Gönderen Konu: Koç Luke Walton  (Okunma sayısı 9728 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
Koç Luke Walton
« : 02 Temmuz 2017, 15:28 »

Çevrimdışı vence

• Administrator
  • Rookie
  • Bombardier
Ynt: Koç Luke Walton
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2017, 18:49 »
Ben seni yazdım olum..

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2017, 19:19 »
Ben bu mağlubiyeti komple Luke Walton'a yazarım kimse kusura bakmasın. Böyle rezil tercihlerin ve rotasyonun açıklanacak mantıklı bir yanı yok. İkinci yarının büyük bölümünde Ingram'ı sokmayıp dakikalarca Brewer'ı oynattı. Son çeyreğin başlarında önde olduğumuz bölümde Lonzo dinlenmişken, hiç süre almayan Ennis'i oynattı dakikalarca. Yine önde olduğumuz bölümde Randle, Kuzma ve Hard müthiş oynarken üçünü birden çıkarıp Nance, Lopez ve Kcp'yi aldı. Tüm bunların sonucunda momentum falan kalmayıp 14-0'lık bir seri yedik. İş işten geçtikten sonra hatasını anlayıp Randle, Kuzma ve Hard üçlüsünü oyuna aldı birden. Lonzo bir önceki maçın clutch'ında müthiş oynamışken, bu maçın içine eden Clarkson'la bitirdi karşılaşmayı ve Ingram'ı da aldı daha top bile kullanmadan. Bir ara yine Ennis, Brewer, Randle gibi saçma sapan şut atamayan bir beş vardı sahada. Say say bitmez bu maçtaki rezillikler. İlk yarıda farkı 15'lere kadar çıkarmıştık. Fark eridikten sonra tam yine iyi oynamaya başlamışken momentum yakalayan kadroyu komple çıkarıp maçı elleriyle hediye etti Luke bey.

Çevrimdışı vence

• Administrator
  • Rookie
  • Bombardier
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2017, 01:10 »
Sadece bu maç özelinde değil, sene başından beri rotasyonu felaket. Hala çeşitli beşleri bir arada deniyor, olabilir. Kısa preseason ve takımın büyük bölümünün değişmiş olması bahane olarak sunulabilir. Bu maç kötünün kötüsüydü.

Takımın potansiyeli her ne kadar yüksek görünse de yetenek olarak henüz kısıtlı olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. En temel sıkıntımız güvenilir şutörlerimizin olmaması. Ball'un efektif olabilmesi için etrafında hareketli şutör ya da penetrecilere ihtiyacı var. Ingram ile Nance'i bir arada ilk 5 başlatmanın bu açıdan hiçbir akla yatar tarafı yok. Hücumda kör dövüşü yapıyoruz. Ingram zaten şutu son derece istikrarsız bir adam. Ball da henüz öyle. Bir de Nance gibi boyalı alan çevresi hariç etkisi sıfır olan bir adam olunca hücum haliyle tıkanıyor. Kuzma'yı Ingram yerine ilk 5  başlatması ve bench devreye girince Randle'ın 5 olduğu kısa beşliye dönmesi, yok Ingram efendinin morali çok bozulacaksa Randle'ı 4'e çekip Nance'i benche göndermesi alternatifler olabilir.

Ingram'ı etkin kullanamıyoruz. Çocuğun p&r öğrenmesi gerekiyor. Wizards maçında her ne kadar sonrasında döneni tamamlayarak sayıyı bulmuş olsa da son topta Ingram'a iso oynatmak akıl alır gibi değil. Ingram'ın geçen sene iso'larda sayı ortalaması 0,687'ydi. Yine geçen sene penetre ederek potaya gittiğinde 1,4 sayı, spot up şutlarında 0,95 sayı ile oynamış. Sürekli iso kovalama derdinde. Buradan Walton'a asıl kızdığım noktaya geleceğim. Takımın güvenilir 3-4 tane set oyunu yok. Lakers Playbook'unda Lonzo-Lopez pick and roll/pop dışında bir oyun yazmıyor muhtemelen-ki onu da çok sık kullanmıyoruz. Hücuma başlarkan tepede perdelerle biraz top dolaştır, sonrasında ver Ingram'a iso oynasın, ver Clarkson'a kafasına göre takılsın, ver Ball'a o an boşta adam varsa bulsun, ver Randle'a akıl tutulması yaşasın şeklinde hücum ediyoruz.

Bir diğer rahatsız olduğum nokta Walton'ın oyuncu tercihlerini çok anlık tepkilerle yapması. Oyuna birini alıyor, bir top kaybı, bir savunma hatası hemen bench'e. Momentummuş, bir arada oynama alışkanlığıymış hiçbir şey gözettiği yok. Dün gece Clarkson topla çok haşır neşir olunca iki maçtır bench'e gömdüğü Ennis'i sokup 5 dakika boyunca saçmalıklarını izledi. İlk maça Deng ile başladı, tek maçta tamamen sildi. Tek maçta tamamen silinecek adamı neden 5 çıkartıyorsun bir kere. Saçmalardan seçmeler. Teker teker yazsan buradan Santa Monica'ya yol olur.

Çocuklar kopuk kopuk da olsa güzel şeyler vadediyor. Luke için aynısını söyleyemeyeceğim.

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2017, 05:19 »
Walton'a kızamıyorum. Çünkü elinde o kadar yönsüz bir kadro var ki, maçın her anında başka bir şeye ihtiyacı oluyor. Bir sistem kurma derdinde. Ama o sistemi oynayacak takım yok elinde. Durant, George seviyesinde falan değil, Bledsoe ayarında orta seviye istikrarlı bir skoreri olsa, bütün çehresi değişir takımın. Walton da daha istikrarlı bir çizgi izler.

Ama bunu şu an yapamaz. Çünkü an geliyor takım dakikalarca sayı atamıyor. Üstelik tam da Walton'ın oynanmasını istediği şekilde oynamasına rağmen sayı atamıyor. Çünkü o sayıyı atacak oyuncu yok. Boş şut yüzdesi bile yerlerde takımın. İstediğin gibi oynarken sonuç alamayınca, bu sefer rakip farkı açmaya başlıyor. Walton da çaresiz kendi istediği değil, rakibe uygun kadroyu oyuna sürmek zorunda kalıyor.

Asıl şu Ingram için geçen sene Cousins'ı, bu yaz da George'u geri çevirmek nasıl bir akıl tutulmasıydı çözemiyorum. Ben taraftar olarak umut ederim ama, şu çocukla sürekli antreman yapan koç ve gmler nasıl bunun gelişmeye bu kadar kapalı olduğunu göremez.

Özetliyorum: lakers günün basketbolunu oynamaya çalışıyor Lonzo ile. Aslında asist ve fast break rakamları da hal ve gidişatın doğru olduğunu gösteriyor. Hatta top kaybı sayısının fazla olması bile bu olumlu havayı bir anlamda destekleyen bir veri. Fakat asıl sorun şu ki, Walton ve Lonzo'nun elinde bu sistemi verimli işletecek oyuncular yok. Neyse ki o 2 max kontrat hakkı bu durumu düzeltecek yazın.

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2017, 13:20 »
@Ahkam Kuşu

20 yaşına yeni girmiş bir oyuncu için gelişime kapalı olduğunu söylemek hiç katılabileceğim bir düşünce değil. Ligdeki mevcut birçok yıldız ve süperstar 19-20 yaşlarında bundan çok da farklı bir görüntüde değildi.

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2017, 04:01 »
Yaptığı rotasyonlar korkunç ötesi korkunç. 2 senedir hiç değişmedi malesef..

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2017, 09:01 »
Bir haftadır, işi sallantıda olan koç gibi davranmaya başladı. Randle ve Clarkson ile oynuyor bütün kritik dakikaları. Son periyotlarda, bütün oynamaya çalıştığı sistemi bırakıp iso'ya mahkum ediyor takımı.

Böyle kazansan ne olur, kazanmasan ne olur. Randle, Clarkson ve Kcp ile kazansan ne olur, kazanmasan ne olur. İki ay sonra takımda olup olmayacakları muamma oyuncular bunlar.

Lonzo'yu harcaması da cabası. Herifin üzerinde yeterince baskı yokmuş gibi, bir de koçu tarafından iki maçtır medyanın önüne atılıyor.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2017, 09:04 »
Donut sat onurlu yaşa hoca.

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2017, 13:02 »
Clarkson, Josh Hart, Brewer, Rande, Bogut 5'ini aynı anda sahada gördüğümden beri fazla umudum yok kendisiyle ilgili.