Anket

Normal sezon tahmininiz nedir?

Konferansı 1-4 arası tamamlarız
12 (60%)
Konferansı 5-8 arası tamamlarız
8 (40%)
Play-off yapamayız
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 20

Oylama kapandı: 19 Ekim 2018, 10:12

Gönderen Konu: 2018-19 Sezonu Maç Takibi  (Okunma sayısı 123744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
Ynt: 2018-19 Sezonu Maç Takibi
« Yanıtla #860 : 22 Şubat 2019, 10:23 »
Ingram çöp möp ama fena oyuncu değil gibi..

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #861 : 22 Şubat 2019, 10:32 »
Asıl evlat Josh Hart geçen sezondan esintiler sundu. İyi savunma, ribauntlarda savaş, potaya gitmeler. Zaten ikinci yarı 19dk oynayıp geri dönüşümüzün neredeyse tamamında sahadaydı. Umarım sezon başındaki şut performansı da geri döner ve umutlarımızı yeşertir :) Güçlü takımlara karşı hep iyi oynadık zaten, artık kolay maçları boş geçmememiz lazım.

Çevrimdışı Matches Malone

• Rookie
  • *
« Yanıtla #862 : 22 Şubat 2019, 10:34 »
Her ne kadar savunmada bazı zaaflar devam etse de güzel bi galibiyet aldık. Lebron'un ''Playoff Mod'' olayından çok Ingram heyecanlandırdı açıkçası beni. Rotasyonumuz bu kadar kısıtlıyken bu şekilde oynayarak kendini gösterebilir. Boyalı alanda daha sağlam performans göstermiş. Umarım devam eder bu performansı. Biraz dış şutu da olsaydı keşke...
Losing Michael Jackson is a handicap. It's the Lakers trying to win a championship without Kobe Bryant.

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
« Yanıtla #863 : 22 Şubat 2019, 11:17 »
Bugün bir pozisyonda hücum başlarken Ingram LeBron'a baktı topu teslim etmek için... LeBron ise sen götür, potaya yüklen gibi bir hareketle cesaret verdi.

Tam böyle şeyler görmek istiyoruz ondan. Çok iyi bi maçtı.

Aynen, Ingram da direk koşup Paul'ü geçip basket faul aldı. Kritik de bir andı, o ara 1 sayı önde girdiğimiz molaya 3 sayı geride döndük video izlemeleri yüzünden, az rastlanır bir durum. Lebron'un smaçı ve arkasından o pozisyon tekrar rüzgarı almamızı sağladı.

Ingram heyecanlandırdı açıkçası beni. Rotasyonumuz bu kadar kısıtlıyken bu şekilde oynayarak kendini gösterebilir. Boyalı alanda daha sağlam performans göstermiş. Umarım devam eder bu performansı. Biraz dış şutu da olsaydı keşke...

Atıyordu aslında Ncaa'de ama Nba mersine giderken bizimki tersine gidiyor biraz. Geçen sene penetreyi keskinleştirmeye çalıştı, bu sene orta mesafeyi. Önümüzdeki sezondan itibaren daha komple olur umarım dış atışla birlikte. Kaldırmadıkça güvenini de kaybediyor, savunulması daha tahmin edilebilir oluyor sıkışık anlarda.

Bu maçta birkaç hata yapsa da çok iyi işler de yaptı hücumda, savunmada, ribaundlarda. Lonzo da olmayınca Ingram erken çıkıyor biraz ve rotasyon devreye girdikten sonra ipler ona kalıyor iyice Lebron ve Kuzma dışardayken falan. Bu arada Ingram'dan en çok istediğim şey biraz daha ateş.

Çevrimdışı lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #864 : 22 Şubat 2019, 12:43 »
birşey anlamıyorum..

hadi All-Star'da pozisyonsuz beşlere alıştık artık da (pivot yok,kısa oyuncu pivot oynar vs vs)

Rondo varken neden ilk 5 oynamıyor? ne var yani ? beyimiz mi öyle istemiyor acaba?

arkadaş adam kadrodaki tek oyun kurucu ya...

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #865 : 22 Şubat 2019, 13:14 »
birşey anlamıyorum..

hadi All-Star'da pozisyonsuz beşlere alıştık artık da (pivot yok,kısa oyuncu pivot oynar vs vs)

Rondo varken neden ilk 5 oynamıyor? ne var yani ? beyimiz mi öyle istemiyor acaba?

Çok kötü savunmada Rondo. Lonzo dönene kadar acaba boşta oyun kurucu var mı diye bile düşünüyorum ben tam tersi.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #866 : 22 Şubat 2019, 14:10 »

Savunmada kara delik olması yanında, dediğin gibi kadrodaki tek oyun kurucu.. Lebron'la dönüşümlü kullanılıp sahada hep bir lider olması gerekiyor yoksa başı kesik tavuğa dönüyor takım..

Ben olsam aynını yapardım..

Çevrimdışı Matches Malone

• Rookie
  • *
« Yanıtla #867 : 23 Şubat 2019, 00:58 »
https://twitter.com/LakerFilmRoom/status/1099064540963037184

Lebron Efendi savunmada yine bildiğimiz gibi takılırken Kuz ayarı verince yola geliyor haha
Losing Michael Jackson is a handicap. It's the Lakers trying to win a championship without Kobe Bryant.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #868 : 23 Şubat 2019, 08:07 »
https://twitter.com/LakerFilmRoom/status/1099064540963037184

Lebron Efendi savunmada yine bildiğimiz gibi takılırken Kuz ayarı verince yola geliyor haha

Bu cok Lebrona ozel degil ya, Kuzma ve Lebron gibi oyuncular 5 oynadiginda ortaya cikan dogal bir problem. Yine de elestirildiginde bir sonraki pozisyonda dogru hamleyi yapmasi guzel bir sekans olusturmus. Yildizsin ama savunmada da efor vermek zorundasin diyebilmesi gerektigi sezon basindan beri pek cok yerde konusulan bir konuydu zaten.

Bunu Houston'a karsi yapmak biraz daha kolay, gercek pivotlari olan takimlara karsi su tarz kisa besler etkili olabilecek mi merak ediyorum. Sahsen cok umudum yok bu konuda.

Çevrimdışı DeadAsDeadCanBe

• Superstar
« Yanıtla #869 : 23 Şubat 2019, 12:20 »
Bu adamı bire-bir savunmayla durdurmak imkansız. Tek formül yardım savunmasıyla bir anda önüne fırlamak. Orada da direkt toslayamazsan mükemmel bir pasör olduğu için direkt dışarı dönüyor.

Ben hiç sevmem Harden'ı ama bence bu dönemde yaptıkları Curry - Thompson ikilisinin yaptığı devrimden bile büyük.