Gönderen Konu: Koç Luke Walton  (Okunma sayısı 9771 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
Ynt: Koç Luke Walton
« Yanıtla #50 : 13 Nisan 2019, 14:46 »
Şu adamın neyini beğeniyordun cidden merak ediyorum. Rotasyon hazırlamaktan aciz. Savunma koçluğu 0. Egosunu tatmin etmeye çalışırken basketbolun temel doğrularını uygulayamayan inatçı bi koç. Başarılı olacağını sanmıyorum.

Savunma koçluğunun 0 olduğuna hiç katılmıyorum bir kere. Hücum koçluğuna gelirsek evet oralarda kesinlikle problemli, çünkü GSW prensiplerini uygulatmak istiyor ama staff'ı ve kadrosu genel olarak yetersizdi. Asistanlarını değiştirmek ve geliştirmek istememesi ciddi bir problem ve bence kendini en çok geliştirmesi gereken konu bu. Yanına kankalarını alacağına, birlikte kaliteli iş çıkarabileceği insanları alması gerekiyor. Basketbolun temel doğrularını genel olarak uygulamaya çalışan bir koç olduğunu düşünüyorum, Byron Scott gibi Magic Johnson gibi üçlük ne yaaa ekolünden değil kesinlikle. Rotasyon konusunda da kesinlikle haklısın, o konuda çok inatçı ve esnek değil. Ama yönetim-koç uyumsuzluğunun olduğu bir ortamda başarılı olabilen çok az koç vardır, hele 38-39 yaşında tecrübesiz bir koçun neredeyse hiç şansı yoktu bana sorarsan.

En önemli konuya gelirsek de, ben onun genç bir koç olduğunu ama kaliteli koç ağaçlarının bir ürünü olduğunu düşünüyorum. Zaman tanınsa nasıl genç oyuncularımız kendilerini geliştiriyorsa, onun da kendini yavaş yavaş geliştirip ligin iyi koçlarından biri olabileceğini düşünüyordum. En temel örneğim de şu, bu sezonki yılın koçu adaylarına bakıp koçlar ile algıların ne kadar kolay değiştiğini ve yüzeysel olduğunu görebiliriz.
Doc Rivers için Boston zamanında kötü koç deniyordu, sonra şampiyon olunca algı değişti ve iyi koç sınıfına girdi, sonra Thibs gidip Boston biraz düşünce asıl büyü Thibs'deymiş dendi. Yönetici-koç iken kötü koça dönüştü, şimdi bir anda tekrar büyülü bir şekilde iyi koç oldu.
Mike Malone keza öyle, önce kötü koçtu, sonra Kings'de bir süre iyi performans verirken Cousins'ın sakatlığı sonrası kötü koçsun diyip kapı dışı ettiler. Denver taraftarlarının çoğu da Mike Malone'u sevmiyordu ama bu sezon büyülü bir şekilde iyi koç oldu.
Nate McMillan son yıllarda herkesin gömdüğü bir koçtu, şimdi iki sezondur iyi bir koç olarak görülüyor.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #51 : 13 Nisan 2019, 15:11 »
Buna örnek olarak Brad Stevens'ı da verebiliriz.. Geçen senenin "Tarihin en iyi koçlarından biri", bu senenin vasat koçluğuna çok hızlı indi..

Yani aslında işin bittiği yer, kadro devamlılığı ve kadro mühendisliği.. Bundan Walton'ı akladığım çıkmasın, sezon içinde de defalarca yazmıştım bu konuda, 2 senedir sürekli bir devinim halinde gelenin gittiği, sakatlıklardan başını kaldıramayan bir takımın koçu olmak zor iş..

Şu anki yapıda başarılı olabilecek bir koç yok ve sorunu Walton'da görürsek önümüzdeki sene yine bunları konuşuyor oluruz.. Hele adı geçen isimlerin sezonu tamamlaması bile mümkün değil.. Lue, Walton'ın yanında anca taktik tahtası olur..

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #52 : 13 Nisan 2019, 16:14 »
beyler peki kim gelecek? kim gelmeli?

boş durumdaki coach adaylarını da tam bilmiyorum ki.

aklıma gelen tüm isimler mikrofonda galiba

kevin mchale
mark jackson
jeff van gundy (abd milli takımıyla da münasebeti var galiba)
stan van gundy

jason kidd ve mark jackson adı geçmiyormuş bu arada...

JUWAN HOWARD gördüm ya yuh. oldu olacak asistanı da Chris Bosh olsun he? 23 numaralı bok suratı memnun edecekler diye...
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2019, 16:37 Gönderen: lakerforever »

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #53 : 13 Nisan 2019, 17:19 »
Juwan Howard'a hemen gömmem ben, sonuçta kaliteli bir koçun asistanı. Miami'yi yakından takip etmediğim için katkısı nedir ne değildir emin değilim ama. Yine de dediğin gibi peşinden gitme nedenleri sadece LeBron onaylı olmasıysa o zaman sıkıntı büyük. Bir de tabi çaylak bir koç ile girersek önümüzdeki sezona bunun oluşturacağı sıkıntılar da yine sinir bozucu olacak.

JVG ve SVG'yi kesinlikle istemem. SVG'nin süper yıldızlarla ilişkisi biraz sıkıntılı genel olarak, JVG de ulusal yayında LeBron takaslanmalı demiş birisi. Bence de LeBron ile gittiğimiz yol yol değil ama bunun daha başlamadan problemli olacağını az çok tahmin edebiliriz. JVG de zaten güzel koltuğundan kalkıp gelmez Lakers'ın baskısına.

Kevin McHale kesinlikle hayır. Mark Jackson ve Jason Kidd keza direkt red.

Ben biraz daha Ty Lue'ya sıcak bakıyorum ama alternatiflerine baktıkça umutsuzluğa kapılmamın etkisi var.

Monty Williams muhabbeti yine geçiyor ama onun hakkında da yeterince bilgim yok. Sadece Davis ile ilişkisi iyiydi ve Pelicans'da başarılı bir sezonu vardı.

Lakers'ın seçeceği koçun hem tecrübeli hem de LeBron gibi süper yıldızlar ile iyi anlaşabilecek birisi olması lazım. Böyle adayların çoğu şu an çok güzel konumlardalar ve koltuklarını bırakıp buradaki kaosa kesinlikle sürüklemezler kendilerini.

Ama en önemlisi, koçu GM işini halletmeden seçmememiz. Eğer GM durumları böyle belirsizken koç seçersek, kim olduğundan bağımsız rezalet bir sezon bizi bekliyor diyebiliriz. GM'imiz Pelinka olarak devam edecekse keza yine cevabım aynı olur.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #54 : 13 Nisan 2019, 19:51 »
Ben asıl ne tarz koç seçileceğini merak ediyorum.. Lebronspor olarak yavaş tempo basketbolunu tercih edeceksek önümüzdeki üç sene bitmez..

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #55 : 13 Nisan 2019, 23:43 »
Sam Amick Kings ile anlastigini soylemis.

Çevrimdışı Pardus

• Sophomore
  • **
  • MAMBA 4 LIFE
« Yanıtla #56 : 14 Nisan 2019, 00:21 »
Evet Ty Lue'ya sıcak bakılan, Juwan Howard'ın falan isminin anıldığı ortamda, önümüzdeki  günlerde 76ers'tan kovulacak Brett Brown için ne düşünürsünüz? Bence o da diğer isimler gibi bizi bir yerlere taşıyamaz. Düşünmeliyiz derim

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #57 : 14 Nisan 2019, 12:38 »

The Los Angeles Lakers have been granted permission by the Philadelphia 76ers to interview Monty Williams for their vacant head-coach opening.

Rob Pelinka will either speak to Williams by phone or travel to meet with him in person during the 76ers playoff series against the Nets.

Pelinka has reportedly honed in on Williams or Tyronn Lue as the next Lakers coach.

şeyi getirin şeyi neydi o Kevin Ollie falan....

düşük profilli olacak anlaşılan başa gelecek isim

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #58 : 14 Nisan 2019, 14:57 »
Koç üzerinden konuşmak için çok erken. Önce bir yönetici işini çözmemiz lazım...

Çevrimdışı DeadAsDeadCanBe

• Superstar
« Yanıtla #59 : 15 Nisan 2019, 12:49 »
Sam Amick Kings ile anlastigini soylemis.

Vay Amick vay. Bize iyi olabilirdi aslında.

Mecvut alternatifler içinde JVG'yi takımın başında görmek çok isterim. 10 yıllık hayalim neredeyse.