleman.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #35 : 05 Mart 2019, 10:30 »
Neye göre kadro yapılanması hatalı? Bu Lebron'a göre mi, yoksa sene başında ben top getirmeyeceğim, 4 numarada bitirici pozisyona getireceğim diyen Lebron'a göre mi?

Lebron yine Cavs'daki gibi oynayacağını söylese, Randle bırakılmazdı mesela. Sen Randle'ın pozisyonunda Lebron'u oynatacağım deyip Randle'ı bırakıyorsun, sonra Lebron'un canı onu oynamaktan sıkılınca planlar değişiyor.

Bir anda Lonzo ve Rondo takım içinde abuk subuk bir konumda buluyorlar kendilerini. Çünkü sadece topla üretebilen bu oyuncular, Lebron fikrini değiştirdiği için sg oynamak zorunda kalıyorlar.

Hızlı oynayacağım diyorsun, bu konuda ihtisasını GSW'de yapmış Walton'ı tutuyorsun. Üstelik geçen sene bunu gayet iyi oynatıyor adam. Sonra yine bir bakıyorsun Lebron çıkmış yarı saha çizgisinde 45 saniye topu sektirmeden hücumu başlatmıyor.

Sonra işin savunma kısmı var. Oturuyorsun yıllarca herkesin adam değişebileceği bir savunma sistemini parkeye yansıtacak "pozisyonsuz" oyuncular seçiyorsun drafttan. Serbest oyuncu pazarından o tip oyuncular alıyorsun. Ve bunu harika yapacak bir ekip kuruyorsun. Ama bir bakıyorsun takımdaki bir oyuncu, adı Lebron, değiştiği hiçbir oyuncuya gitmemeye başlıyor. O saatten sonra ne yapacaksın? Savunma stratejisini değiştirip, oyuncuları bu yeni savunma stratejisini yapacak oyuncularla mı takaslayacaksın tümüyle?

Hücumda ve savunmada bu takımın tek problemi Lebron James.

Bir kadro, bir oyuncunun sene içinde istediği her şekilde oynayışına uygun olarak dizayn edilemez.

Ayrıca Anthony Davis takasının yatması takımda neyi daha kötüye götürdü ki oyuncu bazında? Ingram mı bundan etkilendi? Kuzma mı? Lonzo zaten sakat. Lance belki etkilenmiş gibi görünüyor, o da etkisiz eleman.

İşte sıkıntı şurada, ben zaten bunların hepsinin olma ihtimali yüzünden LeBron'un gelmesini istemeyen kitledendim. Sonuçta LeBron geldiği anda ona göre plan yapan ve LeBron'un fikir değişmesiyle yaptığı hamleleri boşa düşen bir yönetimimiz var. Bir de ben zaten Davis takas muhabbetinin gençleri kötü etkilese de abartıldığı kadar olmadığını düşünen kesimdenim :)

Demeye çalıştığım LeBron'u getiriyorsan bütün "baggage"ını da getirmiş oluyorsun ve buna göre hazırlık yapman gerekiyor. 16 yıldır NBA'de oynayan bir oyuncunun karakterini bilmemek bir yönetim hatasıdır, LeBron'un değil. Adam översin yerersin 8 yıl üst üste finale çıktı belli bir oyun tarzıyla, işler sıkıştığında kendi oyununa döneceğini bilmiyorduk diyemez kimse bana göre.

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #36 : 05 Mart 2019, 10:35 »
Lebron'un fikir değiştirmesi ile planlar elbette boşa düşecek. Burada yönetimin yapacağı hiçbir şey yok. Evet, Lebron'un bir an gelip fikrini değiştireceği korkusuyla yaşarsın. Bunu belki öngörürsün de. Fakat yine de elinden bir şey gelmez.

Çünkü dediğim gibi, bir kadro, bir oyuncunun sene içinde istediği her şekilde oynayışına uygun olarak dizayn edilemez.

Sene başında oturup anlaşmışsan ve kadroyu ona göre kurmuşsan, oturup dua etmekten başka elinden bir şey gelmez.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #37 : 05 Mart 2019, 10:44 »
Lebron'un fikir değiştirmesi ile planlar elbette boşa düşecek. Burada yönetimin yapacağı hiçbir şey yok. Evet, Lebron'un bir an gelip fikrini değiştireceği korkusuyla yaşarsın. Bunu belki öngörürsün de. Fakat yine de elinden bir şey gelmez.

Çünkü dediğim gibi, bir kadro, bir oyuncunun sene içinde istediği her şekilde oynayışına uygun olarak dizayn edilemez.

Sene başında oturup anlaşmışsan ve kadroyu ona göre kurmuşsan, oturup dua etmekten başka elinden bir şey gelmez.

Ya da bu riski hiç almayıp biz bir takım kuruyoruz diyebilirsin. Ben de problemi sadece LeBron bazlı olarak görüyordum, ta ki Davis olaylarına kadar. Magic Johnson'ın vaadi 2 yılda en az 2 süperstar ile FA'den imzalamaktı. Ama o kadar çaresizce davrandılar ki Davis takas dedikodularında en son çıkan haber Solomon Hill'in de dahil olmasıydı takasa. Solomon Hill demek 2019 FA'de maksimum boşluğa zarar vermek demekti. Stretch'lesen bile Deng ve Hill'in uzatılmış kontratlarının gereksiz yere 8M civarı yer kaplaması cap'te demekti.

Genel olarak değerleri harcama konusunda o kadar şuursuzca davranıyorlar ki, şekil 1A Zubac-1B Randle-1C Russell-1D Lopez, benim hiçbir güvenim yok yönetime. Şansa bala Kawhi gelirse Pelicans takasa yanaşırsalara kaldı iş ve ben başarının başka takımların kararlarına ya da başarısızlıklarına kalan şu senaryodan hiç hoşnut değilim.

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #38 : 05 Mart 2019, 11:18 »
Koçun görevi sadece oyun içi taktikler vs değil. Oyuncuları mental olarak değerlendirmek, eksik yönleri görüp, oyuncu seçimlerini rakibe ve takımın güncel ruh haline göre şekillendirmektir. Kaldı ki eski Nbaciler hatırlar. Walton'un kariyeri Phil babanın çaresizlik içinde kendisini Detroit finalinde denediği maç ile başlamıştır. Kuzmayı 5 oynatmak, savunma zaafı olan Rondo, Bullock ve Lebron ile aynı anda 30 dk mücadele etmeye çalışmak yerine tercihlerini çeşitlendirebilirdi. Bu kadro yapısı playoff yapmalıydı kesinlikle. Yönetim de suç bulunacak bi çok etmen var doğru. Hazır gelecek senelerde kadro yapısının farklı olacağını Walton dahil herkes biliyor. Bu bağlamda bu yılı kurtarmak için Lebron merkezinde idareten disiplinli bi yapı denemedi bile. Kendi bildiği oyun tarzı ve rotasyonlarla varlığını kanıtlamaya çalışıyor.

Bakın en basitinden bu kadar az bilgiyle ben olsam takımı kısaltacağıma Pgsiz bi oyun oynamaya çalışırdım bu maçta. Rondo istatistiklerine bakıldığında iyi görülebilir, hepimiz maç içinde oyunun iki yönünde neler götürdüğünü gördük takımdan. Adam bunu bile takmıyor. Lakers'ın Lonzo olmadığı dönemde oynadığı en iyi oyun Ingram'ın oyun kurucuyla eşleştiği dönemdi. Savunma burada başlıyor. Siz guardı iyi karşılayamazsanız zaten savunmanın büyük kısmını kaybediyorsunuz. Hart ya da KCP ile karşılayıp oyunu Lebrondan kurabilirdi. Ne kadar bok atsam da Lebron tepede çok etkili.

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #39 : 05 Mart 2019, 11:44 »
Bu arada A. Davis takası olayından sonra oyuncularda düşüş olmadığı gibi bi algı var sanırım. Farklı kaybedilen maçlarda atılan 30 sayıların, yapılan statların hiç bi değeri yok bana göre. Bu insanların savaşması için elinde neden bırakılmadı. Ben de olsam kendi rakamlarımın peşine düşerdim.