Gönderen Konu: Lonzo Ball  (Okunma sayısı 23518 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı organic soap

• Rookie
  • *
  • - Ball
Ynt: #2 Lonzo Ball
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2017, 11:42 »
Lonzo'nun zaten oyun karakteri yakin durulduğunda savunmaciyi vurup geçmesi mesafe birakirsanda şutu sokuyor. O yüzden bu şut stili konusunun bi yerde handikap yaratacağı kesin olsada bu kadar takilmamak lazim bu konuya. Her güzel şeyin bir kusuru vardır.

Hayır. Lonzo'nun NBA seviyesinde topu yere vurup savunmacısını geçmesi şu aşamada mümkün gözükmüyor.

Oyununun en büyük artısı transition hücumu ve yüksek basketbol iq'su beraberinde sürekli pası düşünen yaklaşımı ile takım arkadaşlarının performansını artırması. Kariyerinin başında set hücumunda zorlanacaktır, topu elinde fazla tutmaması kendi yararına olur. İsabetli üç sayı bulabiliyor ama atış tarzı sebebiyle contested şutlara zorlandığı için topsuz oyunda kendisine uygun pozisyon bulmayı da öğrenmesi gerekecek.

Özeti; 1-1'de savunmacısını eksiltebilecek hıza kavuşana kadar set hücumunda çok yaratıcı olabileceğini düşünmüyorum. Yanında Julius Randle gibi ya da olursa George Hill gibi topu yönlendirebilecek ikinci bir oyuncuya ihtiyaç duyacaktır. Randle'ın da bunu ne seviyede yapabileceği tartışılır tabi.

Çevrimdışı bryant

• Rookie
  • *
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2017, 12:33 »
Bu çocuk ya harika bir oyuncu olacak, ya da feci patlayacak. Ortası olacağını düşünmüyorum. Böyle olması birazcık korkutmuyor değil. Üzerinde büyük bir baskı var gerek medya, gerek babası tarafından olsun. Kaldırmayı başarır umarım.

Çevrimdışı vence

• Administrator
  • Rookie
  • Bombardier
« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2017, 03:50 »
Lonzo Ball, Lakers formasıyla ilk hücumu..

https://twitter.com/MikeSGallagher/status/883485849454649344

Çevrimdışı bombaleya

• Rookie
  • *
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2017, 10:13 »
lonzo 5 sayı, 5 asistte kaldı. %13'le şut atarak baya zorlandı ama maçı izlediğim için söyleyebilirim, şut atmaktan ve sorumluluk almaktan hiç çekinmedi. oyunda aktif olmaya çalıştığını söyleyebilirim. daha iyi olacağına eminim. ilk maçıydı.

bu videoda lonzo'nun maçtan görüntülerini izleyebilirsiniz, kaçırdığı şutlar da var:

Çevrimdışı Damar

• Yönetici
  • Superstar
« Yanıtla #14 : 08 Temmuz 2017, 17:53 »
Oyuna hakimiyeti, saha görüşü, kendine güveni hemen kendini belli etti. Kullandığı şutların çoğu da boştu. Heyecandan kaynaklı oldu sanırım biraz. Şutlar illa ki girer.

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
« Yanıtla #15 : 09 Temmuz 2017, 06:07 »
11 sayı 11 rib. 11 asistle triple double yaptı bugün aslan parçası. Asisti 15 den fazla olabilirdi çok harcadılar. Muazzam birkaç pası vardı yine keyif veriyor izlerken. Yüksek temposu ve hızlı paslariyla oyunu açıyor çok fazla sayı imkanı ve boş pozisyon yaratıyor. Dünkü kötü şut performansından sonra bugün tedirgin attı şutlarını bu da doğal bence yaz ligi de olsa nba farklı bir arena deneyim kazandıkça,şut soktukca daha güvenli atacaktır çünkü bundan daha iyi attığını biliyoruz.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #16 : 09 Temmuz 2017, 10:16 »
Evlat triple-double'ı koymuş. Maçı izleyemedim ama YouTube'daki görüntülerde şöyle bir pozisyon gördüm.

Adımı da uygundu potaya gitmeye ama dışarı pas vermeyi tercih etti. Bu kadar da pass-first kafasında olmaya gerek yok. Ama tam olarak oynadıkça kendini bulacak bir topçu izlenimi var, çok net. Şutlarıyla ilgili de hiç korkum yok. Gireceğini biliyorum. Bugün daha iyiydi, yarın daha da iyi olacak. Takımı yönlendirişi, tempoyu ayarlayışı ve pasları muazzam.

Çevrimdışı Zulada

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #17 : 09 Temmuz 2017, 10:37 »
dünkü maçtan sonra "bugünkü kötü performansım beni endişelendirmiyor, yarınki maçta çok daha iyi olacağım" demişti.

boşuna evlat demiyoruz.

Çevrimdışı rafa_mamba

• Rookie
  • *
« Yanıtla #18 : 09 Temmuz 2017, 11:41 »
Uzun yıllar sonra saha görüşü harika bir oyuncuya sahip olduk nihayet. Penetre de ediyor, kaçırsa da denemekten sorumluluk almaktan kaçmıyor. Başta Russell dan vazgeçildiği için üzülmüştüm ama bu Lonzo, Russell'dan kat kat iyi olacak izlenimi ve hissi veriyor.

Çevrimdışı bombaleya

• Rookie
  • *
« Yanıtla #19 : 09 Temmuz 2017, 13:16 »
ncaa kariyerinde hiç triple double yapmamış. nba'de çıktığı 2. maçında yaptı. enteresan bir çocuk.