Gönderen Konu: Koç Luke Walton  (Okunma sayısı 9723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
Ynt: Koç Luke Walton
« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2017, 01:29 »
Üçlük sıkıntımız var demiş.. Aferin..

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #11 : 22 Kasım 2017, 16:40 »
Lakers'ın Aykut Kocaman'ı. Buna rağmen batıda 8.olmamız mucize cidden. Arka arkaya 2 üçlük atıp eli ısınan her oyuncuyu anında alıyor oyundan, soğutuyor. İstisnasız her maç yapıyor bunu. Pek bi geleceği yok bu takımda.

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2017, 04:07 »
-Neye gülüyorsun?
-Başlıktaki "koç" yazısına..

Çevrimdışı Ahkam Kuşu

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #13 : 13 Aralık 2017, 11:52 »
Rotasyon konusunda bazı tercihlerine kızsam da, "koç değil" denecek kadar da gömmemek lazım.

Hatta takıma pozitif anlamda önemli etkisi olduğunu düşünüyorum.

Sonuçta ligin en kötü şut atan, en kötü serbest atış kullanan ve en çok top kaybı yapan takımının bundan yukarıda olmasını beklemek çok gerçekçi değil. Bu zaafiyetlerin de koç ile pek az ilgisi var.

Takımın ideal beşinin yaş ortalaması 21 falan herhalde. Üstelik bu ortalamayı yükselten oyunculardan biri, 22 yaşındaki bir çaylak. Kadronun tecrübe ortalaması bu iken, Lakers'ın bütün sezon sadece 2-3 maçta oyunun içinde kalamaması önemli.

Takımın savunmada atladığı eşik de bence takdir edilmeli. Ben şahsen beğeniyorum.

Oyuncular da yine kendi en iyi sezonlarını geçiriyorlar Walton yönetiminde. (Çaylakları bir kenara koyuyorum) Sene başında Ingram, Clarkson, Randle, KCP, Nance'in ancak bu kadar iyi oynayabileceklerini hayal edebilirdim. Oyuncudan maksimum verim almak da önemli bir koç mahareti.

Hatta Lonzo'nun da en büyük şansı Walton bana kalırsa. Lonzo'nun sahada efektif yapabildiği pek az şeyi, istatistik kağıdına oyuna etkisinden daha fazla yansıtan bir sistemi var Walton'ın. Başka bir koçun elinde, üzerindeki medya baskısı çok daha ağır olurdu Lonzo'nun.

Lakers kenar yönetimindeki en büyük eksiklik aslında Walton'ın dışında kalanların tecrübesizliği. GSW Kerr'ü başa getireli beri, onun yanına Gentry, Brown, Adms gibi tecrübeli adamları eksik etmedi. Walton'ın yanında ise çoluk çocuk var sadece. O kısım geliştirilmeli.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2017, 11:57 Gönderen: Ahkam Kuşu »

Çevrimdışı Zulada

• Sophomore
  • **
« Yanıtla #14 : 11 Aralık 2018, 09:41 »
bir şey soracağım.

luke'un gün itibariyle dört dörtlük bir hoca olmadığı su götürmez bir gerçek. peki önemli olan şu; siz onun kendi yanlışlarını gördüğünü ve kendini geliştirdiğini düşünüyor musunuz?

Çevrimiçi lakerforever

• Superstar
« Yanıtla #15 : 11 Aralık 2018, 09:43 »
akıl hocası şart bence..

Phil Jackson & Tex Winter durumu gibi...

Çevrimdışı RuSTeDSouL

• Yönetici
  • LakersTR Legend
  • Akbaba..
« Yanıtla #16 : 11 Aralık 2018, 09:58 »
bir şey soracağım.

luke'un gün itibariyle dört dörtlük bir hoca olmadığı su götürmez bir gerçek. peki önemli olan şu; siz onun kendi yanlışlarını gördüğünü ve kendini geliştirdiğini düşünüyor musunuz?

Ben düşünüyorum.. O kadar da değil, aksi halde şu anda 17-10 olmazdık..

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best
« Yanıtla #17 : 11 Aralık 2018, 10:11 »
bir şey soracağım.

Benim bireysel cevabım savunma koordinatörlüğü olur mesela. İlk sezonunda gördüklerim Lakers hiçbir zaman iyi bir savunma takımı olmayacak eğer bir asistan almazsa Ron Adams vs gibi yanına diyordum. Ama hem geçen sezon hem de bu sezon gösterdi ki, savunmayı iyi koordine ediyor. İki takım da beklenin üstünde bir savunma takımı performansı verdi.

Aynı zamanda bizim değer verdiğimizden daha fazla değer veriyor takım kimyasına ve yavaş kalıyor rotasyonları değiştirmekte, ama sezon ortasına doğru genelde doğru rotasyonlara geliyor. Bu bir artı mıdır eksi midir kişiye göre değişir ama hatalarını fark etmiyor demem ben.

Çevrimdışı yituruz

• Yazar
  • Hall of Fame
  • I wanna be the best

Çevrimdışı Hollywood

• Superstar
« Yanıtla #19 : 03 Şubat 2019, 08:49 »
Soyunma odası karışmış maç sonu.