Gönderen Konu: 2020-21 Sezonu: Maç Takibi  (Okunma sayısı 83986 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
Ynt: 2020-21 Sezonu: Maç Takibi
« Yanıtla #670 : 22 Ocak 2021, 08:15 »
Schröder ruh gibiymiş.. Maçın çoğunda 4 kişi oynayıp iyi yenmişiz.

Çevrimdışı korkuncfeanor

• Sophomore
  • **
  • Alexander The Goat
« Yanıtla #671 : 22 Ocak 2021, 09:12 »
Maçı izlemedim, sadece istatistiklere baktım. Son dönemde Schröder'in atış yüzdesi git gide düşüyordu, dibi görmüş bu maçta. Takım olarak yüzde 51,4'le üçlük atmışız. LeBron ve Kcp'nin üçlük yüzdesi sürdürülebilir değil. Sanki şansa kazandığımız bir maç olmuş gibi gözüküyor.

Morris son dönemde öylesine takılır gibi oynuyordu, bence birçok oyuncu süresini az buluyordur. Tht süre alamıyor bile. Rotasyonda bu kadar oyuncu olması can sıkıcı ama covid nedeniyle bu sene böyle bir kadroya sahip olmak çok avantajlı olmak demek.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #672 : 22 Ocak 2021, 09:19 »
Takım olarak yüzde 51,4'le üçlük atmışız. LeBron ve Kcp'nin üçlük yüzdesi sürdürülebilir değil. Sanki şansa kazandığımız bir maç olmuş gibi gözüküyor.

Bunu demeden önce keşke izleseymişsin..

Çevrimdışı korkuncfeanor

• Sophomore
  • **
  • Alexander The Goat
« Yanıtla #673 : 22 Ocak 2021, 11:55 »
2. çeyreğin başındaki Lbj-Wes-Kuz-Morris-Harrell beşinin -30 ratingi vardı. Niye bunu zorluyoruz anlamadım. O dakikalarda sadece üçlük ve bir fadeawayle sayı bulmuşuz.

Üçüncü çeyreğin ilk 6 dakikasında yakaladığımız seri hep üçlük. Maç sonunda skor 102-100'ken önce kcp, sonra caruso, sonra lbj üçlük isabeti bulmuş.

Yüzde 40'la atsak maç böyle bitmeyebilirdi. Gerçi hâlâ ciddi oynadıklarını sanmıyorum. Bu nedenle play-off'ları sabırsızlıkla bekliyorum.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2021, 13:11 Gönderen: korkuncfeanor »

Çevrimdışı kaan

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #674 : 22 Ocak 2021, 12:34 »
onların bize verdikleri şutları attık, ekstra yüzdeli soktuk kazandık. ama kesinlikle şansa değil. şutlar girmese başka bir yolunu bulurduk kazanmanın.
LBJ ve AD maçın başından itibaren maçı almaya gelmişlerdi, GSW maçı ile alakaları yoktu. Boyalı alan ve fast-break savunmamız çok kötü olmasına rağmen özellikle kritik pozisyonlarda iyi müdafaa yapıp Bucks'ın geri gelmesini engelledik.
AD ve Giannis'in birbirini savunmasını izlemek çok keyifliydi. Bence bir kere daha gösterdi ki AD çok net bir şekilde Giannis'in upgrade'i. Giannis, o şut mekaniğini çözemezse o elit seviyeye ulaşamayacak. İyi de bir pasör olmadığı için bizim gibi takımlar etrafına duvar örülerek etkisiz hale getirilebiliyor.

dediğin gibi bu beş (Lbj-Wes-Kuz-Morris-Harrel) yürümüyor ama hala kağıt üstünde bir çekici yanı var, sezonun henüz çok başıyken denemeye devam. Süresini iyice kıstı ama zaten hatta geçen maçlarda kullanmadığı da oldu.

Çevrimdışı Merih24

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #675 : 22 Ocak 2021, 13:05 »
Artı olarak takımın savunması dün fazlasıyla etkiliydi. Giannis’in boyalıalan etkinliğini ikinci yarı itibariyle bitirdik. Süperyıldızlar içinde belirli bir oranda yavaşlatılması en mümkün isim Giannis.Şutunu riske ettik, tuttu. Ad’nin payı çok büyük burada. Ancak halen Wesley ve Tucker’ın daha fazla süre alması gerektiğini düşünüyorum.
Bakalım koç deniyor , güzel şeyler çıkacaktır ortaya. Ad’ de tam olarak hücumda ritm bulacaktır. Şu deplasman turunda kazanabileceğimiz kadar maç kazanmalı.

Çevrimdışı PrinceHektor

• Rookie
  • *
« Yanıtla #676 : 22 Ocak 2021, 15:06 »
AD nin Giannis in teknik olarak upgrade olmuş hali olduğunu kabul etmekle birlikte Giannis e de biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum ben

Bu tarz oyuncuların yardıma ihtiyacı var yardım derken middleton gibi bir bitiriciden ziyade oyunu kuracak oyunu dizayn edecek bir yardımcıya ihtiyacı var bugün Davis Bucks'da Giannis Lakers'da oynuyor olsa benzer bir karşılaştırmada Giannis'i önde göreceğimize eminim

Ben Giannis i biraz 2010 öncesi Lebron a benzetiyorum bazı konularda eksik bazı konularda fazla ama ikisi de yardım alamama konusunda benzer durumdalar.  Bu durumda takımını terk edersen hain oluyorsun takımını terk etmezsen o eşiği geçememiş varsayılıyorsun. Nba tarihinde o eşiği tek başına geçebilen bir isim yok. 1.adam seni bir yere kadar getiriyor ama o eşiği sana geçirten sahip olduğun 2. adam oluyor ve Giannis o 2. adama sahip değil. İşin trajikomik tarafı bu hikayede tek övgü alan isimlerin özelliği ise draft edildikleri takımların çok iyi Gm lere ve kulüp organizasyonuna sahip olmaları

Çevrimdışı korkuncfeanor

• Sophomore
  • **
  • Alexander The Goat
« Yanıtla #677 : 22 Ocak 2021, 15:34 »
Giannis- 2010 öncesi Lebron benzetmesine hiç katılmıyorum. LeBron neredeyse benzeri olmayan bir oyuncu. Şu an Giannis'in yanında olan adamlar 2010 LeBron'un yanında olsa en az bir şampiyonluk kazanırdı.

Giannis'e nazaran Davis daha komple bir oyuncu fakat 1. opsiyonu vereceksem Giannis'i tercih ederim. Bununla birlikte söylendiği gibi iki oyuncu da birinci opsiyon olmamalı.

Önümüzdeki senelerde Doncic'in yer aldığı kadrolar çok değerli olacaktır.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #678 : 22 Ocak 2021, 16:08 »
AD'nin tek eksiği hala kırılganlık ve oyundan kopmalar. Ama bu genelde önemsiz maçlarda oluyor. Geçtiğimiz sezonda da benzer bir görüntü veriyordu ama playoff'larda tamamen farklı bir kimliğe bürünerek yakıp geçti resmen. Giannis ise normal sezonda zayıf ve orta seviye rakipleri parçalarken playoff'larda küçüldükçe küçüldü. Bütününe baktığımızda Giannis daha iyi görünüyor olsa da bu sebeple AD bence hala bir adım önünde. Odaklanma ve mental sağlamlık olarak da kusursuz olsa zaten tarihin en iyi oyuncularından biri olacak yeteneği var.

Çevrimdışı PrinceHektor

• Rookie
  • *
« Yanıtla #679 : 22 Ocak 2021, 16:13 »
LeBron James in basketbolcu evresini Cleveland1,Miami,Cleveland2,Lakers olarak ayıracak olursak;

Söz konusu Cleveland1 evresi için dediğim gibi LeBron un artıları var Giannis in artıları var. Toplam teraziye baktığımız zaman LeBron daha iyiydi dersen katılırım ama arada dağlar kadar fark olduğunu asla düşünmüyorum. LeBron un bu takımla daha başarılı olacağı muhtemel çünkü takım LeBron a daha uygun bir takım Giannis e göre daha ileriye götüreceği kesin ama  şampiyon yapabileceğini düşünmüyorum hele şampiyonluklar kazanacağını asla düşünmüyorum. Cleveland2 LeBron evet şampiyon yapabilirdi bu takımı Miami Lebron belki ama Cleveland1 ve Lakers Lebron ların Bucks ı şampiyon yapabileceğini düşünmüyorum