Gönderen Konu: 2019-20 KOBE BRYANT Sezonu: Maç Takibi  (Okunma sayısı 366952 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu: Maç Takibi
« Yanıtla #60 : 11 Temmuz 2019, 08:39 »
Çok güzel bir detay var bu arada Lakers'ın gelecek sezonu için, böyle hikayeleri sever spor yorumcuları en azından, Lakers'ın tüm oyuncularının kendilerini kanıtlama isteği var.

LeBron James ne kadar izlemeyen insanlar tarafından istatistikleri gösterilerek iyi bir yıl geçirdiği iddia edilse de kötü bir yıl geçirdi ve Lakers formasıyla başarısız oldu. Bu sezon "Playoff modu"nu çok daha erken açabilir, özellikle de tüm yaz dinlenmişken.

Anthony Davis geçen sezonun dramasında ve New Orleans'ın sakatlıkları vs derken bireysel gelişim gösterdiği tamamen unutuldu. Hatta takas dönemi sonrası neredeyse doğru düzgün oynamadığı için All-NBA takımlarının hiçbirine seçilmedi. Bu sezon burada da pek çok kişinin daha önce bahsettiği gibi MVP yarışında tepeye oynayacak bir sezon geçirebilir.

Demarcus Cousins aşil sakatlığından normal sezonda beklentilerin çok üstünde dönmüştü, ama tekrar quadriceps'inden yaşadığı bir sakatlık nedeniyle playoff'ları genel olarak etkisiz geçirmişti. O da 2 yıldır hak ettiğinin çok altında kontratlar aldığı için kendini kanıtlama sezonu geçirmek isteyecektir ki son açıklamaları da bu yönde görünüyor.

Son olarak da bu sezon ne kadar tepeye oynayacağımızı en çok belirleyecek olan oyunculardan biri olan Kyle Kuzma, çaylak sezonu hype'ından sonra biraz beklentilerin altında kalmıştı 2.yılında. Bir de genç çekirdeğimizden kalan son parça olarak kendini kanıtlamak isteyecektir winner bir takımda. (Biraz daha fazla workout haberi, biraz daha az da Kendall Jenner haberi çıkarsa sevineceğim.)

Çevrimiçi lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #61 : 11 Temmuz 2019, 09:18 »
kadrodaki son boşluk için var mı adı geçen birileri?

ya da hamleler bitti mi?

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #62 : 11 Temmuz 2019, 09:28 »
kadrodaki son boşluk için var mı adı geçen birileri?

ya da hamleler bitti mi?

Vogel Lance Stephenson ve Marresse Speights'ın workout'larını izledi tarzı bir haber gördüm, onun dışında bir şey yok. Buyout'u beklemek her türlü mantıklı ama. Iguodala olmasa da başka birileri düşebilir piyasaya. Korver deniyor çok sıcak bakmasam da yaşından ve bizim daha çok savunması ön planda oyunculara ihtiyacımız olmasından dolayı. Iman Shumpert hala boşta, sağlık durumuna çok hakim değilim ama geçen sezon Kings formasıyla fena bir sezon geçirmemişti. O da iyi bir transfer olabilir veteran minimuma.

Çevrimiçi lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #63 : 11 Temmuz 2019, 09:57 »
Vogel Lance Stephenson ve Marresse Speights'ın workout'larını izledi tarzı bir haber gördüm, onun dışında bir şey yok. Buyout'u beklemek her türlü mantıklı ama. Iguodala olmasa da başka birileri düşebilir piyasaya. Korver deniyor çok sıcak bakmasam da yaşından ve bizim daha çok savunması ön planda oyunculara ihtiyacımız olmasından dolayı. Iman Shumpert hala boşta, sağlık durumuna çok hakim değilim ama geçen sezon Kings formasıyla fena bir sezon geçirmemişti. O da iyi bir transfer olabilir veteran minimuma.
peki ya Amare/Monta kumarı? gelir mi böyle bir hamle... ya da Melo? :/

Çevrimdışı badass

• Sophomore
  • **
  • deadeye
« Yanıtla #64 : 11 Temmuz 2019, 10:44 »
Burada A+ demememin çok net bir nedeni var, üzerinden zaman geçtiği için çok konuşmuyoruz ama Lakers'ın ana planı 2 FA çekmek ve GEREKİRSE bir yıldız için de takas yapmak idi. Ama o kadar fazla yönetimsel saçmalık yaşadık ki, Lakers şu an Davis takasını 2.süper yıldızı aldık diye yediriyor gibi geliyor biraz. Kawhi kesinlikle sinsice planlar kurmuş olabilir, ama bu planların kurulmasının bir nedeni de Lakers'ın yönetiminin yıllardır düzenli bir yapı oturtamaması ve güven vermemesinin payı var. Sen ana hedefin olan oyuncuyu alma konusunda bire bir rekabetine o oyuncuyu kaybediyorsan burada Lakers'ın hatası yok diyemem ne yazık ki.

bunların yapılamamasının bir sürü nedeni var. bir çoğu da elimizde değildi. bir kere magic Johnson faktörü bizi çok geriye götürdü. bilmiyorum los angeles ve Amerikan basınını yakın takip ediyor musunuz ama egoları ve saçma sapan huyları yüzünden bir sürü gereksiz işe kalkışıp eline yüzüne bulaştırdı. herkesle kötü oldu sonra geri vites yapıp tekrar iyi oldu. anlaşılması inanılmaz zor bir adam. pelinka ile de anlaşamadılar. nihayet gitti derken yine kawhi olayına burnunu soktu bir şekilde. yine işe yaramadı, sonrasında da saçma sapan demeçler verdi yine. ben öncesini saymıyorum, hazirandan itibaren gördüğümüz rob pelinka ve FO yönetiminden bahsediyorum.

hadi bunlar biraz göreceli olabilir ki bence değil. bir yıldız için takas yapmak olayında yönetim magic döneminde yine süreci iyi yönetemedi, ad takasında da "görece" fazla parça vermiş gibi göründük fakat bunda da lonzo, ingram, hart'ın bir türlü istenne seviyede görünmemesi çok etkili oldu. hangisi için kesin yıldız olacak diyebiliriz? tatum, mitchell, doncic gibi adamlar çok daha değerli parçalar aynı jenerasyondan maalesef. ingram 4 senedir şut atmayı öğrenecek. lonzo ayakta durup sağlıklı kalmayı, boş üçlük atmayı öğrenecek. ayrıca mental olarak da çok soru işaretli oyuncular olması takasta elimizi güçsüz hale getirdi ne yazık ki. karşılığında aldığın adam da nba'in en iyi uzunu ve aynı teklifi o zaman kabul etmemeleri pelicans FO'sunun inadıydı.

geçtiğimiz sene lebron'u çektik, ki buna itirazı olacak biri olduğunu sanmıyorum. bizde kötü bir sezon geçirdi ama geldiği günkü şartlarda dünyanın "açık ara" en iyi oyuncusuydu. kontratı biraz uzun olabilir. lebron james'e de 2+1 senelik kontratı kabul et veya gelme diyemezsin maalesef. geliyorsa şartlarını kabul etmek zorundasın. ki yıllardır kötü yönetilen bir lakers'a böyle bir adam getirmek için aramızdan kim olsa bu hamleyi yapardı.

bir şekilde 2 yıldıza konmuş olduk bu plan üzerinden. 3. yıldız için Jr. Kobe düşüncelerimi özetlemiş aslında. kawhi olmadıysa ben de irving, kemba, jimmy falan istemezdim. ha diyorsun ki, kawhi'ın gelmeme sebebi önceki yıllardan beri süregelen plansızlık, yönetim saçmalıkları. evet kawhi buna güvenmemiş olabilir. ama puanlama olarak zaten rob pelinka ve bu yazı puanlıyoruz. öncesine gidersek D- bile yetersiz kalabilir.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #65 : 11 Temmuz 2019, 10:52 »
peki ya Amare/Monta kumarı? gelir mi böyle bir hamle... ya da Melo? :/

GELMEZ!!! (Melo'dan korkuyorum, ama son yerimizi ona ayırmayız diye umuyorum)

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #66 : 11 Temmuz 2019, 12:26 »
bunların yapılamamasının bir sürü nedeni var. bir çoğu da elimizde değildi. bir kere magic Johnson faktörü bizi çok geriye götürdü. bilmiyorum los angeles ve Amerikan basınını yakın takip ediyor musunuz ama egoları ve saçma sapan huyları yüzünden bir sürü gereksiz işe kalkışıp eline yüzüne bulaştırdı. herkesle kötü oldu sonra geri vites yapıp tekrar iyi oldu. anlaşılması inanılmaz zor bir adam. pelinka ile de anlaşamadılar. nihayet gitti derken yine kawhi olayına burnunu soktu bir şekilde. yine işe yaramadı, sonrasında da saçma sapan demeçler verdi yine. ben öncesini saymıyorum, hazirandan itibaren gördüğümüz rob pelinka ve FO yönetiminden bahsediyorum.

hadi bunlar biraz göreceli olabilir ki bence değil. bir yıldız için takas yapmak olayında yönetim magic döneminde yine süreci iyi yönetemedi, ad takasında da "görece" fazla parça vermiş gibi göründük fakat bunda da lonzo, ingram, hart'ın bir türlü istenne seviyede görünmemesi çok etkili oldu. hangisi için kesin yıldız olacak diyebiliriz? tatum, mitchell, doncic gibi adamlar çok daha değerli parçalar aynı jenerasyondan maalesef. ingram 4 senedir şut atmayı öğrenecek. lonzo ayakta durup sağlıklı kalmayı, boş üçlük atmayı öğrenecek. ayrıca mental olarak da çok soru işaretli oyuncular olması takasta elimizi güçsüz hale getirdi ne yazık ki. karşılığında aldığın adam da nba'in en iyi uzunu ve aynı teklifi o zaman kabul etmemeleri pelicans FO'sunun inadıydı.

geçtiğimiz sene lebron'u çektik, ki buna itirazı olacak biri olduğunu sanmıyorum. bizde kötü bir sezon geçirdi ama geldiği günkü şartlarda dünyanın "açık ara" en iyi oyuncusuydu. kontratı biraz uzun olabilir. lebron james'e de 2+1 senelik kontratı kabul et veya gelme diyemezsin maalesef. geliyorsa şartlarını kabul etmek zorundasın. ki yıllardır kötü yönetilen bir lakers'a böyle bir adam getirmek için aramızdan kim olsa bu hamleyi yapardı.

bir şekilde 2 yıldıza konmuş olduk bu plan üzerinden. 3. yıldız için Jr. Kobe düşüncelerimi özetlemiş aslında. kawhi olmadıysa ben de irving, kemba, jimmy falan istemezdim. ha diyorsun ki, kawhi'ın gelmeme sebebi önceki yıllardan beri süregelen plansızlık, yönetim saçmalıkları. evet kawhi buna güvenmemiş olabilir. ama puanlama olarak zaten rob pelinka ve bu yazı puanlıyoruz. öncesine gidersek D- bile yetersiz kalabilir.

Ty Lue'yu almak isteyip alamamak, Vogel'ın yanına Kidd eklemek vs de bu yaz olan şeyler. Keza Magic Johnson'ı kontrol edememek de yine bu yaz olan şeyler. Bu adamın takımla bağlantısını kesemezsin ama Kawhi ile görüşmesini sızdırmamasını sağlama görevini de bir zahmet Lakers yönetimi yapsın biz mi söyleyeceğiz bunları :D

Kawhi kısmında ise %99 katılıyorum, emin değilim başka birine max vermek isteyip istemeyeceğime. Ama Kawhi için all-in girmek zorunda olduğumuzu düşünüyordum, gelirse 5 sene kafan rahatlayacaktı çünkü. Ve alternatif planları da başarılıydı buna hiçbir itirazım yok. Sanırım daha kırık notlu bir hocayım :P

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #67 : 11 Temmuz 2019, 12:43 »
Ty Lue'yu almak isteyip alamamak

Ty Lue'yu alamamış değiliz. Biz almadık. Kendi şartlarımızı masaya koyduk ve onun işine gelmeyince anlaşılamadı. Ayrıca ona kıyasla daha iyi bir koç ekibi kurduk.

Ty Lue olayından beri yazılanları okuyorum da, sanki Brad Stevens'i alamadık. Lue'nun adının geçmesiydi belki asıl başarısızlık.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #68 : 11 Temmuz 2019, 12:54 »
Ty Lue'yu alamamış değiliz. Biz almadık. Kendi şartlarımızı masaya koyduk ve onun işine gelmeyince anlaşılamadı. Ayrıca ona kıyasla daha iyi bir koç ekibi kurduk.

Ty Lue olayından beri yazılanları okuyorum da, sanki Brad Stevens'i alamadık. Lue'nun adının geçmesiydi belki asıl başarısızlık.

Daha çok neresinden tutarsan elinde kalıyor olayıydı diyebiliriz.

Ty Lue'yu beğeniyorsan anlaştılar noktasına kadar getirip sonra alamamak da sıkıntı, ki dediğin şartlarımızdan birinin Kidd olması da bir problem.

Ty Lue'yu bir koç olarak beğenmiyorsan da ana hedefimizin o olması problem.

Çevrimdışı vence

• Administrator
  • Rookie
  • Bombardier
« Yanıtla #69 : 11 Temmuz 2019, 15:02 »
Lakers'ın yazı A+ diyemeyiz. Ana planını gerçekleştiremeyip başarısız olan bir takım iyi toparladı diye tam puan veremeyeceğim. Ama başarılı bir yaz geçirdiğimizi düşünüyorum tüm olasılıkları ve kaçırdığımız(!) oyuncuların aldıkları kontratları hesaba katınca.
Burada A+ demememin çok net bir nedeni var, üzerinden zaman geçtiği için çok konuşmuyoruz ama Lakers'ın ana planı 2 FA çekmek ve GEREKİRSE bir yıldız için de takas yapmak idi. Ama o kadar fazla yönetimsel saçmalık yaşadık ki, Lakers şu an Davis takasını 2.süper yıldızı aldık diye yediriyor gibi geliyor biraz. Kawhi kesinlikle sinsice planlar kurmuş olabilir, ama bu planların kurulmasının bir nedeni de Lakers'ın yönetiminin yıllardır düzenli bir yapı oturtamaması ve güven vermemesinin payı var. Sen ana hedefin olan oyuncuyu alma konusunda bire bir rekabetine o oyuncuyu kaybediyorsan burada Lakers'ın hatası yok diyemem ne yazık ki.

Bu arada Lakers o kadar büyük marka ve lokasyon avantajı var ki bir şekilde iddialı bir takım kurmayı başardık ama bu kadro kurulurken en önemli parçalar olan süper yıldızların gelmesinde yönetimin çok büyük başarı hikayeleri anlatacağı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında rol oyuncularında ise zaten yapmaları gerekeni yaptılar genel olarak, ama beklentimiz artık o kadar düşmüş durumda ki bunlara sevinir hale geldik.

Öncelikle Lakers'ın ana, yan, diğer planlarının toplamında temel amacı contender olacak bir kadro kurmaktı. A, B, C planları bu açıdan amaçlananı gerçekleştirebilmek adına kullanılması tasarlanan yöntemlerdir. Aslolan hangi planı uyguladığından bağımsız olarak amacı gerçekleştirebilmektir.

Doğru işi yapmak, işi doğru yapmaktan önemlidir. Kawhi boştaysa Kawhi beklenir. Bu alternatifinin kim olduğundan bağımsızdır. Durant'in sakatlanması ve LeBron'un yaşıyla birlikte NBA'de en üst seviyede denenmiş, genç ve bir organizasyonun kaderini değiştirecek nitelikte Kawhi haricinde kimi sayabilirsiniz? Kawhi gelseydi lig neredeyse başlamadan bitecekti- ki şansımızı düşük bir ihtimale de değil, Clippers'ın Staples kira sözleşmesi hariç gelecekte ne varsa vermesine kaybettik. Paul George'un takası olmasa final buluşmasını hangi şehirde yapacağımızı konuşuyorduk bugün. Bedeli Brogdon/Beverley+Redick ya da maksimuma Butler, D'Angelo filan alamamaksa aynı kumarı 100 kere tekrar tekrar oynarım. LeBron'u geçtim, Kawhi-Davis ikilisi bile NBA tarihinin en acayip savunma/hücum ikilisi olup karakterleri de birbirlerine uygun olduğu için 5+ senelik bir hanedan kurmaya yetebilecek uyumlu bir temel oluşturabilirdi. Kawhi'ın gelmeme sebebi de organizasyondaki karmaşadan ziyade belli ki LeBron'un arkasındaki 2. adam olmak yerine kendi takımını kurmak istemesi. Burada Lakers karar vericilerinin en ufak bir hatası yok.

A planı Kawhi getirmekti. A planı işlemediği anda B planına dönüldü ve piyasada alınması gereken her kim varsa alındı. O saatten itibaren şunu da kaçırdık diyebileceğimiz kim var? Green hazırda tutulmuş, imzalandı. JaVale uygun paraya tutuldu. KCP her ne kadar tercih etmesem de LeBron'un oyun kurucu oynadığı 5'ler için savunması sebebiyle mantıklı ve piyasaya bakınca uygun fiyata tutuldu. Şutör yan parçalar geldi. Şu anda her türlü oyunu oynayabilecek her mevkide farklı tipte özellikleri olan gayet derli toplu ve mantıklı bir kadro kuruldu.

Durant, Irving beraber Nets'e gittiler. Bu ikiliden birini çekme ihtimalimiz zaten yoktu. Bir de LeBron-Irving, Cavs'de Love ile oynadılar. Burada A. Davis'i hücumda Love gibi oynatmaya kalksak hak ettiğinin çok altında bir rol oynaması gerekecek ve asıl fark yaratan özelliklerini çok az kullanıyor olacaktık. Topla oynayan 2 kısa yanındaki sıradanlaşmış uzun olarak Bosh ile benzer kaderi paylaşacaktı. Aksi durumda da top paylaşımı ve kullanımı problem yaratabilecekti. Irving bu açıdan zaten çok da mantıklı değildi. Maksimuma Butler gelse dış şut zaafiyeti devam edecekti. Klay, Middleton zaten mevcut takımlarıyla max kontrat imzaladılar. Kemba süperstar sınıfında olmadığı gibi dış şut sıkıntısına da ilaç olmayacaktı.

Beverley mevcut takımıyla 3 yıl 40 milyon imzaladı. 15 verip getirsek insanlar 8 sayı 4 asist ile oynayan adama savunma yapıp 3'lük atıyor diye bu kadar para verilir mi diye isyan edecekti. 35'lik savunması olmayan Redick 13 milyona imza attı. %35 ile üçlük atan 34'lük Ariza gitti 12,5 milyon kaldırdı. Savunması olmayan ve LeBron ile pozisyonu çakışan Bogdanovic 17 milyon aldı. Bunları mı kaçırdık Kawhi bekleyip? Kawhi beklemek şu ekibe para saçmak yerine Green'i 2 yıl/30 milyona almamıza vesile olmuşsa hayırlı bile olmuş. 

İşin aslı Kawhi Toronto'da kalsa, biz de ilk günden James-Davis etrafına B planı olarak topladıklarımızı toparlasak insanlar çok memnun olacaktı. Zaten bu işin oluru da buydu. İmzalanan kontratlara bakınca bir tek Brogdon+Beverley yapsan bundan iyiydi.

Lakers, A planını gerçekleştirememiş olabilir. Doğru olan A planını uygulamaya çalışmaktı. Olmadığı noktada B planı uygulandı ve gerek oyuncu seçimleri, gerekse de maaş/kontrat süresi açılarından gayet de doğru olduğu görüldü. Lakers karar vericileri-kendilerini hiç tutmasam da- mevcut imkanlar ve ortam dahilinde Davis takası da dahil oyuncular konusunda ne yapmaları gerekiyorsa onu yaptılar. Bu açıdan belki de Jerry West'ten beri en düzgün yazı geçirdik diyebilirim kendi adıma. Tereddütsüz ve gönül rahatlığıyla bir A+ veriyorum.