Gönderen Konu: 2019-20 KOBE BRYANT Sezonu: Maç Takibi  (Okunma sayısı 366959 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu: Maç Takibi
« Yanıtla #70 : 11 Temmuz 2019, 15:30 »
Puanlamamız farklı genel olarak ya, anlaşamayacağımız konusunda anlaşabiliriz. Ama yapabileceğinin en iyisini yaptığını kabul ediyorum yönetimin. Transferlerden hoşuma gitmeyen 2-3 oyuncu var, özellikle Rondo gibi. A+ bana çok farklı bir şey ifade ediyor ama sizlere ifade ettiğinden diyebilirim :)

Çevrimdışı DeadAsDeadCanBe

• Superstar
« Yanıtla #71 : 11 Temmuz 2019, 15:44 »
Bence herkesin unuttuğu şey AD'nin de alınmış olması. Çok erken duyurulunca sanki yaz planları Kawhi ile başlamış gibi garip bir algı oluştu.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #72 : 11 Temmuz 2019, 15:51 »
Transferlerden hoşuma gitmeyen 2-3 oyuncu var, özellikle Rondo gibi. A+ bana çok farklı bir şey ifade ediyor ama sizlere ifade ettiğinden diyebilirim :)

Rondo dışında kimler peki?

Rondo'ya ben de çok sıcak bakmayan biriyim ama bu kadroda faydalı olabilir.. Ön yargılı davranmadan önce rotasyonu, süreleri, kimin kimlerle sahada olacağını görmek gerekiyor..

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #73 : 11 Temmuz 2019, 16:00 »
KCP ve Troy Daniels. Ama dediğin gibi rotasyonları görmek lazım.

Vogel'ın yaz ligindeki röportajını dinledim bu arada, LeBron oyun kurucu muhabbeti için dedikleri beni umutlandırdı. Tam alıntılamadan çevirmek gerekirse;"LeBron oynadığı takımlarda her zaman ana top yönlendiriciydi ve ben LeBron'un yıllardır yaptığından farklı bir şey yapmasını istemeyeceğim."

Çevrimdışı Pardus

• Sophomore
  • **
  • MAMBA 4 LIFE
« Yanıtla #74 : 11 Temmuz 2019, 18:25 »
Pace nasıl olacak acaba yeni oyuncularımızla bu sezon? geçen sene durum böyleymiş

http://www.espn.com/nba/hollinger/teamstats/_/sort/paceFactor/order/false

Çevrimdışı Zulada

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #75 : 11 Temmuz 2019, 18:36 »
Pace nasıl olacak acaba yeni oyuncularımızla bu sezon? geçen sene durum böyleymiş

http://www.espn.com/nba/hollinger/teamstats/_/sort/paceFactor/order/false
çok bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum bunun. oyun tarzıyla alakalı ama bir şey göstermez. lig genel olarak zaten topluca hızlanıyor. NBA şampiyonu tam ortada (16.) mesela. NBA finalisti de 20. iken doğu finalisti en hızlılardan biri. ne anlamalıyız bundan? cevap veriyorum: hiçbir şey.

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #76 : 11 Temmuz 2019, 21:41 »
Rondo ben dahil kimsenin içine sinmedi. Ama Lebron 2 hafta sakatlansa, neden bu kadroda olması gerektiği daha iyi anlaşılacaktır.

Çevrimdışı system_k

• Rookie
  • *
« Yanıtla #77 : 12 Temmuz 2019, 17:46 »
Öncelikle herkese merhabalar.

Genelde herkes gerçekçi konuşmaya, uçmamaya gayret gösteriyor. Ben ise sağlıklı kaldığımız sürece NBA şampiyonluğunun en büyük favorisi olduğumuzu düşünüyorum. Sebeplerini sıralayalım.

Öncelikle yıllar sonra LeBron ilk kez bu kadar kafası rahat ve dinlenerek bir yaz geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Geçen sezon onun da hataları vardı ama takım da berbat haldeydi. Buna rağmen 27/8/8 ile bitirdi sezonu ki, sizlere katılıyorum, bu çok iyi olduğunu göstermiyor. Ama onun ölüsü bile bu. En azından bunu biliyoruz. Bu sezon hem çok daha dinç olacak, hem de şampiyonluk moduyla oynayan bir LeBron olacağı için konsantrasyonunun çok üst düzeyde olacağını ve özellikle asist kısmında kariyer rekoru (9.1) bile kırma ihtimalinin olduğunu düşünüyorum.

Gelelim Anthony Davis'e. Bence ligin en underrated oyuncusu. Açık ara hem de. Çünkü bazı insanlar için playoff maalesef gereğinden fazla şey ifade ediyor. Bu adam da şu ana kadar şanssız olduğu için, ilk kez iddiası olan bir takıma gelip playoff oynayacak. O yüzden yeterince ciddiye alınmadı şu ana kadar. Yeterince ciddiye almayanlar dahi kendisinin ligin en iyi uzunu olduğunu kabul edecektir fakat buna rağmen underrated. Uzun koysan ayak çabukluğuna ve dribling kabiliyetine yetişemez, kısa koysan boyuna yetişemez. Zaten wingpsan'i boyuna göre bile çok iyi. Prime Pau Gasol'ün daha hızlısı ve daha atletiği. En net tabir bu bence. Kariyerinin en iyi sezonunu geçirme ihtimalini çok yüksek görüyorum. İnatla 4 numara oynamak istiyormuş. Makul bir istek. Daha az gereksiz temasa girip, tamamen hücumdaki "öldürücülük" görevine odaklanmak isteyecektir muhtemelen. LeBron & AD ikilisi, NBA'in en iyi birbirini tamamlayan ve en korkutucu ikilisi kesinlikle. Yardımsız savunmak imkansız olan 2 oyuncu.

Yazın en kritik 2 imzasından biri de Danny Green. 2 kere NBA şampiyonu, mükemmel dış savunmacı ve harika dış şutu var. LeBron'un en sevdiği tipte oyuncu. LeBron, AD ve Cousins'in (onun oyun görüşüne birazdan geleceğim) boşalttığı ve gördüğü boşlukları en iyi değerlendirecek oyuncumuz olacaktır.

Boogie Cousins. 2 imzadan birisi de bu ve adeta "offseason steal"ımız oldu. Nasıl LeBron'un ölü hali 27/8/8 yaptıysa, Boogie'nin ölümcül sakatlıktan döndüğü paramparça hali bile fark yaratmaya yetmişti geçen sezonki bazı maçlarda. 16-8 yaptı çok kısıtlı sürelerle. %100 iyileştiğini ve 82 maç oynama hedefinin olduğunu söylemiş. Kanıtlayacak ve motive olacak çok şeyi var. Tekrar bir yıldız olduğunu kanıtlamak zorunda. Çok çalıştığını ve kilo verdiğini gördük. 18 kilo vermiş. Ve oyununun en ignore edilen özelliklerinden biri "oyun görüşü". Draymond Green ayarında olmasa da bir uzuna göre mükemmel bir oyun görüşüne sahip Boogie. Kesinlikle sezonun en kritik parçası olacak. Kariyerinin en olgun zamanında. Ben çok güveniyorum Boogie'ye.

Kyle Kuzma. Flaş bir çaylak sezonundan sonra geçen sezona da iyi başlayıp düşüşe geçti. Tıpkı tüm takım gibi. LeBron, AD ve Boogie'den doğacak boşlukları ve boş atışları Green'den sonra en istikrarlı atmasını beklediğim oyuncu bu sene. "Beklemekle" olmuyor tabii, hepimiz bekliyoruz ama bunun için tüm şartlar oluşmuş durumda ve o yetenek onda fazlasıyla var, bunu kanıtladı. Bu yaz savunma üzerine de çok çalışma yaptı bizim Metta Artest'le.

Yeniden imzalanan McGee başta olmak üzere, KCP, Rondo ve Caruso kararlarının da yerinde olduğunu düşünüyorum. Rondo benim de içime son sinmede de, onunla ilgili düşüncem de hemen üstümde duran Ahkam Kuşu'nun son mesajında duruyor.

Quinn Cook da %40-45'lerde çok istikrarlı üçlük atan, tam aradığımız tipte bir point guard bence. Düşündüğümüzden daha fazla süre alacağını düşünüyorum.

Geldik teknik ekibe. Frank Vogel hoca Indiana'daki günleri gibi savunmaya odaklar ve rotasyonu iyi oturtursa, uyum ve takım kimyası konusunda en ufak bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. LeBron ve AD üzerinden (hatta Boogie) bol bol set çizerse, hem onların dominasyonu artar, hem de yarattıkları boşluklardan çok fazla ekmek yeriz. Jason Kidd'in nasıl bir etki edeceğini çok kestiremiyorum sadece.

En son playoff göreli 6 sene olmuş. Bu hissiyatı çok özledik.

Saygılar.

Çevrimdışı Zulada

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #78 : 12 Temmuz 2019, 21:16 »
"bizim için şampiyonluk dışında hiçbir şey başarı sayılmayacak" demiş rob başkan.

https://twitter.com/taniaganguli/status/1149745120515747840

Çevrimdışı bombaleya

• Rookie
  • *
« Yanıtla #79 : 13 Temmuz 2019, 13:42 »
kadroya 15. oyuncuyu mutlaka katıcaz. yerimiz var. ama kim olacak? iguodala için bekledik ama buy out edilemeyeceği ve karşılığında 1. tur draft hakkı istendiği kesinleşti. şu an boştaki diğer oyuncular içinden hangisini istersiniz?

Kyle Korver
Shaun Linvingston
Pau Gasol
Justin Holiday
Kenneth Faried
Trey Burke
Jeremy Lin
Nik Stauskus
Iman Shumpert
Jamal Crawford
Vince Carter
Jonas Jerebko