Gönderen Konu: 2019-20 KOBE BRYANT Sezonu: Maç Takibi  (Okunma sayısı 367055 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu: Maç Takibi
« Yanıtla #50 : 10 Temmuz 2019, 14:00 »
Lan ben Utah'ı ne bizle ne de Denver'la karşılaştırdım.. Demagoji yapmayın gelirim oraya..

Çevrimdışı badass

• Sophomore
  • **
  • deadeye
« Yanıtla #51 : 10 Temmuz 2019, 14:07 »
Lakers'ın yazı A+ diyemeyiz. Ana planını gerçekleştiremeyip başarısız olan bir takım iyi toparladı diye tam puan veremeyeceğim. Ama başarılı bir yaz geçirdiğimizi düşünüyorum tüm olasılıkları ve kaçırdığımız(!) oyuncuların aldıkları kontratları hesaba katınca.
katılmıyorum. gayet de a+ diyebiliriz çünkü kawhi leonard konusunda yapabilecek bir şeyimiz yoktu. üç takımın parasal teklifi aşağı yukarı aynıydı. kadro gücü de benzerdi (George'u hesaba katınca) ama kawhi'ın sinsice planlar yaptığını bilemezdik. muhtemelen 3 takım da kawhi'ın maddi/manevi tüm şartlarını kabul etti ve beklemeye çekildi. Toronto'nun da bizim de bu konuda bir başarısızlığı söz konusu değil. bizim herhangi bir sinsi plan yapacak kadro yapılanmamız yoktu. Toronto zaten şampiyon takım. elden daha fazla bir şey gelmezdi.

Çevrimdışı DeadAsDeadCanBe

• Superstar
« Yanıtla #52 : 10 Temmuz 2019, 14:32 »
Kaan Kural'ın söylediği bir şey var: Belki Kawhi'a bizim bir B planımızın da olduğu net olarak gösterilip bir deadline verilebilirdi. Bu sayede hem onun opsiyonlarını kısıtlamış hem de FA piyasasına daha geniş açıyla bakmış olurduk.

Ama yituruz'un da dediği gibi oyuncuların aldığı abartılı kontratlar bizim olası diğer senaryoda en fazla bir Kemba çıkarabileceğimizi ve rotasyonun da şimdikinden fersah fersah geride olacağını gösteriyor.

Aşağı yukarı senaryo yine böyle olacaktı. Olduysa, hayırlıdır diyelim.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #53 : 10 Temmuz 2019, 15:10 »
Bu eklentiler (Green, Bradley, Cousins, Cook vs.) yerine Irving veya Kemba'dan birine maksimum verip etrafını veteranlarla doldurmuş olmak ister miydiniz? Ben istemezdim şahsen. Bu anlamda badass'in yazdıklarına katılıyorum ve bir puan verilecekse bence de tam puan verilebilir. Başından beri söylüyordum. "Kawhi oluyorsa maksimumu verelim, olmuyorsa LJ ve AD'nin etrafını kaliteli rol oyuncularıyla dolduralım." diye. Ha Kawhi'ı bu kadar beklemeseydik biraz daha kaliteli parçalar alabilirdik belki ama Kawhi Leonard için bu riski almaya değerdi.

16 Haziran tarihli postum:

Ben maksimum verilecekse sadece Kawhi için verilmesi taraftarıyım. Kawhi için her türlü riske değer. O gelmeyi kabul etmezse Kemba, Kyrie gibi maceralara girmeyip iki süperstarın etrafını yan parçalarla doldurmak daha mantıklı gibi. Green, Taj Gibson, Reddick, Beverly, Ariza gibi çok güzel yan parçalara konulabilir.

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
« Yanıtla #54 : 10 Temmuz 2019, 15:53 »
Kaan Kural'ın söylediği bir şey var: Belki Kawhi'a bizim bir B planımızın da olduğu net olarak gösterilip bir deadline verilebilirdi. Bu sayede hem onun opsiyonlarını kısıtlamış hem de FA piyasasına daha geniş açıyla bakmış olurduk.

Ama yituruz'un da dediği gibi oyuncuların aldığı abartılı kontratlar bizim olası diğer senaryoda en fazla bir Kemba çıkarabileceğimizi ve rotasyonun da şimdikinden fersah fersah geride olacağını gösteriyor.

Aşağı yukarı senaryo yine böyle olacaktı. Olduysa, hayırlıdır diyelim.

Benim anlamadığım şey de şu; görüşmelere başlamanın resmi tarihi 30 haziran değil mi? Sen nasıl oyuncuya 27 haziranda karar vermesini dikte edeceksin ki? Ha bu kurala kimse uymuyor o ayrı konu ama adam resmi tarihle birlikte toplantı yapmaya başladı. Oyuncuların %90'ı ilk gün anlaştı zaten o saatten sonra 3 gün beklemiş 5 gün beklemiş önemli değil. Takımlar onu beklerken onun alttan alttan George'u ayartması da hiç etik olmadı bence ama o da ayrı konu.

Yaza puan verme meselesinde ise Kawhi'ı beklemek uzun vadede mantıklı olabilir. Yıldız oyuncular kararını vermiş zaten, diğer oyuncuların da aldıkları kontratlar şişikti. Tabii risk almayıp daha sağlam bir kadro kurarak önümüzdeki 2 senenin mutlak favorisi olabilirdik bu da başka bir bakış açısı. İyi toparladık gibi gözükse de en iyi yan parçaları değil kalanları aldık sonuçta en fazla boşluk bizde olmasının da kolaylığıyla. Cousins, Bradley falan eski hallerinden uzakta. Hayal ettiğimiz katkıları yaparlarsa ne ala tabi. Geniş çaplı düşündüğün zaman Kawhi'ın gelişi çok daha büyük bir fark yaratırdı elbette ama bu risk yüzünden eldeki bulgurdan da olmayız umarım. Baya iyi takımlar var özellikle batıda.

Çevrimdışı badass

• Sophomore
  • **
  • deadeye
« Yanıtla #55 : 10 Temmuz 2019, 16:08 »
Yaza puan verme meselesinde ise Kawhi'ı beklemek uzun vadede mantıklı olabilir. Yıldız oyuncular kararını vermiş zaten, diğer oyuncuların da aldıkları kontratlar şişikti. Tabii risk almayıp daha sağlam bir kadro kurarak önümüzdeki 2 senenin mutlak favorisi olabilirdik bu da başka bir bakış açısı. İyi toparladık gibi gözükse de en iyi yan parçaları değil kalanları aldık sonuçta en fazla boşluk bizde olmasının da kolaylığıyla. Cousins, Bradley falan eski hallerinden uzakta. Hayal ettiğimiz katkıları yaparlarsa ne ala tabi. Geniş çaplı düşündüğün zaman Kawhi'ın gelişi çok daha büyük bir fark yaratırdı elbette ama bu risk yüzünden eldeki bulgurdan da olmayız umarım. Baya iyi takımlar var özellikle batıda.
risk almayıp ve leonard'ı beklemeyip kimi alabilirdik ki şu ankinden çok farklı olsun? belki ariza, belki brook lopez. onun dışında konuşulan middleton, horford gibi adamlar 25-30 milyonluk saçma sapan rakamlara imzaladılar zaten. başka da elden kaçan adam yok pek. çok fark olmazdı şu anki kadroyla arasında.

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
« Yanıtla #56 : 10 Temmuz 2019, 17:14 »
risk almayıp ve leonard'ı beklemeyip kimi alabilirdik ki şu ankinden çok farklı olsun? belki ariza, belki brook lopez. onun dışında konuşulan middleton, horford gibi adamlar 25-30 milyonluk saçma sapan rakamlara imzaladılar zaten. başka da elden kaçan adam yok pek. çok fark olmazdı şu anki kadroyla arasında.

Yani evet atıyorum Brogdon-Redick (Beverley) falan yapmak bile sıkıntı uzun, tuzlu kontratlar yüzünden. Geniş çaplı düşündüğün zaman Kawhi'ın gelişi çok daha büyük fark yaratırdı bu hesaplardan dememin nedeni bu zaten. Green iyi bir yan parça ama Cousins ve Bradley hangi seviyede oynayacaklar ve sağlıklı kalabilecekler mi onu merak ediyorum.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #57 : 10 Temmuz 2019, 17:20 »
O zaman da dedim, gidenlerin çoğu overpaid halde, Korver'ın yandan yemişi Seth Curry gibi tek özelliği şut atmak olan adam bile 8 milyonluk kontrat aldı.. Brogdon 20 milyonluk adam mı? Bizim kadro özelinde Lopez'e 12 milyon gömülür mü? 34 yaşındaki Ariza'ya 12.5, 35 yaşındaki Reddick'e 13.25 vereceğime, 32 yaşındaki Green'e 15 vermeyi tercih ederim.. Zubac'ın 7'ye imzaladığı ligde biz o rotasyona Mcgee ve Cousins bağladık.. Bu liste daha çok uzar gider..

Belki Bogdanovic ve Cory Joseph olabilirdi ama bu ikisinin alacağı miktarın toplamı bu sene için 29 milyon..

İmzaladığımız bu adamların yüzde 90'yla da zaten önceden anlaşıp, beklemeye aldığımızı düşünüyorum..

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #58 : 10 Temmuz 2019, 17:38 »
Caruso'nun neden çöp olduğunu düşünüyorsun?

Caruso Lakers'ta değil, Popovich'in koçluğunda Spurs'te olsa imrenerek bakıyorduk..

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #59 : 11 Temmuz 2019, 08:21 »
katılmıyorum. gayet de a+ diyebiliriz çünkü kawhi leonard konusunda yapabilecek bir şeyimiz yoktu. üç takımın parasal teklifi aşağı yukarı aynıydı. kadro gücü de benzerdi (George'u hesaba katınca) ama kawhi'ın sinsice planlar yaptığını bilemezdik. muhtemelen 3 takım da kawhi'ın maddi/manevi tüm şartlarını kabul etti ve beklemeye çekildi. Toronto'nun da bizim de bu konuda bir başarısızlığı söz konusu değil. bizim herhangi bir sinsi plan yapacak kadro yapılanmamız yoktu. Toronto zaten şampiyon takım. elden daha fazla bir şey gelmezdi.

Burada A+ demememin çok net bir nedeni var, üzerinden zaman geçtiği için çok konuşmuyoruz ama Lakers'ın ana planı 2 FA çekmek ve GEREKİRSE bir yıldız için de takas yapmak idi. Ama o kadar fazla yönetimsel saçmalık yaşadık ki, Lakers şu an Davis takasını 2.süper yıldızı aldık diye yediriyor gibi geliyor biraz. Kawhi kesinlikle sinsice planlar kurmuş olabilir, ama bu planların kurulmasının bir nedeni de Lakers'ın yönetiminin yıllardır düzenli bir yapı oturtamaması ve güven vermemesinin payı var. Sen ana hedefin olan oyuncuyu alma konusunda bire bir rekabetine o oyuncuyu kaybediyorsan burada Lakers'ın hatası yok diyemem ne yazık ki.

Bu arada Lakers o kadar büyük marka ve lokasyon avantajı var ki bir şekilde iddialı bir takım kurmayı başardık ama bu kadro kurulurken en önemli parçalar olan süper yıldızların gelmesinde yönetimin çok büyük başarı hikayeleri anlatacağı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında rol oyuncularında ise zaten yapmaları gerekeni yaptılar genel olarak, ama beklentimiz artık o kadar düşmüş durumda ki bunlara sevinir hale geldik.