Gönderen Konu: 2019-20 KOBE BRYANT Sezonu: Maç Takibi  (Okunma sayısı 368722 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Crazy_Kobe

• Yazar
  • Superstar
Ynt: 2019-20 Anthony Davis Sezonu: Maç Takibi
« Yanıtla #130 : 29 Eylül 2019, 00:37 »
Hemen ilk aşırı tepki vermemi yapayım. İlk antremanda LeBron ve Davis'in yanındaki oyuncular Green-Mcgee-Rondo olmuş bir sahnede. Hazırlık maçlarında da görmek lazım tabi ama açılış maçında beşimiz Mcgee-Davis-LeBron-Green-Rondo olursa ne düşünürsünüz?

https://streamable.com/gh4lj

Ben olsam öyle başlamazdım. Maçı sağlam bitirmek kadar sağlam başlamanın da önemi büyük, geçen sene de bir çok kez gördüğümüz gibi. Tabii bir çok yeni oyuncu var, önce bir sahada görmek lazım bir şeyler ama bu beş sağlam bir savunmayla başlayamaz gibi kağıt üstünde. Hatta hücumda da kontrol Lebron ve Davis'te olacakken topsuz oyunu ve şutu zayıf Rondo'ya ne gerek var? Zaten guard rotasyonumuz malum, Lebron çıkınca top yönlendirebilecek en önemli ve neredeyse tek isim Rondo. Mcgee de bu seviyelerde ilk beş çıkıp önemli dakikalar alarak istikrarlı katkı yapabilecek bir isim değil bence. 10-15 dakika sahada kalması gerektiğini düşünüyorum. Ha bu isim Howard mı hiç emin değilim tabii ki ama onu bu duruma motive etmek daha potansiyelli bir iş olabilir gibi geliyor.

Bradley-Green-Lebron-Davis-Howard ile başlayıp Bradley-Green-Lebron-Kuzma-Davis gibi bir beşle bitirmek mantıklı geliyor bana.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #131 : 29 Eylül 2019, 08:30 »
Vogel bu 5 hakkında soru sorulduğunda, tek sabit isimler Davis ve LeBron olacak geri kalanı değişecek ve farklı şeyler deneyeceğiz demiş. LeBron Davis ikilisini yan yana tutma nedenini de uyum sürecini hızlandırmak olarak nitelendirmiş.

Çevrimdışı Playboy

• Superstar
  • Burak
« Yanıtla #132 : 29 Eylül 2019, 13:29 »
Avantajlı gördüğüm bazı dizilişler olsa da; bence de sabit 5 görmeyiz. Elimizde çok adam var hiçbiri o ağırlığa sahip değil. Bir parça Green önde olur.

Vogel'ı yakinen tanımıyorum. Merakla bekliyorum.
See y'all on the dark side of the moon.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #133 : 30 Eylül 2019, 08:13 »
Bugünkü antremanda bradley-kcp-lebron-davis-howard ilk beş olmuş ve ikinci beşi domine etmişler. Baya bir Bradley övgüsü de var. Küçük detaylar ama hazırlık maçları başlayana kadar bunlar ile idare edeceğiz tabi.

Çevrimdışı Jr. Kobe

• Administrator
  • Superstar
  • smartass *
« Yanıtla #134 : 30 Eylül 2019, 09:22 »
Bugünkü antremanda bradley-kcp-lebron-davis-howard ilk beş olmuş ve ikinci beşi domine etmişler. Baya bir Bradley övgüsü de var. Küçük detaylar ama hazırlık maçları başlayana kadar bunlar ile idare edeceğiz tabi.
Avery'nin kendini göstermesini bekliyorum ben.
Sakatlık yaşamazsa beklentim çok büyük.

Dün bir haber okumuştum, Vogel'ın sözleriydi sanırım. "Hücumdaysanız ve karşınızda Avery varsa topu takım arkadaşınıza paslayın, çünkü Avery'e karşı herhangi bir şey yapma şansınız yok" gibisinden. Bir savunma koçunun bunu söylemesi önem arz ediyor. Ki zaten iyi döneminde savunmasıyla nam salmış bir adam. Oyun kurucudan savunma sertliğini başlatırsak, içerdeki blok tehtidini de eklediğimizde harika bir takım olabiliriz.

Edit:
Ve: https://www.silverscreenandroll.com/2019/9/29/20890320/avery-bradley-best-perimeter-defender-nba-frank-vogel-shooting-talk-lakers-training-camp?utm_campaign=silverscreenandroll&utm_content=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2019, 10:22 Gönderen: Jr. Kobe »

Çevrimdışı Marcellus

• Rookie
  • *
« Yanıtla #135 : 30 Eylül 2019, 10:30 »
Ben de kampı yakından takip etmeye çalışıyorum elimden geldiğince. Vogel'ın savunma odaklı bir koç olması, eğer takım kimyası tutarsa, inanılmaz bir boyut kazandıracak bize. LeBron ve AD'nin olduğu takımda zaten hücumda sorun yaşamayacağımız aşikar. Geçen sezonki berbat halde bile hücumumuz belli bir seviyedeydi. Ancak işlerin daha 2. günden yavaş yavaş savunmaya kayıyor olması çok sevindirici. Önce Bradley'nin ilk beşte denenmeye başlanması bunda önemli bir işaretti. Bugün de Danny Green takımın savunma odaklı olarak kampa başladığını söylemiş. İyi bir savunma takımı oluşturabilirsek hedeflerimizi tahminimizden daha yukarıya çekebiliriz.

Diğer bir not olarak LeBron'un fizik olarak çok iyi durumda olduğunu söylüyorlar.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #136 : 30 Eylül 2019, 10:41 »
Genelde her takım kamplara savunma odaklı başladığı için o daha PR konuşması gibi geliyor bana. LeBron'un fiziksel olarak iyi olmadığının söylendiği bir yaz da görmedim sanırım. Ama bu yaz dinlenmesi kesin iyi gelmiştir, üstüne bir de yazın bol bol eleştirilmesini de ekstra motivasyon olarak nitelendirmişti medya gününde. Umarım konuşmak yerine sahada gösterir bu sezon ne kadar motive olduğunu. Benim hoşuma giden Çağlar'ın da dediği Bradley için ekstra övgüler, daha 28 yaşında ve yazın 15 kilo falan verdiğini söylüyor. Nasıl o 15 fazla kiloyu aldı bilmiyorum ama umarım fiziksel olarak eski atletizmine yakın bir seviyeye çıkmasını sağlar.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #137 : 30 Eylül 2019, 11:16 »
Bana çok ilginç gelen bir muhabbetten de bahsedeyim, koyu Lakers hater'ı olan Bill Simmons bile son podcastinde Lakers'ı küçümsemiş olabilirim demeye başlamış. Hmmmmm...

Çevrimdışı kaan

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #138 : 30 Eylül 2019, 14:05 »
Kamp takip edilmeye başladıysa 2006 ruhu geri dönmüş demektir =)

Bence kesin olan bir şey varsa çok daha iyi savunma yapacağımızdır onun dışında gerçekten çok derin ve bir o kadar da zor bir kadro.

1001 farklı kombinasyonla beşler yapıyorum hepsi birbirinden keyifli ama bence en büyük soru işareti Kuzma'yı üçte oynatmak zorunda olacağımız. Bu kadar 5 numara varken AD, oraya kaymayacaktır, Kuzma'nın 3, Lebron'un 2 olduğu senaryolarda özellikle savunmada ve yarı saha hücumlarında çok zorlanacağımız aşikar.

Allah Vogel hocaya yardım etsin

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #139 : 30 Eylül 2019, 15:09 »
Kuzma LeBron ve Davis sahadayken yanlarına bir de Howard ya da Mcgee koymak delilik olur ya, bunu yapacağımızı sanmıyorum. Ama geçen sezon başında sorsanız Ingram-LeBron-Kuzma aynı anda oynayamaz delilik derdim, o yüzden o kadar da güvenemiyorum :)